سرفیس پرو ایکس جدید با ویندوز ۱۱ عرضه می‌شود

۳ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مایکروسافت سرفیس پرو ایکس

اگرچه در نسخه‌ی جدید مایکروسافت سرفیس پرو ایکس پردازنده مشابه قبل خواهد بود اما این دستگاه با پشتیبانی از نرم‌افزارهای ۶۴ بیت و بهره‌گیری از ویندوز ۱۱ عرضه خواهد شد.

هنگامی که مایکروسافت سرفیس پرو ایکس را در سال ۲۰۱۹ معرفی کرد، وعده‌ی آغاز چیزی تازه را برای خط تولید دو در یک‌های شرکت خود داد. اما متأسفانه سازگاری محدود برنامه‌ها به دلیل معماری مبتنی بر ARM و ویندوز بر پایه‌ی ARM باعث شد تا پرو ایکس هرگز آن‌طور که گفته شده بود نباشد.

برای سری جدید مایکروسافت سخت‌افزار اصلی سرفیس پرو ایکس را به‌روز نکرده و مثل همیشه می‌توان آن را با تراشه‌ی SQ1 اصلی شرکت یا تراشه‌ی جدیدتر SQ2 تهیه کرد. اما مایکروسافت یک مدل با وای‌فای تنها ارائه کرده است که قیمت آن فقط ۸۹۹ دلار است.

در اینجا نکته‌ی مهم این است که این رایانه‌ی سبک اکنون با ویندوز ۱۱ ارائه می‌شود و شامل پشتیبانی از شبیه‌سازی نرم‌افزاری ۶۴ بیتی داخلی هم هست و این یعنی سازگاری آن باید به‌طرز قابل توجهی بهبود یافته باشد.

این دستگاه قرار است در مدل‌هایی با ۸ و ۱۶ گیگابایت رم عرضه شود. نسل سوم سرفیس پرو ایکس همچنین در برخی از کشورها مانند آمریکا، سوییس، تایوان، ژاپن و کانادا با Energy Star عرضه می‌شود. شاید به‌روز نکردن سخت‌افزار پرو ایکس عجیب به‌نظر برسد اما از سویی باید توجه داشت که احتمالا این شرکت قصد دارد از این فرصت برای آوردن SQ2 به مدل‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر خود استفاده کند.

سرفیس پرو ایکس هم‌اکنون هم یکی از باریک‌ترین حاشیه‌ها را در میان دیگر محصولات این سری دارد و بنابراین تغییر حاشیه‌ها در مدل جدید سرفیس بعید به‌نظر می‌رسد.

عکس کاور: Microsoft Surface Pro X

Credit: Microsoft

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه