مایکروسافت قابلیت‌های جدید و جذابی را به اپلیکیشن Outlook اضافه می‌کند

۳ مهر ۱۳۹۹ | ۱۷:۵۳ ۴ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اپلیکیشن Outlook

مایکروسافت اعلام کرد اپلیکیشن Outlook ویندوز، اندروید و iOS به‌زودی با قابلیت‌های بسیار جالبی به‌روزرسانی می‌شوند. از آسان‌تر شدن فرایند راه‌اندازی ایمیل گرفته تا اضافه شدن دستیار صوتی، تغییراتی هستند که قرار است به این اپلیکیشن راه پیدا کنند.

اپلیکیشن Outlook مایکروسافت مانند جیمیل، یک برنامه‌ی مدیریت ایمیل است که قابلیت‌های متنوعی دارد. اما مایکروسافت در راستای بهبود تجربه‌ی کاربری، روز گذشته اعلام کرد امکانات جالبی قرار است به آن اضافه شود. برای مثال اکنون فرایند اضافه کردن ایمیل از کامپیوتر به گوشی بسیار آسان‌تر شده. بدین صورت که کاربر تنها با اسکن یک کد QR در کامپیوتر، می‌تواند تمام اطلاعات آن را روی گوشی هم داشته باشد.

قابلیت جدید دیگر، پاسخ‌های پیشنهادی بر اساس متن ایمیل است. برای مثال اگر در یکی از ایمیل‌ها، شخصی در رابطه با زمان ملاقات سؤالی بپرسد، Outlook پیشنهاد می‌کند از طریق تقویم، زمان و تاریخ ملاقات را برای مخاطب خود ارسال کنید.

اپلیکیشن Outlook برای iOS

در نسخه‌ی اندروید، کاربر حتی می‌تواند تعیین کند بعد از دریافت یک ایمیل و نمایش آن در نوار اعلانات، چه اقداماتی انجام شود. اقداماتی نظیر آرشیو کردن ایمیل، حذف کردن آن، نشانه‌گذاری به‌عنوان پیام خوانده شده و چیزهایی از این دست.

اپلیکیشن Outlook برای اندروید

برای سهولت کار با اپلیکیشن و ناوبری ساده‌تر، مایکروسافت دستیار صوتی را هم به آن اضافه کرد تا بدین ترتیب کاربران بتوانند به کمک آن متن ایمیل بنویسند، رویدادی را زمان‌بندی کنند، از طریق اپلیکیشن تیم با مخاطبین تماس بگیرند و به دنبال فایل‌ها بگردند. این قابلیت تقریبا یک ماه دیگر در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

دستیار صوتی اپلیکیشن Outlook

علاوه بر این‌ها، تقویم Outlook هم با قابلیت پیش‌بینی آب و هوا به‌روزرسانی شد تا بدین ترتیب کاربران بتوانند با اطلاعات بیشتر، روز و زمان ملاقات خود را تنظیم کنند.

تقویم Outlook

قابلیت‌هایی نظیر ویرایش متن، خواندن متن و همچنین حدس کلمات هم قرار است به Outlook نسخه‌ی ویندوز اضافه شوند. حدس کلمات قابلیتی است که مدت‌ها در برنامه‌ی جیمیل در دسترس بوده و کاربرد آن هم به این صورت است که با نوشتن بخشی از متن، برنامه بخشی دیگر را حدس زده و به صورت کم‌رنگ به نمایش در می‌آورد.

حدس کلمات Outlook

ماه آینده کاربران می‌توانند قابلیت‌های یاد شده را در کنار دیگر قابلیت‌ها برای اپلیکیشن Outlook دریافت کنند.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما