مایکروسافت حافظه‌ی رم ایکس‌باکس سری اس را برای بازی‌سازان بیشتر می‌کند

۱۷ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ایکس‌باکس سری اس

کنسول ایکس‌باکس سری اس (Series S) یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خرید یک دستگاه نسل نهمی است. این کنسول از قدرت سخت افزاری خوبی برخوردار بوده و از همه مهم‌تر قیمت بسیار خوبی هم دارد. با این حال مایکروسافت به دنبال بهتر کردن این کنسول بوده و به همین دلیل دسترسی به مقدار رم بیشتری را به سازندگان بازی می‌دهد.

مایکروسافت در ویدئو جدید خود اعلام کرد که چند صد مگابایت رم بیشتر در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت. این موضوع باعث می‌شود عملکرد کنسول سری اس چند درصد بهتر شود. دسترسی سازندگان به رم بیشتر باعث می‌شود تا کنسول سری اس عملکرد بهترین در زمینه گرافیکی داشته باشد.

برادر بزرگتر این کنسول یعنی سری ایکس با قدرت گرافیکی بسیار بیشتر عرضه می‌شود. همینطور اینکه دارای ۱۶ گیگابایت رم است. این در صورتی است که سری اس دارای ۱۰ گیگابایت رم بوده که سازندگان به حدود ۸ گیگابایت دسترسی دارند. مقدار باقی مانده برای اعمال سیستم عامل کنسول ذخیره شده است.

Xbox Series

بحث اصلی اینجاست که کنسول سری اس برای گیمینگ در رزولوشن ۱۴۴۰p طراحی شده است. همینطور اینکه قرار است به نرخ فریم ۱۲۰ هم برسد. مشکل اصلی اینجاست که این دستگاه هنوز نمی‌تواند یک نرخ فریم ثابت در عناوین با کیفیت ۱۰۸۰p داشته باشد. به همین دلیل سازندگان و مایکروسافت باید به فکر بهتر کردن این دستگاه باشند.

نکته اصلی اینجاست که پردازنده اصلی هر دو کنسول یکسان است. به همین دلیل از لحاظ معماری مشابه هستند. با اینحال به دلیل حافظه رم بیشتر سری ایکس ما عملکرد بسیار بهتری را در آن شاهد هستیم. حال همین مقدار کم آزاد شده نیز می‌تواند روی عملکرد گرافیکی این کنسول اثر خوبی را بگذارد.

مسئله‌ای که پیش می‌آید این است که آیا این مقدار رم آزاد شده روی عملکرد سیستم عامل اثر خواهد گذاشت یا نه. به دلیل اینکه سیستم عامل مایکروسافت که روی این دستگاه قرار دارد چندان سبک نبوده و نیاز به حافظه رم مناسبی دارد. بحث ضعف عملکرد سری اس در اکثر عناوین وجود ندارد. با اینحال برخی عناوین باعث می‌شوند این کنسول ناتوانی خود را نشان دهد. حال امیدواریم این ارتقاء رم به عملکرد این بازی‌ها کمک کند.

منبع: TheVerge.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه