کنسول نسل بعدی ایکس‌باکس بزرگ‌ترین جهش را در نسل‌های کنسول‌ها خواهد داشت

۷ اسفند ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کنسول بعدی ایکس‌باکس

‌چندی پیش در یک مصاحبه فیل اسپنسر (Phil Spencer) اطلاعات زیادی از آینده ایکس‌باکس منتشر کرد. اول اینکه ۴ عنوان انحصاری ایکس‌باکس قرار است برای کنسول‌ها‌ی سوییچ و پلی‌استیشن ۵ عرضه شوند. همینطور اینکه این شرکت همچنان به ساخت کنسول‌های بازی ادامه خواهد داد و قرار نیست تولید کنسول‌های ایکس‌باکس متوقف شود.

در این مصاحبه سارا باند (Sarah Bond) هم حضور داشت که اطلاعات زیادی در مورد ایکس‌باکس منتشر کرد. برای مثال اینکه کنسول بعدی مایکروسافت قرار است بزرگ‌ترین جهش را در میان نسل‌های کنسول‌ها داشته باشد و این کنسول از لحاظ سخت افزاری پیشرفت بسیار زیادی نسبت به نسل قبلی خود خواهد داشت.

طبق چیزی که باند اعلام کرده، شرکت ایکس‌باکس از لحاظ سخت افزاری نقشه‌های زیادی هم به صورت کوتاه مدت و هم به صورت بلند مدت دارد. در اصل این شرکت انتهای سال ۲۰۲۴ میلادی اخبار جالبی را در زمینه سخت افزاری منتشر خواهد کرد و اطلاعات بیشتری از برنامه آینده مایکروسافت برای کنسول‌ها منتشر خواهد شد. همینطور اینکه در یک توییت مایکروسافت اعلام کرد که یک برنامه راهبردی بسیار خلاقانه برای کنسول‌ها و سخت‌افزار خود در نظر گرفته است.

در ادامه باند توضیح داد که مایکروسافت در حال کار روی نسل بعدی کنسول‌های خود هم هست. اینطور که به نظر می‌رسد این شرکت یک برنامه راهبردی برای نسل بعدی کنسول‌ها نیز دارد و کنسول‌های نسل دهمی ایکس‌باکس در حال طراحی هستند. طبق چیزی که باند اعلام کرده شرکت مایکروسافت برنامه دارد تا بزرگ‌ترین جهش را در زمینه سخت‌افزاری ایجاد بکند. ادعایی که با توجه به رقبای سرسختی که مایکروسافت دارد، کمی سنگین به نظر می‌رسد.

کنسول بعدی ایکس‌باکس

فیل اسپنسر نیز در مصاحبه اعلام کرد که شرکت مایکروسافت به ساخت کنسول‌های ایکس‌باکس همچنان پایبند است. اسپنسر گفت که به تیم سخت‌افزاری مایکروسافت افتخار کرده و این شرکت همچنان از تیم سخت افزاری خود حمایت خواهد کرد. مخصوصاً اینکه بخش سخت افزاری مایکروسافت برنامه گسترده‌ای برای آینده دارد. اسپنسر در ادامه توضیح داده:

ما به دنبال ساخت دستگاهی هستیم که به حدی خاص باشد که جذابیت زیادی برای گیمرها داشته باشد. در اصل ما خلاقیت تیم سخت‌افزار را آزاد کردیم تا به بهترین نحو دستگاه بعدی را طراحی کنند. همین موضوع باعث شده که من به تیم سخت افزاری افتخار بکنم.

سال گذشته اعلام شد که مایکروسافت قصد دارد یک نسخه بدون دیسک از سری ایکس و یک کنترلر با باتری‌های قابل شارژ را عرضه کند. اینطور که به نظر می‌ر‌سد این برنامه سال ۲۰۲۴ میلادی مایکروسافت بوده و اینطور که به نظر می‌‌رسد این شرکت در سال ۲۰۲۸ میلادی نیز از نسل بعدی کنسول‌های خود رونمایی خواهد کرد. حال اینکه کنسول بعدی مایکروسافت چگونه عمل خواهد کرد هنوز مشخص نیست اما این شرکت برنامه ریزی بسیار زیادی برای آن کرده است.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه