ویندوز ۱۲ ممکن است در سال ۲۰۲۴ از راه برسد

۲۴ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ویندوز 12

مایکروسافت قصد دارد زمان‌بندی انتشار نسخه‌های اصلی ویندوز را دوباره تغییر دهد و این یعنی احتمالا در سال ۲۰۲۴ شاهد انتشار ویندوز ۱۲ خواهیم بود. بر اساس گزارش Windows Central، مایکروسافت می‌خواهد هر سه سال یک‌بار از نسخه‌ی جدید ویندوز رونمایی کند که یک تغییر بزرگ در نحوه‌ی توسعه‌ی این سیستم‌عامل محسوب می‌شود.

برای یادآوری باید بگوییم که مایکروسافت در سال ۲۰۱۵ با معرفی ویندوز ۱۰، چرخه‌ی سه ساله برای معرفی نسخه‌های جدید را کنار گذاشت. این شرکت در عوض اعلام کرد که ویندوز ۱۰ دو بار در سال با آپدیت‌های سنگین و مهم ویژگی‌های حائز اهمیت را دریافت می‌کند. اگرچه مایکروسافت هیچوقت رسما اعلام نکرد که ویندوز ۱۰ آخرین نسخه‌ی این سیستم‌عامل است، اما تا سال‌ها چنین باوری وجود داشت.

اما سال گذشته با معرفی ویندوز ۱۱، این شرکت اعلام کرد که هم برای ویندوز ۱۰ و هم برای ویندوز ۱۱ در سال فقط یک آپدیت بزرگ و مهم منتشر می‌کند. حالا با توجه به اینکه استراتژی این شرکت برای انتشار نسخه‌های جدید تغییر کرده، ظاهرا حدود دو سال دیگر با ویندوز ۱۲ روبرو می‌شویم.

در کنار نسخه‌ی جدید ویندوز در سال ۲۰۲۴، مایکروسافت تا سال‌ها برای ویندوز ۱۱ آپدیت منتشر خواهد کرد. این شرکت در حال حاضر مشغول بررسی بتای ۲۲H2 برای ویندوز ۱۱ است که تا چند ماه دیگر قرار است برای تمام کاربران منتشر شود. از طرف دیگر ظاهرا در سال ۲۰۲۳ با آپدیت حجیم ۲۳H2 روبرو نخواهیم شد بلکه ویژگی‌های جدید در جریان آپدیت‌های کوچک راهی سیستم کاربران می‌شود.

منبع: the Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه