خالق Dead Space استودیوی جدیدی تاسیس کرد

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۰ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مایکل کاندری Sledgehammer Games

«مایکل کاندری» شعبه جدیدی از استودیوی بازی‌سازی ۲K Games را در منطقه‌ی سیلیکون ‌ولی تاسیس خواهد کرد. کاندری پیش‌ از این به عنوان موسس استودیوی Sledgehammer Games و مدیر عملیاتی استودیوی بازی‌سازی Visceral Games فعالیت کرده است. او همچنین یکی از خالقان اصلی مجموعه Dead Space است؛ پروژه‌ای که جزء سایه‌روشن‌های کارنامه کاری کاندری به حساب می‌آید.

طبق اطلاعات به دست آمده، کاندری و تیمش روی یک بازی معرفی نشده کار می‌کنند. همچنین هنوز نام مشخصی برای استودیو در نظر گرفته نشده است. شرکت «تیک-تو»، مالک ۲K Games، اظهار دارد که آن‌ها آزادی کاملی به کاندری و تیمش داده‌اند و دست‌شان را باز گذاشته‌اند و آن‌ها می‌توانند از منابع استودیوهای ۲K استفاده کنند.

شرکت تیک-تو علاقه زیادی به احداث استودیوهای جدید و گسترش تیم خود دارد. تاسیس شعبه جدید ۲K هم از آخرین نمونه‌های آن است. استودیوهایی مثل Hangar 13، Cat Daddy Games، Firaxis Games و Visual Concepts همگی زیرمجموعه این شرکت هستند.

بازی Call of Duty WWII

بازی Call of Duty WWII آخرین ساخته‌ی مایکل کاندری است.

مدیرعامل ۲K در ماه ژوئن به خبرگذاری ورایتی گفته بود که می‌خواهند تا سال ۲۰۲۳ این استودیوها را تا دو برابر گسترش دهند. حال این خبر را می‌توان به نوعی شروع این برنامه قلمداد کرد.

شرکت تیک-تو را به عنوان تهیه‌کننده مجموعه بازی‌های جی‌تی‌ای هم می‌شناسیم. قسمت پنجم جی‌تی‌ای تاکنون موفق شده بیش ۱۰۰ میلیون نسخه به فروش برساند و رکورد تازه‌ای را در تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی ثبت کند. بعد از گذشت چهار سال، فروش فوق‌العاده اثر مذکور همچنان ادامه دارد. با این حال تیک-تو تنها بخش کوچکی از این سرمایه را صرف خرید و ایجاد استودیوهای جدید کرده است. آن‌ها مدتی قبل یک شرکت نشر بازی‌های ویدیویی را تحت عنوان Private Division احداث کردند و بازی The Outer Worlds هم یکی از اولین خروجی‌های بزرگ این شرکت خواهد بود. استودیوی Ghost Story Games هم سال گذشته توسط آن‌ها بنیان‌گذاری شد.

منبع: Variety

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما