کنسول‌های ایکس باکس به زودی به چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز می‌شوند

۱۴ فروردین ۱۴۰۳ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
چت‌بات ایکس باکس

به نقل از یک منبع آگاه و به گزارش وب‌سایت The Verge، ظاهرا مایکروسافت در حال کار روی یک چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی است تا آن را به کنسول‌های ایکس باکس اضافه کند.

اینطور که به نظر می‌رسد، ظاهرا مایکروسافت در حال کار روی یک چت‌بات پشتیبانی جدید برای ایکس باکس است که با کمک هوش مصنوعی، به گیمرها کمک کند تا مشکلاتی که در کنسول‌های خود با آن‌ها روبرو می‌شوند را حل کنند. شرکت ردموندی رسما به وب‌سایت The Verge اعلام کرده که در حال آزمایش این چت‌بات است و افزود که یک شخصیت انیمیشنی هم برای آن طراحی شده تا آن را از ربات‌های گفتگوی معمولی متمایز کند.

هایان زانگ، مسئول ارشد هوش مصنوعی بازی ایکس باکس، در یک بیانیه به The Verge اظهار داشت:

ما در حال آزمایش یک چت‌بات مجازی پشتیبانی برای ایکس باکس هستیم. نمونه‌ی اولیه‌ی این بات انیمیشنی می‌تواند با ورودی‌های متنی یا صوتی، به بررسی پرسش‌های کاربران بپردازد.

او ادامه داد:

این نمونه آزمایشی به گیمرها اجازه می‌دهد با استفاده از زبان رایج خود، به راحتی و سریع‌تر موضوعات پشتیبانی را بررسی کرده و به لطف اطلاعات موجود در صفحات پشتیبانی ایکس باکس، مشکلات خود را برطرف کنند.

درباره شکل و شمایل این چت‌بات حرف و حدیث زیادی وجود دارد. احتمالا باید کورتانا را به خاطر داشته باشید. همان دستیار صوتی معروف مایکروسافت در سیستم‌عامل ویندوز که حتی در گوشی‌های ویندوزفون هم در دسترس قرار داشت و مایکروسافت نامش را از روی یک کاراکتر هوش مصنوعی در سری بازی‌های Halo انتخاب کرد. برخی‌ها معتقدند شکل این چت‌بات شبیه به کورتانا خواهد بود. اما برخی از افراد معتقدند این چت‌بات جدید ایکس باکس شکل متفاوتی از کورتانا خواهد داشت. تا بدین ترتیب از این بابت اطلاعی نداشته باشیم.

چت‌بات جدید مایکروسافت از کاربران می‌پرسد که «چطور می‌توانم به شما کمک کنم؟» بدین ترتیب خیلی سریع می‌تواند به درخواست‌های کاربران پاسخ دهد؛ از بررسی راه حل‌هایی برای خراب بودن ایکس باکس گرفته تا برطرف کردن مشکلات مربوط به سرویس‌های اشتراکی.

به صورت کلی، اگرچه چت‌بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی سال‌هاست وجود دارند اما این چت‌بات جدید ایکس باکس احتمالا باید بخش کوچکی از یک پروژه‌ی بسیار بزرگ‌تر و جاه‌طلبانه‌تر از سوی مایکروسافت باشد. ظاهرا مایکروسافت می‌خواهد از این طریق، هوش مصنوعی را فعلا به حوزه‌ی گیمینگ و تنظیم محتوا بکشاند.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه