وارزن موبایل در آینده کاملا جایگزین کال آو دیوتی موبایل خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Call of Duty Mobile

مایکروسافت انتظار دارد که بازی ندای وظیفه موبایل (Call of Duty Mobile) با عرضه نسخه موبایل بازی وارزون (Warzone) از بین برود. بازی ندای وظیفه موبایل یکی از عناوین بسیار موفق در این پلتفرم است. این بازی در سال ۲۰۱۹ عرضه شد و توانست بیش از ۶۵۰ میلیون بار دانلود شود. شرکت سازنده این بازی یعنی تنسنت (Tencent) نیز سود بسیار زیادی از عرضه این بازی کرده و نزدیک به یک میلیارد دلار درآمد داشته است.

طبق چیزی که مایکروسافت گفته، شرکت اکتیویژن (Activision) قصد دارد تا بازی ندای وظیفه موبایل را با بازی وارزون موبایل جایگزین کند. حدود ۶ ماه پیش بود که وارزون موبایل معرفی شد و اعلام شد که توسط ۳ شرکت مختلف در حال ساخته شدن است. بازی ندای وظیفه موبایل توسط استودیوی TiMi ساخته شده که یکی از شرکت‌های جانبی تنسنت است. حال مایکروسافت انتظار دارد تا با عرضه وارزون موبایل، بازی ندای وظیفه موبایل از بین برود.

ندای وظیفه موبایل وارزون موبایل

شرکت CMA اعلام کرده که مایکروسافت باید قسمتی از اکتیویژن بلیزارد یا ندای وظیفه را جدا کند. البته اگر با قرارداد و خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت موافقت شود. با این حال مایکروسافت چندان نسبت به این موضوع مشتاق نیست. به دلیل اینکه هم مجموعه‌ی ندای وظیفه و هم شرکت اکتیویژن بلیزارد به شدت با ارزش هستند. همینطور اینکه اگر یک جدایی اتفاق بیافتد، مایکروسافت به هدف اصلی خود نخواهد رسید.

یکی از اهداف مایکروسافت این است که گوگل و اپل را به چالش بکشد. حال اگر جدایی اتفاق بیافتد، قسمت موبایل اکتیویژن بلیزارد خواهد بود و با این اتفاق مایکروسافت به هدف خود نخواهد رسید. به همین دلیل مایکروسافت اصلاً قصد ندارد تا بخشی از اکتیویژن بلیزارد را به کسی واگزار کند. مخصوصاً اینکه عناوین مهمی مثل ندای وظیفه موبایل، وارزون موبایل و دیابلو ایمورتال (Diablo Immortal) را از دست خواهد داد.

ماجرای خریده شدن اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت بسیار طولانی شده است. این خرید بسیار بزرگ بوده و برتری زیادی را به ایکس‌باکس می‌دهد. به همین دلیل تعادل در بازار به هم ریخته و رقابت نیز یک طرفه می‌شود. به این معنا که هر گیمر نیاز پیدا می‌کند تا یک کنسول ایکس‌باکس با خود داشته باشد.

تمرکز اصلی شرکت‌های مختلف روی مجموعه ندای وظیفه است. با وجود اینکه مایکروسافت اعلام کرده که این بازی را انحصاری نخواهد کرد، اگر ندای وظیفه روی گیم‌پس در روز اول عرضه شود، گیم‌پس برتری خاصی پیدا خواهد کرد. همینطور اینکه گیمرها مجبور خواهند شد تا یک کنسول ایکس‌باکس با خود داشته باشند. به همین دلیل به اتمام رساندن این قرارداد برای مایکروسافت بسیار دشوار خواهد بود.

منبع: VideoGamesChronicle.comبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. علی رضا

  سلام نگران نباشید تمام پلیرها گفتن تعطیل نمی شه اکتیویژن خودش گفته عکسشم تو سایت کالاف هست بعدشم همه رو اکانتشون خرج کردن اکتیویژن این کار رو بکنه دیگه هیچ کس رو اکانت خرج نمیکنه اون وقت سودی هم نمیکنه

 2. آراد

  خبر درست نیست این کارو نکنید خدا رو خوش نمیاد واقعا
  اولا اکتیویژن گفت که تا طولانی مدت از کالاف دیوتی موبایل پشتیبانی میکنه
  دوما وارزون اونجوری هم که میگن به پای خود کالاف دیوتی موبایل نمیرسه

 3. ابوالفضل

  این خبر کاملا اشتباهه یا شاید هم دیر این خبر رو نوشتید و گذاشتید چون اکتیویژن کاملا با این موضوع مخالفت کرده واصلا حرف مایکروسافت رو بهش عمل نکرده.
  من اینو خودم دیدم و حتی یکی از پلیمرهای کالاف دیوتی موبایل هم این رو تو یوتیوب گذاشت به نام آمین اینفرنو.

  1. sayler

   بابا دمت گرم که انقد منبع معتبر داری: «امین اینفرنو توی یوتیوب گفته»! اصلا نابود شدم.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما