عرضه ویندوز ۱۰X احتمالا به سال ۲۰۲۱ موکول شده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ویندوز 10X

به نظر می‌رسد سیستم‌عامل ویندوز ۱۰X که قرار است برای گجت‌های دو نمایشگره ارائه شود، در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. شرکت مایکروسافت مدتی قبل اعلام کرد که این سیستم‌عامل ابتدا برای لپ‌تاپ‌های عادی عرضه می‌شود. به دلیل همین تغییرات، در سال جاری میلادی نباید انتظار عرضه ویندوز ۱۰X را داشته باشیم.

طبق گزارش ZDNet، گجت‌های تک نمایشگره مبتنی بر ویندوز ۱۰X که برای استفاده‌های آموزشی و تجاری در نظر گرفته شده‌اند، در بهار ۲۰۲۱ به دست مشتریان خواهند رسید. یک سال بعد از آن یعنی در سال ۲۰۲۲ هم مایکروسافت اولین گجت دو نمایشگره مجهز به این سیستم‌عامل را عرضه می‌کند. اگر این اخبار صحت داشته باشند، پس برنامه‌های مایکروسافت با تاخیر قابل توجهی روبرو شده‌اند.

مدتی قبل یکی از مدیران ارشد مایکروسافت اعلام کرد که بخشی از این تغییر برنامه‌ها به بحران ویروس کرونا برمی‌گردد. بعد از اینکه به دلیل این بحران میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان به دورکاری روی آورده‌اند، مایکروسافت تلاش کرده تجربه کاربری این افراد را بهبود ببخشد.

ویندوز 10X

همچنین تصمیم مایکروسافت مبنی بر ارائه‌ی قابلیت پشتیبانی از برنامه‌های win32 به ویندوز ۱۰X باعث شده که روند توسعه این سیستم‌عامل با چالش‌هایی مواجه شود. این موضوع هم در تاخیر در عرضه ویندوز‌ ‌۱۰X تاثیرگذار بوده است.

مایکروسافت حالا قصد دارد تعدادی از ویژگی‌های رابط کاربری و تجربه کاربری ویندوز ۱۰X را روانه‌ی ویندوز ۱۰ کند. در همین زمینه می‌توانیم به اعمال تغییرات در بخش منوی استارت و قسمت تنظیمات اشاره کنیم که به زودی برای تمام کاربران عملی می‌شوند. گفته می‌شود طی ماه‌های آینده ویندوز ۱۰ با تغییرات ظاهری بیشتری مواجه خواهد شد.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲ دیدگاه
  1. امیر علی عسگری

    سلام ایا ویندوز ده ایکس سیتم عاملی مجزا از ویمدوز ده هست مانند ویندوز ده و ویندوز هشا که جدا هستند و یا ویندوز ده ایکس همان ویندوز ده است به همراه قابلیت هایی اضافه برای گجت های دو نمایشگره ؟

    1. بر اساس خبرهایی که منتشر کردن هم خانواده ویندوز ۱۰ محسوب میشه ولی در کل ماژولارتر شده و قراره رابط کاربری ساده‌تری هم داشته باشه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما