مایکروسافت از بینگ جدید با هوش مصنوعی بهتر از chatGPT رونمایی کرد

۱۸ بهمن ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هوش مصنوعی مایکروسافت

مایکروسافت ساعاتی قبل از نسخه‌ی جدید موتور جستجوی بینگ رونمایی کرد که از هوش مصنوعی پیشرفته‌تری نسبت به chatGPT بهره می‌برد. همچنین نسخه‌ی جدید مرورگر اج هم در زمینه‌ی هوش مصنوعی امکانات جذابی ارائه می‌دهد تا کاربران برای استفاده از آن انگیزه‌ی بیشتری داشته باشند.

مایکروسافت بر این باور است که مبانی موتورهای جستجو در ۲۰ سال گذشته با تغییر گسترده روبرو نشده و تقریبا نیمی از جستجو‌ها منجر به دریافت پاسخ سوالات نمی‌شوند. اما هوش مصنوعی مکالمه‌ای می‌تواند این روند را به طور حیرت‌انگیزی تغییر دهد و انواع و اقسام اطلاعات به طور ساده‌تر و سریع‌تر در اختیار کاربران قرار بگیرد. مایکروسافت قصد دارد این مشخصه را در ابتدا برای تعداد محدودی از کاربران فعال کند ولی در آینده شمار کاربرانی که به این مشخصه دسترسی پیدا می‌کنند، بیشتر خواهد شد.

مایکروسافت برای موتور جستجوی خود از همان مدل‌های هوش مصنوعی استفاده شده در سرویس جذاب و قدرتمند ChatGPT استفاده کرده که در کل با بهبود‌هایی روبرو شده‌اند و مثلا می‌توانند اطلاعات کاملا به‌روزی را در اختیار شما قرار دهند. در مراسم رونمایی، مایکروسافت نشان داد که کاربران از این قابلیت می‌توانند برای انواع و اقسام کارها از دستور غذا گرفته تا برنامه‌ی مسافرت استفاده کنند.

هوش مصنوعی مایکروسافت

باید خاطرنشان کنیم بعد از انتشار chatGPT، هوش مصنوعی طی چند ماه گذشته به شدت در سرخط خبرها قرار گرفته است. مایکروسافت که اخیرا ۱۰ میلیارد دلار روی شرکت OpenAI سرمایه‌گذاری کرده، قصد دارد برای بسیاری از محصولات خود امکانات هوش مصنوعی پیشرفته‌ای را ارائه کند. در این میان گوگل که در زمینه‌ی هوش مصنوعی به‌شدت محافظه‌کارانه عمل کرده، از این سرعت تحولات غافلگیر شده و در نتیجه این شرکت هم شب گذشته از رقیب chatGPT به نام Bard رونمایی کرد که ظاهرا در هفته‌های آینده به طور گسترده در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه