معرفی شخصیت شرور ایتان هاوک در سریال «شوالیه ماه»؛ آرتور هارو کیست؟

۲ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
شوالیه ماه

اولین تریلر سریال تلویزیونی «شوالیه ماه» مارول منتشر شده است که بینندگان را با لحن سریال، مبارزات متعدد مارک اسپکتور و شخصیت شرور سریال، آرتور هارو آشنا می‌کند. اما آرتور هارو کیست؟

دنیای سینمایی مارول اکنون پس از حماسه بی‌نهایت، به گسترش خود ادامه می‌دهد و در فاز ۴، کارها را به شکلی متفاوت پیش می‌برد. مارول در حال حاضر علاوه بر فیلم‌ها چندین سریال تلویزیونی را هم پوشش می‌دهد که مستقیما به فیلم‌ها و بقیه آثار این جهان متصل هستند و هم‌چنین فهرستی طولانی از چندین سریال‌ تلویزیونی دیگر دارد که قرار است به طور انحصاری در دیزنی‌پلاس پخش شوند.

مجموعه تلویزیونی بعدی دنیای سینمایی مارول در این لیست، «شوالیه ماه» است که اسکار آیزاک در نقش شخصیت اصلی آن بازی می‌کند. شوالیه ماه داستان مارک اسپکتور، مزدوری را روایت می‌کند که از اختلال هویت رنج می‌برد و پس از تجربه‌ای نزدیک به مرگ، به رابط خدای ماه مصری، خونشو تبدیل می‌شود. مارک درگیر یک ماجرای مرگبار و مرتبط با خدایان مصری و هویت‌های چندگانه خود، مانند استیون گرانت می‌شود و دائما در گیجی به سر می‌برد و نمی‌داند که دنیای اطرافش واقعی است یا فقط زاده تخیلات اوست. «شوالیه‌ ماه» در ۳۰ مارس در دیزنی‌پلاس منتشر خواهد شد و طبق الگوی سریال‌های تلویزیونی قبلی دنیای سینمایی مارول، شامل شش قسمت خواهد بود.

«شوالیه ماه» یکی دیگر از مجموعه‌های دنیای سینمایی مارول است که از قبل شخصیت شرور خود (یا حداقل یکی از آن‌ها) را نشان داده است. او کاراکتری بسیار مرموز است. آرتور هارو با بازی ایتان هاوک برای اولین بار در اولین تریلر کامل «شوالیه ماه» حضور پیدا کرد اما این سوال هم‌چنان باقی است که آرتور هارو کیست و ارتباط او با مارک اسپکتور چیست؟

تشریح گذشته آرتور هارو در کمیک‌های مارول

شوالیه ماه

زمانی که ایتان هاوک برای ایفای نقشی نامعلوم در سریال «شوالیه ماه» انتخاب شد، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره نقش او صورت گرفت و برخی عقیده داشتند که او نقش یک شخصیت جدید را اجرا می‌نماید. اکنون تایید شده است که هاوک نقش آرتور هارو، شخصیتی از کمیک‌های مارول را بازی می‌کند که یک دکتر با گذشته‌ای تاریک است. آرتور هارو به لطف فعالیتش در زمینه تئوری درد، کاندیدای دریافت جایزه نوبل پزشکی شد اما یک پزشک دیگر به نام ویکتوریا گریل، به اقدامات او شک کرد. مقالات هارو نشان می‌داد که او تحقیقات محدودی روی حیوانات انجام داده است که گریل آن را مشکوک می‌دانست، زیرا نتایج هارو بسیار پیشرفته بود. گریل اسنادی را رو کرد که مربوط به آزمایشات مخفی دانشمندانی مانند هارو در آشویتس و بیرکناو بود و اعتراض خود را به نامزدی او مطرح کرد. دادگاه نورنبرگ دستور به از بین بردن این اسناد داد و آن‌ها به طور مرموزی ناپدید شدند. سازمان معروف اومنیوم در پشت پرده این قضیه قرار داشت. گریل می‌دانست که هارو آن آزمایش‌ها را در مکزیک ادامه می‌دهد. هارو ظاهرا در آن‌جا روی جگوار و آرمادیلو تحقیق می‌کرد و گریل نیز به دنبال او رفت و در نهایت خودش هم تبدیل به یکی از سوژه‌های او شد.

آیا آرتور هارو قدرت یا توانایی خاصی در کمیک‌های مارول دارد؟

شوالیه ماه

آرتور هارو هیچ قدرتی در کمیک‌ها ندارد و توانایی اصلی او هوشش است. او یک جراح و دانشمند بسیار با استعداد است و به همین دلیل نامزد جایزه نوبل شده بود. با این حال، آرتور هارو یک نقطه ضعف بزرگ دارد: نورالژی سه‌شاخه که یک اختلال دردآور طولانی است که بر عصب سه‌شاخه تاثیر می‌گذارد که عصب مسئول احساسات صورت و عملکردهای حرکتی مانند گاز گرفتن و جویدن است. این وضعیت باعث فلج شدن سمت چپ صورتش می‌شود و سمت چپ دهانش پایین می‌افتد و او به صورت دائمی خرخر می‌کند و درد می‌کشد. پس او از هوش و مهارت‌های خود برای تحقیق درباره تئوری درد استفاده کرد اما روش‌هایش درست نبودند.

آرتور هارو چه ارتباطی با شوالیه ماه دارد

شوالیه ماه

یک روز، کشیش‌های خونشو بالای سر مارک اسپکتور ظاهر شدند و تصاویری از دکتر آرتور هارو، دکتر گریل و هرم اصلی را به او نشان دادند و وی را وادار کردند که به دنبال آن‌ها برود. اومنیوم از حضور گریل در یوکاتان، جایی که آزمایش‌ها در حال انجام بود، مطلع شد و مامورانی را برای ربودن او فرستاد. مارک اسپکتور این ماموران را دید که گریل را با تهدید چاقو به داخل یک ون هل می‌دادند. مارک به شوالیه ماه تبدیل شد و گریل را نجات داد و اطلاعات یک مرد زخمی (هارو) را از او خواست و گریل همه چیز را درباره هارو به او گفت. آزمایشگاه هارو اکنون به خطر افتاده بود و اعضای اومنیوم او را از این مسئله آگاه کردند. شوالیه ماه و گریل آزمایشگاه را پیدا نمودند اما توسط هارو که یک جگوار را در کمین گذاشته بود گرفتار شدند.

شوالیه ماه و گریل مسیر مخفی آزمایشگاه هارو را پیدا کردند اما خود را در محاصره نیروهای هارو دیدند و دکتر به آن‌ها دستور داد تا آن دو را بکشند. گریل به شوالیه ماه گفت که به سوژه‌ها صدمه نزند اما شوالیه خیلی زود متوجه شد که رهایی از این وضعیت بدون صدمه زدن به آن‌ها غیرممکن است و در عوض تصمیم گرفت تا با گریل فرار کند. در ادامه، هارو نیز با هلیکوپتر فرار کرد و شوالیه ماه سعی کرد تا او را متوقف کند اما نتوانست. رئیس اومنیوم بعدا با هارو تماس گرفت و به او گفت که آزمایشاتش در جای دیگری ادامه خواهد داشت.

ایتان هاوک در نقش آرتور هارو در «شوالیه ماه»

شوالیه ماه

در ژانویه ۲۰۲۱ ایتن هاوک به عنوان یکی از بازیگران این مجموعه معرفی شد اما نقشش مشخص نبود. البته تئوری‌هایی درباره شخصیت او مطرح شدند و بسیاری او را خونشو، پادشاه آفتاب، گرگینه شب و حتی مفیستو می‌دانستند که این مورد آخر بیشتر شبیه به یک شوخی بود. بعدا مشخص شد که گائل گارسیا برنال در فیلم ویژه هالووین دیزنی‌پلاس نقش گرگینه شب را بازی خواهد کرد. بنابراین گزینه‌های احتمالی شخصیت ایتان هاوک کاهش یافتند. اکنون بالاخره با انتشار اولین تریلر «شوالیه ماه» تایید شد که ایتان هاوک نقش آرتور هارو را بازی می‌کند و نسخه‌ او بسیار متفاوت و احتمالا مبهم‌تر از نسخه کمیک‌ها است، زیرا او قطعا یک پزشک معمولی‌ نیست.

آرتور هارو چه نقشی در شوالیه ماه خواهد داشت

شوالیه ماه

اولین تریلر سریال جزئیات کلیدی داستان مارک اسپکتور را فاش کرد اما هنوز چیزهای زیادی از جمله نقش آرتور هارو در داستان‌ را نمی‌دانیم. هاوک قبلا بیان کرده بود که شخصیت او از دیوید کورش، رهبر فرقه بدنام دیویدیان که در طول محاصره واکو به همراه بسیاری از پیروانش کشته شد، الهام گرفته شده است. تریلر «شوالیه ماه»، آرتور هارو را به عنوان رهبر یک فرقه نشان می‌دهد که پیروانش به او تعظیم می‌کنند و مارک اسپکتور نیز در میان جمعیت، مات و مبهوت ایستاده است. هارو به مارک می‌گوید که باید با صداها و هرج و مرجی که در اطرافش وجود دارد کنار بیاید و آن‌ها را بپذیرد. پس شاید هارو مارک را به کار بگیرد تا از مشکلات ذهنی او استفاده کند اما احتمالا اوضاع آن‌طور که او انتظار دارد پیش نمی‌رود.

مشخص نیست که این نسخه‌ از آرتور هارو ارتباطی با نسخه کمیک خودش خواهد داشت یا نه و این که آیا او نیز آزمایشاتی روی پیروانش اجرا خواهد کرد یا اهدافش کاملا متفاوت است. چیزی که قطعی است این است که آرتور هارو پتانسیل تبدیل شدن به یکی از ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین شروران دنیای سینمایی مارول را دارد و اقدامات او به عنوان رهبر این فرقه می‌تواند عواقب بزرگی در سایر مناطق این جهان به هم پیوسته داشته باشد.

منبع: screenrant

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه