مایکروسافت روی هر ایکس‌باکس نسل جدید ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار ضرر می‌دهد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Xbox Series

دنیای کنسول‌های بازی بسیار پیچیده و گسترده است. شرکت‌های سازنده نیز به طور دائم به دنبال سود بوده و برای رسیدن به هدف خود هر کاری می‌کنند. نکته اصلی اینجاست که شرکت‌های سونی و مایکروسافت به طور متوسط روی کنسول‌های بازی خود کمی ضرر می‌کنند. حال فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده که به طور متوسط این شرکت بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار روی فروش هر کنسول نسل نهمی ضرر می‌کند.

مایکروسافت این ضرر را از طریق فروش اشتراک‌ها و سرویس‌های سودمند دیگر جبران می‌کند. با این حال این مقدار ضرر قابل توجه است. به دلیل اینکه قیمت کنسول سری ایکس ۵۰۰ دلار و سری اس ۳۰۰ دلار است. این قیمت‌ها نسبت به قدرت دستگاه‌ها بسیار مناسب بوده و از طرفی بسیار پایین است. نکته اینجاست که بسیاری از کاربران تنها به خرید کنسول رضایت نمی‌دهند. بلکه این افراد کنترلر، هدست، بازی و اشتراک‌های مختلف برای دستگاه خود خریداری می‌کنند.

اسپنسر اعلام کرده که مایکروسافت نمی‌تواند این قیمت‌ها را برای مدت زیادی نگه دارد. به همین دلیل امکان دارد در آینده قیمت کنسول‌های این شرکت افزایش داشته باشند. چندی پیش بود که سونی به طور رسمی اعلام کرد که قیمت کنسول پلی‌استیشن ۵ در بازارهای مختلف دنیا افزایش خواهد داشت. اسپنسر در این مورد گفت:

من فکر می‌کنم که ما بالاخره باید قیمت کنسول‌های ایکس‌باکس را افزایش دهیم. با این حال هدف اصلی ما این بود که تعطیلاتی سال جدید میلادی (دی ماه) را با قیمت‌های ثابت طی کنیم. به همین دلیل تا آن زمان قیمت‌ ایکس‌باکس‌ها ثابت خواهد بود.

ضرر مایکروسافت

در حال حاضر مایکروسافت برنامه‌ای برای افزایش قیمت‌های کنسول‌های خود ندارد. حداقل تا سال آینده میلادی این اتفاق نخواهد افتاد. البته بعد از این بازه زمانی مشخص نیست که چه اتفاقی برای کنسول‌ها و لوازم جانبی مایکروسافت خواهد افتاد.

بحث اصلی اینجاست که این ماجرای ضرر شرکت‌های سازنده کنسول چیز جدیدی نیست. به همین علت است که این شرکت‌ها روی هر بازی سود کرده و اشتراک‌های مختلف را به فروش می‌رسانند. در اصل سونی و مایکروسافت از این طریق ضرر خود را جبران می‌کنند. همینطور اینکه قیمت پایین کنسول‌ها هم به همین دلیل است.

ضرر ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلاری مقدار کمی نیست. با توجه به قیمت بالای پردازنده استفاده شده در این دستگاه‌ها منطقی است که قیمت آن‌ها کمی بالاتر برود. با این حال اینطور که به نظر می‌رسد مایکروسافت بیش از حد انتظارش روی کنسول‌ها ضرر کرده و به دنبال جبران است. سرویس گیم‌پس نیز برای این شرکت بسیار هزینه‌بر بوده و به همین دلیل است که به دنبال ارتقاء قیمت کنسول‌های نسل نهمی خود است.

البته امکان دارد که در آینده در کنار این افزایش قیمت ما شاهد ارتقاء این دستگاه‌ها هم باشیم. حال باید صبر کرد و دید که مایکروسافت در آینده چگونه عمل خواهد کرد.

منبع: IGN.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. ارمین

    هزینه یه پیسی مشابه قدرت سری ایکس حدود ۱۲۰۰ دلار در میاد ولی چون مایکروسافت سود عمده فروشی و خرده فروشی رو نمیده و مستقیم از کارخونه میخره بنظرم حدود ۶۰۰ دلار واسش باید هزینه برداره کل کنسول ولی بنظرم نباید کنسولشو گرون کنه سر ۱۰۰ دلار ضرر بهتره با سرویس ها چیزای دیگه ضررشو جبران کنه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما