اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز ۱۰ احتمالا به‌زودی امکان‌پذیر می‌شود

۵ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ویندوز 10 اندروید

اگرچه در حال حاضر به لطف شبیه‌سازهای اندروید مانند BlueStacks اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز امکان‌پذیر است، اما به نظر می‌رسد مایکروسافت می‌خواهد این واسطه را هم حذف کند تا کاربران بدون نیاز به نصب برنامه‌های مختلف، بتوانند اپلیکیشن‌های اندروید را در ویندوز ۱۰ اجرا کنند.

طبق گزارش سایت Windows Central، مایکروسافت مشغول آماده‌سازی این قابلیت برای ارائه در سال ۲۰۲۱ است. هنوز مشخص نیست که مایکروسافت دقیقا چگونه می‌خواهد چنین قابلیتی را ارائه کند و همچنین درباره‌ی احتمال اجرای این اپلیکیشن‌ها در ویندوز مبتنی بر Arm هم اطلاعاتی منتشر نشده است. از آنجایی که تقریبا تمام اپلیکیشن‌های اندرویدی برای اجرا با استفاده از تراشه‌های مبتنی بر معماری Arm توسعه پیدا کرده‌اند، امکان اجرای آن‌ها در لپ‌تاپ‌های ویندوزی دارای تراشه‌های Arm منطقی به نظر می‌رسد.

ویندوز 10 اندروید

در این میان باید خاطرنشان کنیم تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های اندروید مانند جیمیل، اوبر و دیگر اپلیکیشن‌ها برای اجرا شدن به سرویس‌های گوگل پلی نیاز دارند و مشخص نیست که آیا ویندوز این سرویس‌های نرم‌افزاری را هم ارائه می‌دهد یا نه.

گفتنی است کامپیوترهای مک مبتنی بر تراشه M1 می‌توانند اپلیکیشن‌های آیفون و آیپد را اجرا کنند و احتمالا پشتیبانی ویندوز ۱۰ از قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندروید با استقبال کاربران همراه می‌شود. اگر این خبر صحت داشته باشد، طی ماه‌های آینده جزئیات بیشتری از این قابلیت فاش خواهد شد.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه