صفحه‌ی آبی مرگ در ویندوز ۱۱ سیاه می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
صفحه‌ی آبی مرگ

مایکروسافت در حال آزمایش تغییر رنگ صفحه‌ی آبی مرگ در ویندوز ۱۱ است و طبق بررسی‌های صورت گرفته، این شرکت می‌خواهد رنگ آن را به سیاه تغییر دهد. این صفحه طی سال‌های گذشته تغییر چندانی نداشته و مثلا می‌توانیم به اضافه شدن 🙁 در سال ۲۰۱۲ به ویندوز ۸ و افزودن QR code در سال ۲۰۱۶ اشاره کنیم.

مایکروسافت برای اولین بار در ویندوز ۳ از صفحه‌ی آبی مرگ استفاده کرد تا متخصصین فناوری و پرسنل پشتیبانی راحت‌تر بتوانند مشکلات سخت‌افزاری را پیدا کنند. در این صفحه معمولا جزئیات مختلفی مطرح می‌شود که با استفاده از آن قادر به بررسی دلایل خطای ایجاد شده در سیستم هستید.

صفحه‌ی آبی مرگ

اگرچه مایکروسافت در ویندوز ۱۱ می‌خواهد رنگ این صفحه را تغییر دهد، ولی در جزئیات آن تغییراتی ایجاد نخواهد شد. در حال حاضر کاربرانی که نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز ۱۱ را نصب کرده‌اند با صفحه‌ی سبز مرگ مواجه می‌شوند که از سال ۲۰۱۶ مایکروسافت برای نسخه‌های بتای ویندوز از این رنگ استفاده می‌کند.

ما هنوز نمی‌دانیم که چرا مایکروسافت می‌خواهد رنگ این صفحه را از آبی به سیاه تغییر دهد و این شرکت هنوز در رابطه با این تغییر هنوز توضیحی نداده است. روی هم رفته با توجه به اینکه ویندوز ۱۱ نسبت به نسل‌های قبلی تغییرات مختلفی را پشت سر گذاشته، ظاهرا مایکروسافت می‌خواهد صفحه‌ی آبی مرگ آن را هم تغییر دهد.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۳ دیدگاه
  1. پوریا جمالی

    فکر کنم چون اسمش صفحه مرگه رنگش رو سیاه کردن

  2. احسان

    خسته نباشی دلآور، یه موقع خسته نشی! 🙂

  3. Amin

    واقعاً تعجب میکنم ویندوز ۱۱ چقدر نسبت به ویندوز ۱۰ تغییر کرده:))

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما