مایکروسافت ۲۰ سالگی ایکس‌باکس را با نسخه‌های ویژه جشن می‌گیرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
xbox

مایکروسافت در این هفته ۲۰ سالگی ایکس‌باکس را جشن می‌گیرد و ۷۶ بازی جدید را به لیست بازی‌های قدیمی پشتیبانی شده (Backwards Compatibility) روی ایکس‌باکس اضافه می‌کند. در ادامه کنسول ایکس‌باکس سری ایکس با استایل بازی هیلو و یک کنترلر شفاف هم عرضه خواهد شد. طبق عادت این کمپانی، این معرفی‌ها، پر از نکات مخفی و ایستراگ برای طرفداران است.

در سخت‌افزارهای جدیدی که این هفته عرضه شدند، شاهد بهترین و زیباترین ظاهر کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و یکی از جذاب‌ترین کنترلرها به‌خصوص به خاطر شفاف بودن آن هستیم. تمام این سخت‌افزارهای جدید شامل نکات مخفی و به اصطلاح ایستراگ‌های فراوان هستند. به‌عنوان مثال، کاربران رددیت متوجه شده‌اند که کنسول ایکس‌باکس سری ‌ایکس با استایل هیلو دارای نماد Zeta Halo مخفی در بخش جلو است. شما می‌توانید این نماد را در ادامه به همراه تصویر کامل کنسول ببینید.

ایکس‌باکس سری ایکس با استایل بازی هیلو

برای اینکه این ایستراگ را ببینید باید یک نور سیاه یا UV روی کنسول بتابانید. این یک حرکت جالب از سوی مایکروسافت برای این کنسول است که در تعداد محدود عرضه شده و عرضه‌ی بازی Halo: Combat Evolved و کنسول کلاسیک ایکس‌باکس را در سال ۲۰۰۱ جشن می‌گیرد. بازی ذکر شده به‌عنوان اولین بازی سری تیراندازی و اول‌شخص هیلو شناخته می‌شود که توانست تحسین منتقدان و بازیکنان را برانگیزد. در این بازی بازیکنان کنترل شخصیت مسترچیف را در قرن ۲۶ میلادی بر عهده دارند. گفتنی است که نسخه‌ای بهبودیافته از این بازی به مناسبت ده سالگی آن در سال ۲۰۱۱ میلادی روی ایکس‌باکس ۳۶۰ منتشر شد.

با این حال این تنها نکته‌ی مخفی نیست. اگر کنترلر نسخه‌ی بیستمین سالگرد را خریداری کرده باشید، نور UV هم مفید خواهد بود. اگر نور ماوراء بنفش را به بسته‌بندی آن بتابانید، کنترلر کلاسیک Duke را خواهید دید که با کنسول ایکس‌باکس در سال ۲۰۰۱ عرضه شد. در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید.

ایستراگ دوک
کنترلر بیستمین سالگرد ایکس‌باکس

این نکات جالب تنها به آنچه گفته شد ختم نمی‌شوند. اگر بتوانید کنترلر ایکس‌باکس الایت ۲ را با استایل هیلو خریداری کنید، مایکروسافت کد خاصی را بسته‌بندی آن برای شما قرار داده است که به شما امکان می‌دهد کمی جذابیت کنترلر را در بازی هیلو اینفینیت به تفنگ‌های خود اضافه کنید.

این کنترلر به صورت مینیاتوری در نسخه‌ی چندنفره‌ی بازی به سلاح‌های شما متصل می‌شود. حتی پوسته‌هایی برای سلاح‌ها نیز در نظر گرفته شده است. در ادامه تصاویر این کنترلر زیبا به همراه ویژگی‌های اضافی که برای سلاح شما در بازی فراهم می‌کند، آورده شده است.

halo elite controller charm
کنترلر الایت هیلو

مایکروسافت همیشه عادت داشت ایستراگ‌ها و نکات مخفی جالبی را در جاهای مختلف پنهان کند. به‌عنوان مثال فیل اسپنسر، رییس ایکس‌باکس، قبل از اعلام رسمی، ایکس‌باکس سری اس را در قفسه‌ی اتاق خود پنهان کرده بود. از طرفی مستر چیف هم در داخل ایکس‌باکس وان ایکس و سوار بر عقرب و همچنین به صورت نمادین در بخشی از فن ایکس‌باکس سری ایکس پنهان شده است.

منبع: The Verge

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما