مایکروسافت لوپ اپ جدید آفیس برای دوران دورکاری است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مایکروسافت لوپ

مایکروسافت روز گذشته از اپ «لوپ» (Loop) رونمایی کرد که برند جدید مایکروسافت Fluid محسوب می‌شود و به زبان ساده کاربران با بهره‌گیری از آن می‌توانند به طور مشترک روی فایل‌های آفیس کار کنند. این قابلیت پیش از این به صورت نوعی تست برای آفیس آنلاین ارائه شده بود اما حالا مایکروسافت لوپ قرار است امکانات بیشتری برای همکاری مشترک بر سر فایل‌ها مختلف ارائه دهد.

مانند فریم‌ورک Fluid، در اپ لوپ هم شاهد بخش اجزا یا Components هستیم که مایکروسافت از آن به عنوان واحدهای اتمی بهره‌وری یاد می‌کند. بخش Components می‌توانند انواع محتوا مانند فهرست‌ها، یادداشت‌ها یا دیگر موارد را در بر بگیرد که سپس می‌توانید آن‌ها را در بخش Loop Pages با یکدیگر سینک کنید.

در نهایت باید به بخش فضاهای کاری یا Loop Workspaces اشاره کنیم که در آن می‌توانید فهرستی از تمام بخش‌ها، صفحات و افرادی که مشغول کار بر روی آن‌ها هستند، مشاهده کنید. بعد از معرفی این سرویس، بسیاری از سایت‌ها شباهت زیاد آن به سرویس Google Wave را خاطرنشان کرده‌اند. البته به نظر می‌رسد مایکروسافت برای این سرویس نسبت به تلاش گوگل کمی متمرکزتر عمل کرده است.

مایکروسافت لوپ

به عنوان مثال، ایده‌ی اولیه‌ی فریم‌ورک Fluid در حال حاضر منطقی است زیرا به دلیل دورکاری سازمان‌ها و شرکت‌ها، امکان استفاده‌ی مشترک از فایل‌های مختلف و ویرایش آن‌ها اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است. گوگل Wave در آن دوران مانند راهکاری بود که به دنبال مشکل می‌گشت، اما مایکروسافت لوپ علیرغم پیچیدگی ظاهری که دارد، به مشکل رو به رشدی می‌پردازد که بسیاری از کارکنان اداره‌ها و سازمان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

مایکروسافت می‌گوید طی ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری در مورد لوپ به اشتراک می‌گذارد. اما اواخر ماه جاری میلادی، بخش کلیدی Loop موسوم به اجزا یا Components به سرویس‌هایی مانند تیمز، Outlook، OneNote و دیگر اپلیکیشن‌های Microsoft 365 راه پیدا می‌کند.

منبع: Engadgetبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما