کنفرانس‌های ایکس‌باکس و بتسدا ادغام شدند؛ تاریخ برگزاری مشخص شد

۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰ ۹ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
ایکس باکس بتسدا E3

بالاخره مایکروسافت تاریخ رسمی کنفرانس بزرگ خود در E3 سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد. این کنفرانس اولین کنفرانس بزرگی است که مایکروسافت پس از خرید شرکت بتسدا در E3 تدارک دیده است و قرار است شامل معرفی‌ها و بازی‌های مایکروسافت و بتسدا باشد.

طبق اعلام رسمی مایکروسافت، این کنفرانس در ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ (۱۳ ژوئن) به وقت ایران برگزار خواهد شد. مدت‌زمان این کنفرانس ۹۰ دقیقه خواهد بود. کنفرانس بزرگ مایکروسافت و بتسدا در E3‌ از طریق پلتفرم‌های مختلف از جمله یوتیوب و توییچ قابل مشاهده خواهد بود. آرون گرینبرگ، مدیر بازاریابی بازی‌های ایکس‌باکس، در نوشته‌ی اعلام این خبر در وبلاگ رسمی ایکس‌باکس بیان کرده است: «این نمایش روی بازی‌های استودیوهای داخلی ایکس‌باکس و بتسدا و همچنین بازی‌های زیادی از ناشران و همکاران خود در سراسر جهان تمرکز دارد.»

Starfield

اگرچه کنفرانس‌های نمایشگاه E3 و به‌خصوص کنفرانس شرکت‌های تولیدکننده‌ی کنسول همیشه از اهمیت خاصی برخوردار است، ولی کنفرانس امسال مایکروسافت اهمیت دوچندانی خواهد داشت. این اولین باری است که قرار است کنفرانس E3 دو شرکت مایکروسافت و بتسدا به‌صورت مشترک برگزار شود و در واقع حضور بازی‌های بتسدا وزن بیشتری را به کنفرانس مایکروسافت اضافه خواهد کرد. از طرف دیگر، آن‌ها باید نمایش‌های قابل‌توجهی از گیم‌پلی بازی‌های خود نشان دهند تا بتوانند به انتقادها درباره‌ی این موضوع پاسخ دهند.

حتی با توجه به تصویر منتشر شده از سوی مایکروسافت برای معرفی این کنفرانس می‌توانیم از حضور مهم دو بازی بزرگ هیلو اینفینیت و استارفیلد مطمئن باشیم. هیلو اینفینیت که دنباله‌ای برای پرچم‌دار بزرگ بازی‌های مایکروسافت است، باید امسال نقش پررنگی را در کنفرانس ایفا کند. به‌خصوص با توجه به نمایش بسیار بد این بازی در سال قبل که افرادی زیادی را ناامید کرد و حتی بخش‌هایی از آن به یک میم معروف تبدیل شد، امسال مایکروسافت می‌تواند با نمایش مجدد و مفصل از گیم‌پلی بازی و پیشرفت‌های احتمالی دوباره هیجان‌ طرفداران را بازگرداند. انتظار می‌رود که علاوه بر نمایش بخش تک‌نفره‌ی بازی، بخش‌هایی هم از گیم‌پلی بخش چندنفره‌ی هیلو اینفینیت مشاهده کنیم.

استارفیلد هم دیگر اثری است که تقریبا حضورش در کنفرانس قطعی است. اگر شایعه‌ها صحیح باشد، شاید استارفیلد در اواخر ۲۰۲۲ منتشر شود اما به هر حال نمایش مهمی در این کنفرانس خواهد داشت و به احتمال زیاد برای اولین بار شاهد گیم‌پلی ساخته‌ی جدید و بزرگ بتسدا خواهیم بود.

Halo Infinite

همچنین می‌توان انتظار نمایش بیشتر از بعضی از بازی‌های دیگر مایکروسافت مثل ساخته‌ی جدید استودیو آبسیدین یعنی بازی Avowed باشیم. نمایش‌های بزرگ بازی‌های شرکت‌های دیگر هم کاملا انتظار می‌رود. البته، مایکروسافت قطعا سورپرایزها و نمایش‌های جدیدی هم خواهد داشت که باید برای آن‌ها صبر کنیم. برای مثال، بسیاری از گزارش‌ها خبر از معرفی و عرضه‌ی قسمت جدید مجموعه بازی فورزا هورایزن می‌دهد که این می‌تواند بسیاری از طرفداران بازی‌های ریسینگ را خوشحال کند. حتی بازی جدید استودیو آرکین هم می‌تواند یکی از شانس‌های اصلی این مراسم باشد.

در کنار این‌ها و با توجه به برنامه‌های اخیر مایکروسافت، می‌توان انتظار داشت این شرکت در این کنفرانس توجه زیادی به گیم‌پس داشته باشد و علاوه بر بازی‌های استودیوهای داخلی خود، بازی‌های دیگری را هم برای این سرویس اشتراکی معرفی کند.

باید تا ۲۳ خرداد منتظر بمانیم و ببینیم که مایکروسافت چه برنامه‌هایی را برای کنفرانس بزرگ خود تدارک دیده است. به نظر شما کنفرانس مایکروسافت چگونه خواهد بود و انتظار دارید که در آن چه آثاری حضور داشته باشند یا برای اولین بار معرفی شوند.

منبع: The Verge

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما