مایکروسافت استارت رونمایی شد؛ فید خبری جدید برای ویندوز ۱۱، موبایل و…

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مایکروسافت روز گذشته از سرویس خبری جدیدی تحت عنوان استارت رونمایی کرد که به نوعی می‌توان آن را تلفیقی از MSN کنونی و مایکروسافت نیوز دانست.

مایکروسافت استارت اپلیکیشن جدید شرکت ردموندی است که در واقع می‌توان از آن به‌عنوان یک فید خبری یاد کرد. منظور از فید خبری این است که کاربر می‌تواند با ورود به این بخش از اخبار و اتفاقات روز دنیا باخبر شود که به احتمال بسیار زیاد اپلیکیشن مایکروسافت نیوز به ذهنتان خطور کرد که تا حدودی هم درست است.

درست مانند مایکروسافت نیوز، مایکروسافت استارت شامل خبرها و محتوای رسانه‌ای از بیش از ۱۰۰۰ پایگاه خبری مختلف می‌شود. شرکت آمریکایی برای دسته‌بندی خبرها و اینکه چه نوع خبرهایی برای کاربران به نمایش در بیاید از هوش مصنوعی و الگوریتم یادگیری ماشین استفاده کرد تا بدین ترتیب محتوای به نمایش درآمده متناسب با علاقه و سلیقه‌ی کاربر باشد.

مایکروسافت استارت

مایکروسافت استارت همان‌طور که گفته شد خبرهای روز دنیا رو به نمایش می‌گذارد، محتوای پیشنهادی شخصی‌سازی شده را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، خبرهای ورزشی را پوشش می‌دهد و حتی کاربر را در جریان وضعیت آب و هوای مناطق مختلف هم خواهد گذاشت. بدین ترتیب شباهت آن با سرویس MSN کنونی بیشتر به چشم می‌آید. البته مایکروسافت MSN با ورود استارت حذف نخواهد شد منتها فقط کاربران به اپلیکیشنی بهتر و جذاب‌تر از آن دسترسی خواهند داشت.

مایکروسافت برای این اپلیکیشن وب‌سایت Microsoftstart.com را هم طراحی کرده است که در تمامی مرورگرهای جدید دنیا در دسترس قرار دارد و تمام کاربران پلتفرم‌های مختلف می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. نسخه‌ی موبایلی مایکروسافت نیوز هم اکنون با نام مایکروسافت استارت در دسترس قرار دارد.

هنگامی که ویندوز ۱۱ در ماه بعد رسما رونمایی شود، این اپلیکیشن به صورت پیش‌فرض بخشی از ویژگی‌های خود ویندوز خواهد بود و حتی مایکروسافت Edge هم این سرویس را در بخشی از صفحه‌ی تب جدید خود به نمایش می‌گذارد. منتها برای کاربران iOS و اندروید یا سایر پلتفرم‌ها، این سرویس به صورت آنلاین قابل دسترسی است.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما