اپل واچ اولترا با نمایشگر MicroLED سال ۲۰۲۵ عرضه می‌شود

۱۹ بهمن ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اپل واچ اولترا MicroLED

اپل قصد دارد اپل واچ اولترا با نمایشگر MicroLED را در سال ۲۰۲۵ راهی بازار کند و این یعنی تا قبل از این تاریخ، اپل واچ‌ها با نمایشگرهای OLED عرضه می‌شوند.

اینطور که به نظر می‌رسد، نخستین اپل واچی که قرار است از نمایشگر MicroLED بهره ببرد، اپل واچ اولترا خواهد بود که برای عرضه‌ی ان باید حداقل ۲ سال دیگر هم منتظر بمانیم. طبق گفته‌های راس یانگ، از معروف‌ترین افشاگران حوزه‌ی فناوری، ظاهرا اپل در حال حاضر کار روی ساخت اپل واچ با نمایشگر MicroLED را آغاز کرده این به شایعات اخیر پیرامون این موضوع دامن می‌زند.

البته در ابتدا گفته می‌شود این اتفاق باید در سال ۲۰۲۴ رخ دهد اما راس معتقد است این خبر حقیقت ندارد و اگر قرار به عرضه‌ی اپل واچ با این فناوری باشد باید در بهار سال ۲۰۲۵ شاهد آن باشیم.

متأسفانه راس یانگ جزئیات زیادی را در رابطه با این ساعت منتشر نکرده و نمی‌دانیم اپل واچ اولترا بعدی قرار است چه مشخصات فنی داشته باشد اما طبق جدیدترین خبرهای منتشر شده، ظاهر نمایشگر آن ۲٫۱ اینچی خواهد بود. این در حالی است که اپل واچ اولترای کنونی از نمایشگری ۱٫۹۲ اینچی بهره می‌برد و اپل واچ سری ۸ هم نمایشگری ۱٫۷۷ اینچی دارد.

فناوری MicroLED همچنان به یک فناوری همه‌گیر در دنیای گوشی‌ها و گجت‌های هوشمند تبدیل نشده است و هنوز هم شرکت‌های بزرگ در حال کار روی آن هستند. در نمایشگرهایی با این فناوری از LEDهایی در ابعاد میکروسکپی استفاده می‌شود که جمع آن‌ها پیکسل را تشکیل می‌دهد. بدین ترتیب رنگ‌ها دقیق‌تر، کنتراست تصویر بیشتر، مصرف انرژی به شکل قابل توجهی کمتر و زاویه‌ی دید در شرایط سخت بهتر خواهد شد. همچنین احتمال پیکسل سوختگی به شکل محسوسی در این فناوری کمتر است و امکان پشتیبانی از فریم‌ریت بیشتر هم وجود دارد. با احتساب پیچیده بودن ساخت این فناوری، طبیعی است که اپل برای استفاده از آن در محصول جدید خود تا این اندازه به زمان نیاز داشته باشد و همچنین آن را در یک محصول بالارده نظیر اپل واچ اولترا به کار بگیرد.

اپل فعلا در دوره‌ی ابتدایی توسعه‌ی این فناوری برای اپل واچ قرار دارد و این یعنی فعلا هیچ ساعت هوشمندی از این شرکت با فناوری یادشده راهی بازار نخواهد شد. هرچند باز هم باید دید آیا این برنامه‌ی زمانی جابه‌جا خواهد شد یا خیر.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه