نینتندو ساخت Metroid Prime 4 را از ابتدا شروع می‌کند

۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۸:۰۰ ۸ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی متروید پرایم ۳

شرکت نینتندو خبر از تغییری بزرگ در ساخت قسمت چهارم مجموعه‌ی «متروید پرایم» (Metroid Prime) داده است. طبق خبری که نینتندو دیروز اعلام کرد، مراحل ساخت بازی Metroid Prime 4 از سر گرفته شده‌اند.

رونمایی از بازی Metroid Prime 4 به نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۷ بازمی‌گردد. شرکت نینتندو در قالب برنامه‌ی دایرکت خود، با نمایش یک تیزر بسیار کوتاه از شروع ساخت این بازی گفته بود. در طول یکی دو سال گذشته، درباره‌ی وضعیت ساخت بازی فقط شایعه‌هایی شنیده بودیم. گفته شده بود که ساخت بازی به یکی از استودیوهای باندای نامکو سپرده شده است.

نینتندو دیروز در قالب یک ویدیو گفت که کیفیت بازی ساخته شده آن‌ها را راضی نکرده است و مراحل ساخت بازی هم خوب پیش نمی‌رفته‌اند، در نتیجه تصمیم گرفته‌اند خودشان ساخت Metroid Prime 4 را به دست بگیرند؛ طوری که مراحل ساخت بازی قرار است کاملا از ابتدا شروع شود.

بازی متروید پرایم ۳

«شین‌یا تاکاهاشی»، از مدیران نینتندو، در ویدیوی منتشر شده می‌گوید: «وضعیت فعلی توسعه‌ی بازی، استانداردهای مورد نیاز ما از دنباله‌ای برای متروید پرایم را در خود نداشت. ما همیشه به دنبال بالاترین کیفیت در بازی‌های‌مان هستیم و به هنگام توسعه‌ی یک بازی، روزانه خودمان را با این چالش روبرو می‌کنیم تا مطمئن شویم کیفیت یک بازی حفظ می‌شود.»

نسخه‌ای که از متروید پرایم ۴ ساخته شده بود، کیفیت بالایی که نینتندو به دنبال آن است را در خود نداشته است. تاکاهاشی ادامه می‌دهد: «تصمیم گرفته‌ایم تا یک بازنگری بر توسعه‌ی بازی داشته باشیم و روند آن را تغییر دهیم. مشخصا، از «کنسو تانابه»، تهیه کننده‌ی بازی، درخواست کرده‌ایم تا با همکاری استودیوی اصلی سازنده‌ی مجموعه‌ی متروید پرایم توسعه‌ی آن را از سر بگیرد. ساخت بازی در Retro Studios در امریکا از ابتدا دوباره شروع خواهد شد.»

شرکت Retro Studios وظیفه‌ی ساخت سه گانه‌ی اصلی متروید پرایم را برعهده داشته است. مجموعه بازی‌های متروید پرایم در سبک اکشن اول شخص و برای کنسول نینتندو گیم‌کیوب و وی ساخته شده بودند. این بازی‌ها با طراحی شگفت‌انگیز مراحل خود و مکانیک‌ها و سیستم‌هایی کاملا جدید، توانستند جدا از دیگر مجموعه‌های اکشن اول شخص، روندی تازه از این سبک را به نمایش بگذارند. به سادگی می‌توانیم بگوییم که متروید پرایم، مجموعه‌ای از بازی‌هایی در سبک مترویدوانیا است که با زاویه‌ی دید اول شخص بازی می‌شود.

بازی متروید پرایم ۳

نینتندو در ویدیوی منتشر شده در عین عذرخواهی از طرفداران، گفته است که این تصمیم به سختی گرفته شده و زمان عرضه‌ی Metroid Prime 4 در نتیجه‌ی آن به عقب خواهد افتاد. با این حال، بدون شک تمرکز روی کیفیت بازی، برای طرفداران این مجموعه اهمیت بالاتری دارد و حرکت نینتندو هم در بیان صادقانه‌ی وضعیت ساخت بازی، تحسین‌برانگیز است.

پیش‌بینی می‌کنیم نینتندو فعلا سه‌گانه‌ی متروید پرایم را برای نینتندو سوییچ بازسازی و عرضه کند.

پیغام منتشر شده از سوی نینتندو را در ادامه برای‌تان قرار داده‌ایم.

منبع: نینتندو

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما