فروش مجموعه‌ بازی‌های مانستر هانتر از ۱۰۰ میلیون نسخه عبور کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
فروش بازی‌های مانستر هانتر

شرکت کپ‌کام (Capcom) اطلاعاتی را درباره فروش بازی‌های مانستر هانتر منتشر کرده است. این شرکت اعلام کرده که مجموعه‌ Monster Hunter تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه فروخته است. این شرکت همچنین در مورد فروش برخی از نسخه‌های این سری نظیر Monster Hunter World و Monster Hunter Rise صحبت کرده است.

اولین نسخه از Monster Hunter در سال ۲۰۰۴ برای پلی‌استیشن ۲ منتشر شد، بخشی از یک سه‌گانه برنامه‌ریزی شده توسط کپ‌کام بود که هدف آن استفاده از پتانسیل پردازشی پلی‌استیشن ۲ و قابلیت‌های آنلاین بود. از آن زمان این سری در قالب نسخه‌های مختلف محبوبیت زیادی پیدا کرده است و حال سالگرد بیست سالگی خود را جشن می‌گیرد.

با استناد بر آماری که کپ‌کام درباره فروش بازی‌های مانستر هانتر منتشر کرده، این سری به فروش ۱۰۰ میلیون نسخه‌ای دست پیدا کرده است. همچنین پرفروش‌ترین بازی این مجموعه، Monster Hunter World با بیش از ۲۵ میلیون نسخه فروش است این بازی محبوب در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و از آن زمان تاکنون به فروش سالانه بیش از یک میلیون واحد دست یافته است. یکی دیگر از بازی‌های قابل توجه در این مجموعه، Monster Hunter Rise، با فروش بیش از ۱۵ میلیون نسخه است. بدون شک فروش این سری با Monster Hunter Wilds که برای انتشار در سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی شده است، به میزان قابل توجهی بیشتر خواهد شد.

Monster Hunter Wilds

کپ‌کام Monster Hunter Rise را در سال ۲۰۲۱ منتشر کرد و پس از آن در سال ۲۰۲۲ یک بسته‌ الحاقی بزرگ برای بازی با نام Sunbreak منتشر کرد که از آن زمان هر دو به بیش از دو میلیون نسخه فروش در هر سال دست پیدا کند. همچنین کپ‌کام از آن زمان تاکنون نوعی استراتژی را در پیش گرفته است که بر پشتیبانی از پلتفرم‌های و فروش دیجیتال بلندمدت برای این سری تمرکز دارد. در نتیجه، همانطور که گفته شد مجموع فروش سری Monster Hunter اکنون از ۱۰۰ میلیون نسخه فراتر رفته است و آن را به دومین سری پرفروش این شرکت پس از رزیدنت اویل تبدیل کرده است. همچنین طبق آمار Monster Hunter World پرفروش‌ترین بازی این شرکت است و بعد از آن Monster Hunter Rise قرار دارد.

ببینید؛ بازی Monster Hunter Wilds برای کنسول‌ها و کامپیوتر معرفی شد

در نهایت باید دید طرفداران این مجموعه چه احساسی نسبت به Monster Hunter Wilds خواهند داشت، اما کپ‌کام با توجه به گزارش فروش اخیر خود برای این سری، احتمالا نیازی به نگرانی زیادی در مورد این مورد نخواهد داشت. در این میان بازی Monster Hunter Stories نیز در تابستان امسال به صورت بازسازی شده برای نینتندو سوییچ، رایانه‌های‌ شخصی و پلی‌استیشن ۴ در راه است. این بازی نقش‌آفرینی نوبتی روی ۳DS در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. در مجموع گفتنی است که کپ‌کام یک سال بسیار موفق را پشت سر می‌گذارد و موفقیت Dragon’s Dogma 2 نیز باعث شده که این شرکت پیش‌بینی درآمد تمام سال خود را تغییر دهد، در حالی که در اوایل سال جاری درصدی از افزایش حقوق را برای همه کارمندان خود اعلام کرد.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما