جزئیات میتسوبیشی لنسر با پوشش سیاه کامل «موسو بلک» از دید پنهان شد

۱۹ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
میستوبیشی لنسر به رنگ مشکل کامل «موسو بلک»

یک طراح رنگ خودرو با پوشش میتسوبیشی لنسر توسط رنگ سیاه کامل «موسو بلک» که بیش از ۹۹ درصد نور را جذب می‌کند، جلوه‌ی خاصی را به نمایش گذاشته است.

رنگ «وانتابلک» (Vantablack) با جذب ۹۹٫۹۶ درصد از نور مرئی، رنگ سیاه را به سطح جدیدی رسانده است و می‌تواند ویژگی‌های سه‌بعدی اجسام، مانند خطوط طراحی در BMW X6 را کاملا پنهان کند. این رنگ که از نانولوله‌های کربنی ساخته می‌شود و سیاه‌ترین ماده‌ی شناخته‌شده است، در بخش‌های هوافضا و دفاعی کاربردهای منحصربه‌فردی دارد و توسط سازنده در اختیار بخش‌های خاصی قرار می‌گیرد. همین موضوع باعث عرضه‌ی رنگ‌های بسیار سیاه مشابه اما تجاری مانند «موسو بلک» (Musou Black) شده است که تقریبا به اندازه‌ی وانتابلک مؤثر هستند.

اثربخشی رنگ موسو بلک در تصویر منتشر شده توسط DipYourCar به خوبی نشان داده می‌شود که از این رنگ برای پوشاندن کامل یک میتسوبیشی لنسر (Mitsubishi Lancer) استفاده می‌کند. نتیجه‌ی این رنگ‌آمیزی حیرت‌انگیز است. موسو بلک به‌کار رفته ۹۹٫۴ درصد از نور مرئی را جذب می کند که بسیار به قدرت جذب نور وانتابلک نزدیک است.

بدین ترتیب جزئیات دقیق‌تر سبک طراحی، مانند خطوط بدنه و خطوط طراحی لنسر در رنگ سیاه عمیقی ناپدید می‌شوند، زیرا رنگ استفاده شده، نمی‌تواند نور را منعکس کند تا این ویژگی‌ها را نشان دهد. در حالی که چراغ‌های خودرو و شیشه‌ها کاملا در این پس‌زمینه‌ی سیاه به چشم می‌آیند.

میتسوبیشی لنسر به رنگ موسوبلک
میتسوبیشی لنسر به رنگ موسوبلک
میتسوبیشی لنسر به رنگ موسوبلک

با وجود رنگ‌آمیزی مشکی کامل این خودروی لنسر اما این موسو بلک هنوز برای وسایل نقلیه به طور عمومی قابل استفاده نیست. زیرا این یک رنگ مبتنی بر آب است که در تماس با نور مستعد براق شدن و از بین رفتن لایه‌های آن است و باعث می‌شود که پوششی بسیار ضعیف و مستعد فرسودگی باشد. موضوعی که در خودروهای خیابانی بسیار رایج است. با این حال، طبق ویدیوی منتشر شده، رنگ به طور مساوی در سطوح گوناگون خودرو به‌کار رفته و با تنها ۲۵۰۰ ین (۲۴ دلار با نرخ فعلی ارز) حتی اگر دوام زیادی نداشته باشد، می‌ارزد.

رنگ‌هایی مانند وانتابلک و موسو بلک هنوز نتوانسته‌اند جای خود را در خودروهای تولیدی باز کنند. اگرچه در ابتدا باید بتوانند با استانداردهای سختگیرانه‌ی صنعت خودرو هماهنگ باشند. این نوع رنگ سیاه در حال حاضر یک رنگ جدید با ویژگی‌های رام‌نشده و خاص است که مطمئنا در آینده توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند. چنین رنگ سیاهی به‌ویژه در اتومبیل‌های در حال حرکت مانند یک خلأ غیرطبیعی به‌نظر می‌رسد که قطعا در فضای عمومی نگاه‌ها را متوجه خود خواهد کرد.

عکس‌ها: میستوبیشی لنسر به رنگ مشکل کامل «موسو بلک»

Credit: DipYourCar/YouTube

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar احسان حسنخانی

    جان سینا(john cena)ی دنیای رنگ هاست.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه