شیائومی شاید MIUI 13 را در تاریخ ۲۵ آذر معرفی کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
MIUI 13

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، رابط کاربری MIUI 13 تا حد زیادی آماده شده و به‌زودی راهی گوشی‌های واجد شرایط می‌شود. اگرچه شرکت‌هایی مانند سامسونگ، اوپو و وان‌پلاس از رابط کاربری مبتنی بر اندروید ۱۲ رونمایی کرده‌اند، ولی گویا شیائومی در این زمینه نتوانسته سرعت عمل خود را افزایش دهد و در حال عقب افتادن از رقبای خود است.

به نظر می‌رسد شیائومی در تاریخ ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر) جدیدترین نسخه‌ی رابط کاربری خود یعنی MIUI 13 را رسما رونمایی می‌کند. گفته می‌شود در این مراسم شاهد رونمایی از گوشی پرچم‌دار شیائومی ۱۲ هم خواهیم بود. در همین زمینه باید به یک گزارش دیگر هم اشاره کنیم که در آن آمده گوشی‌های شیائومی ۱۲ و ۱۲X در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) رسما معرفی می‌شوند. گویا مراسم رونمایی از MIUI 13 حدود ۴ ساعت طول می‌کشد و این یعنی احتمالا شاهد رونمایی از چندین محصول دیگر هم خواهیم بود.

در رابطه با خود MIUI 13 هنوز جزئیات چندانی فاش نشده است. اما چند ماه قبل یکی از افشاگران اعلام کرد که در این رابط کاربری انیمیشن‌ها و فونت‌های جدیدی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و همچنین باید انتظار بهره‌گیری از آیکن‌های بازطراحی شده در کنار تصاویر پس‌زمینه‌ی جدید را داشته باشیم. البته طبق معمول صرفا با تغییرات ظاهری روبه‌رو نخواهیم شد و شیائومی به عملکرد این رابط کاربری هم توجه نشان داده است.

MIUI 13

چند روز قبل اعلام شد که گوشی‌های شیائومی می ۴، شیائومی ۱۱ پرو، ۱۱ اولترا، ۱۱، ۱۱ لایت ۵G، شیائومی ۱۰S، ردمی K40، ردمی K40 پرو و K40 پرو پلاس احتمالا زودتر از سایر گوشی‌ها MIUI 13 مبتنی بر اندروید ۱۲ را دریافت می‌کنند. باید خاطرنشان کنیم اگرچه شیائومی در زمینه‌ی به‌روزرسانی نسخه‌ی اندروید برای گوشی‌های خود شهرت خوبی ندارد، اما از طرف دیگر معمولا تا چند سال نسخه‌ی جدید رابط کاربری را به دست کاربران می‌رساند.

به همین خاطر حتی اگر بسیاری از این گوشی‌ها MIUI 13 مجهز به اندروید ۱۲ را دریافت نکنند، اما همین رابط کاربری با بهره‌گیری از اندروید ۱۱ می‌تواند بسیاری از ویژگی‌ها را ارائه کند. طی سال‌های گذشته، شیائومی ابتدا آپدیت‌ها را به دست کاربران چینی می‌رساند و مدتی بعد کاربران سایر کشورها آپدیت‌های موردنظر را دریافت می‌کنند.

از طرف دیگر، بسیاری از گوشی‌های شیائومی و زیرمجموعه‌های آن یعنی ردمی و پوکو با توجه به منطقه‌ی عرضه، شماره مدل متفاوتی دارند. این یعنی اگر گوشی شیائومی شما شماره مدل مربوط به روسیه داشته باشد، شاید دیرتر از گوشی‌های مربوط به اروپا آپدیت دریافت کند. در کل با توجه به اینکه شیائومی سالانه از چندین گوشی اندرویدی با قیمت‌های مختلف رونمایی می‌کند، آپدیت تمام این گوشی‌ها یک چالش قابل توجه برای این شرکت به حساب می‌آید.

منبع: Gizmochinaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما