مایکروسافت: کنسول‌های ایکس‌باکس تا سال ۲۰۳۰ تماما قابل بازیافت خواهند شد

۱۰ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
xbox

کمپانی مایکروسافت (Microsoft) همواره در تلاش بوده تا شرکت خود را به سمت کربن منفی ببرد. کربن منفی در اصل حالتی است که میزان کربن تولیدی یک شرکت از حالت خنثی کمتر باشد. در این حالت این شرکت نه تنها به کره زمین کربن اضافه نکرده، بلکه از آن کم هم می‌کند! این مورد به شدت در محیط زیست اثر داشته و اهمیت دارد. حال مایکروسافت یک قدم دیگر در این راه برداشته است.

این غول تکنولوژی اعلام کرده که در ۸ سال آینده قابلیت بازیافت پذیری کنسول‌های خود را افزایش خواهد داد. مایکروسافت در ژانویه سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که تا سال ۲۰۳۰ کربن منفی خواهد شد. حال با این کار قدم بزرگی در این زمینه بر خواهد داشت.

چندی پیش برد اسمیت (Brad Smith) یک به روزرسانی از روند کلی این کمپانی در جهت کربن منفی شدن، منتشر کرد. با توجه به چیزی که اعلام شده مایکروسافت قصد دارد تا تمامی محصولات ایکس‌باکس از لوازم جانبی تا بسته بندی و بازی‌ها، تا سال ۲۰۳۰ به طور کامل قابل بازیافت باشند.

طبق چیزی که اعلام شده، کنسول‌های ایکس‌باکس سری اس و ایکس حدود ۹۷ درصد قابلیت بازیافت دارند! مایکروسافت در حال حاضر رزین‌های مصرف شده را به محصولات مختلف تبدیل می‌کند. در حال حاضر ایکس‌باکس سری اس و کنترلرهای جدید قرار است از این مواد ساخته شوند.

ایکس‌باکس بازیافت

کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس حدود ۹۷ درصد قابل بازیافت هستند!

همینطور اینکه این شرکت یک سیستم بررسی قدرت جدید را در کنسول‌های خود معرفی کرده است. با استفاده از این سیستم مایکروسافت مطلع خواهد شد که هر کنسول به چه اندازه برق مصرف خواهد کرد. به همین دلیل می‌تواند تصمیم بگیرد که در آینده چگونه عمل کند. همینطور اینکه مایکروسافت جنس گیفت کارت‌ (Gift Card) را از پلاستیک به کاغذی تغییر داده است. به همین دلیل مصرف پلاستیک را نیز تا حد زیادی کاهش داده است.

مایکروسافت چندی پیش تغییراتی در حالت ذخیره انرژی (Power Saving) کنسول‌های خود ایجاد کرد. حال در این حالت نیز کنسول قابلیت به روزرسانی عناوین و سیستم خود را دارد. حالت ذخیره انرژی تا ۲۰ برابر کمتر از استندبای (Standby) انرژی مصرف می‌کند.

تمامی شرکت‌ها در تلاش هستند که خود را به سمت کربن منفی شدن پیش ببرند. در حال حاضر کره زمین در شرایط نامناسبی از لحاظ محیط زیستی قرار داشته و نیازمند تغییر است. حال هر شرکت به نوبه خود در تلاش است تا شرایط را بهبود بخشد. نکته مثبت حرکات مایکروسافت این است که برخلاف اپل چیزی را از جعبه دستگاه‌های خود حذف نکرده است! تنها در تلاش است تا قابلیت بازیافت دستگاه‌های خود را بهتر کند.

منبع: Gamesindustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه