کوجیما پروداکشنز و ایکس‌باکس برای خلق یک بازی جدید با هم همکاری می‌کنند

۲۳ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰ ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
kojima productions xbox

بالاخره پس از شایعه‌هایی که از مدت‌ها پیش و با گفته‌های جف گراب مبنی بر همکاری کوجیما و ایکس‌باکس منتشر شده بود، در جریان رویداد ایکس‌باکس و بتسدا ۲۰۲۲ به‌صورت رسمی این همکاری تأیید شد و کوجیما صحبت‌های جدیدی درباره‌ی پروژه‌ی خود در همکاری با استودیوهای بازی ایکس‌باکس بیان کرد.

در اواخر مراسم ایکس‌باکس و بتسدا فیل اسپنسر از کوجیما دعوت کرد تا درباره‌ی این همکاری توضیحاتی ارائه کند. کوجیما در پیام ویدئویی خطاب به طرفداران گفت: «سلام به همه. بله، یک بازی وجود دارد که من همیشه می‌خواستم این فرصت را پیدا کنم که آن را بسازم. این یک بازی کاملاً جدید است که هیچ‌کس قبلاً آن را تجربه نکرده یا ندیده است. من خیلی منتظر روزی بودم که بالاخره بتوانم کار روی آن را شروع کنم. با فناوری ابری پیشرفته مایکروسافت و تغییر در روند صنعت، اکنون این امکان وجود دارد که خودم را برای خلق این مفهوم که قبلاً دیده نشده است، به چالش بکشم. ممکن است کمی طول بکشد، اما من مشتاقانه منتظر همکاری با استودیوهای بازی ایکس‌باکس (Xbox Game Studios) هستم و امیدوارم در آینده اخبار هیجان‌انگیزی را برای شما به ارمغان بیاورم! متشکرم!»

hideo kojima

در واقع، حضور کوجیما در این کنفرانس فقط به همین جملات خلاصه شد و نه چیز بیشتری درباره‌ی پروژه‌ مشترک آن‌ها اعلام شد و نه تریلری از بازی او برای ایکس‌باکس را دیدیم. حتی نمی‌دانیم اینکه بیان شده بازی بر اساس سرویس ابری ساخته می‌شود، دقیقاً قرار است چه معنایی داشته باشد. این‌ها نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پروژه‌‌ی ایکس‌باکس و کوجیما در مراحل بسیار ابتدایی خود به سر می‌برد. جف گراب هم که مدت‌ها پیش برای اولین‌بار از این همکاری خبر داده بود، چند وقت پیش بیان کرد که پروژه‌ی کوجیما و ایکس‌باکس اخیراً به سرانجام رسیده و مراحل آغازین خود را پشت سر می‌گذارد.

چندی پیش هم گزارشی توسط تام هندرسون منتشر شد که از لو رفتن تریلر یک بازی از کوجیما با نام (نام رمز) «اوردوز» (Overdose) خبر می‌داد. پس از اینکه آن تریلر را در جریان رویداد «جشن بازی تابستانی» جف کیلی ندیدیم، احتمال دادیم که این تریلر در کنفرانس مایکروسافت و بتسدا نشان داده شود و در واقع مربوط به همان اثری باشد که کوجیما با همکاری ایکس‌باکس می‌سازد. با این حال، در کنفرانس ایکس‌باکس هم آن تریلر نشان داده نشد.

اکنون نمی‌دانیم آیا این پروژه‌ی احتمالی بازی اوردوز به همان پروژه‌ی مایکروسافت مربوط است یا یک پروژه‌ی مجزای دیگر است. این در حالی است که نورمن ریدس اخیراً در مصاحبه‌ای اشاره کرده بود که آن‌ها کار روی دث استرندینگ ۲ را هم شروع کرده‌اند. در حال حاضر، درباره‌ی بازی‌های در دست توسعه توسط کوجیما ابهام‌هایی وجود دارد که به احتمال زیاد تا ماه‌های آینده بعضی از آن‌ها رفع شود.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما