نقدها و نمرات مورتال کامبت ۱ منتشر شد؛ نفسی تازه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
مورتال کامبت 1

بازی مورتال کامبت ۱ در حال حاضر برای برخی از بازیکنان به صورت دسترسی زودهنگام منتشر شده است و بدین ترتیب، منتقدان نیز شروع به انتشار نقدهای خود از آخرین نسخه از این سری مبارزه‌ای جذاب کرده‌اند. نقد و بررسی‌های اولیه‌ی بازی خوب و تا حد زیادی مثبت به نظر می‌رسند و ظاهرا با یکی از بهترین نسخه‌های مورتال کامبت در چند سال اخیر روبرو هستیم.

مورتال کامبت ۱ برخلاف عنوان خود، در واقع دوازدهمین بازی از این سری است و به عنوان یک ریبوت برای این مجموعه طراحی شده است که در دنیایی متفاوت نسبت به بازی‌های قبلی اتفاق می‌افتد؛ دنیایی که توسط خدای آتش یعنی لیو کانگ ایجاد شده است. با توجه به مدت کوتاهی که بازی در دسترس قرار گرفته، بسیاری از رسانه‌ها همچنان نقدهای خود را منتشر نکرده‌اند، با این حال در ادامه به برخی از نقدهای منتشر شده خواهیم پرداخت.

مورتال کامبت 1

وی‌جی‌سی (VGC) / 5 از ۵

کریس اسکالیون (Chris Scullion) از رسانه‌ی وی‌جی‌سی این نسخه را بهترین بازی تاریخ مورتال کامبت شمرده است. او می‌گوید:

مورتال کامبت ۱ بهترین بازی مورتال کامبت تا به امروز است. این اثر خیره‌کننده به نظر می‌رسد، یک حالت داستانی درخشان دارد، حالت جدید Invasions آن بازیکنان را حسابی مشغول نگه می‌دارد و مهمتر از همه، بازی کردن آن یک لذت مطلق است که تجربه‌ی آن برای طرفداران پروپاقرص سری و حتی تازه‌واردان ضروری به نظر می‌رسد.

بلادی دیسگاستینگ (Bloody Disgusting) / 4.5 از ۵

رینا سروانتس (Reyna Cervantes) از Bloody Disgusting نیز بازی را یک اثر فوق‌العاده برای طرفداران قدیمی و جدید می‌داند:

من از چیزی که مورتال کامبت ۱ ارائه می‌دهد، تحت تأثیر قرار گرفته‌ام. از حالت داستانی جاه‌طلبانه، تا اضافه شدن شخصیت‌های همراه به مبارزات، تبدیل سیستم Gear به موردی کاملا تزئینی و حالت کاملا جدید و نقش‌آفرینی Invasions، مورتال کامبت ۱ شبیه به بازگشتی به اصل برای مجموعه است و در عین حال آن را به سمت مسیرهای معنی‌دار جدیدی سوق می‎‌دهد. این یک اثر عالی برای ورود تازه‌واردان و طرفداران قدیمی سری است.

اسکرین رنت (Screen Rant) / 3.5 از ۵

کریستوفر توتن (Christopher Teuton) از اسکرین رنت بازی را اثری شایسته شمرده اما بیان می‌کند که دارای ایده‌های جدید بسیار کمی است:

مورتال کامبت ۱ به عنوان ریبوت جدید مورتال کامبت، مکانی کاملا مناسب اما ایده‌آل برای شروع نیست. برای بازیکنان قدیمی که فقط می‌خواهند شخصیت‌های مورد علاقه‌شان را دوباره ببینند یا برای هر کسی که از شنیدن نام جانی کیج احساس خوشایندی پیدا می‌کند، این بازی باید خرید شود. با این حال، اگر امیدوار بودید که کونگ لائوی بزرگ (The Great Kung Lao) یا یک گروه کاملا جدید از شخصیت‌ها را ببینید، مورتال کامبت ۱ حرف زیادی برای گفتن نداشته و ایده‌های جدید بسیار کمی را ارائه می‌دهد.

مورتال کامبت 1

وی‌جی۲۴۷ (VG247) / 4 از ۵

کانر ماکار (Connor Makar) از وی‌جی‌۲۴۷ بازی را به گامی مثبت در مسیری جدید تشبیه می‌کند:

مورتال کامبت ۱ به طور کلی گامی مثبت در مسیری جدید است. من از تصمیم لیو کانگ برای اجازه دادن به ورود برخی از عناصر آثار سرویس محور در دنیای جدیدش ناامید شده‌ام و دلتنگ برخی از ویژگی‌های حذف شده نظیر Krypt هستم. مورتال کامبت ۱ زمینه را برای دوره‌ی جدیدی از بازی‌های مورتال کامبت آماده می‌کند که بدون شک نمی‌توانید برای آن آماده نشوید.

ول پلید (Well Played) / 9.5 از ۱۰

اش ویلینگ (Ash Wayling) از ول پلید، بازی را یک تولد دوباره برای سری دانسته و عناصر مختلف آن را ستایش کرده است:

این بازی یک ریبوت مجدد نیست، بلکه یک تولد دوباره است. بازی از همه چیزهایی که یک اثر مورتال کامبت را عالی می‌کند، لذت برده و شامل همه‌ی چیزهایی است که یک طرفدار از آن انتظار دارد. در این میان همچنین با دقت چشم‌اندازی تازه برای تازه نگه داشتن عناصر منحصربه‌فرد و جالب ارائه می‌دهد. فهرست جذابی از شخصیت‌ها، چه اصلی و چه همراه، پایه‌ای را برای بازیکنان فراهم می‌کند تا خود را در قلمرویی خشونت‌آمیز و با احتمالاتی تقریبا بی‌نهایت غوطه‌ور کنند. ریختن خون هرگز تا این حد قابل دسترس یا سرگرم‌کننده نبوده است.

آی‌جی‌ان (IGN) / 8 از ۱۰

میچل سالتزمن (Mitchell Saltzman) از آی‌جی‌ان، گیم‌پلی بازی را یکی از بهترین‌ها در این سری معرفی کرده و داستان بازی را یک استاندارد برای ژانر توصیف کرده است:

مورتال کامبت ۱ یکی دیگر از بازی‌های فوق‌العاده در این سری افسانه‌ای محسوب می‌شود، اما بدون مشکل نیست. سیستم جدید شخصیت‌های همراه بسیار عالی است، تغییرات هوشمندانه‌ای در مکانیک مبارزه وجود دارد که به بسیاری از مسائل اساسی که در مورتال کامبت ۱۱ رخ داده است، می‌پردازد و به طور قابل پیش‌بینی، حالت داستانی فوق‌العاده‌ی آن همچنان یک استاندارد برای ژانر است. با این حال برخی از عناصر آنلاین بازی قدیمی شده و حالت Invasions آنقدر که باید جذاب نیست. با این حال، مورتال کامبت ۱ آغازی جدید برای این سری و نقطه‌ی شروع بسیار هیجان‌انگیزی برای دوره‌ی بعدی از داستان است.

مورتال کامبت 1

گیمز هاب (Games Hub) / 4 از ۵

ادموند تران (Edmond Tran) از گیمز هاب نیز به طور کلی بخش‌های مختلف بازی را تحسین کرده و گفت:

بر اساس ده‌ها ساعتی که با مورتال کامبت ۱ گذرانده‎‌ام، می‌توانم بگویم که این یک قسمت فوق‌العاده شامل مجموعه‌ای از عناصر است که مدت‌ها پیش هویت منحصر‌به‌فرد و سرگرم‌کننده‌ی خود را تضمین کرده بودند. در این میان کمپین داستانی یک سفر سرگرم‌کننده است، مکانیک‌های اساسی مبارزه همچنان قدرتمند هستند و تمرکز بازی بر در دسترس پذیری گسترده باید مورد تحسین قرار گیرد.

بازی مورتال کامبت ۱ در تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) سال جاری برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار می‌گیرد. این اثر تا این لحظه موفق شده تا از مجموع ۲۲ نقد منتشر شده، نمره‌‌ی متای ۸۴ را در وبسایت متاکریتیک بدست آورد.

می‌توانید در ادامه برخی نمرات داده شده به بازی را ببینید.

 • Gaming Age: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • Dexerto: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • WellPlayed: نمره‌ی ۹.۵ از ۱۰
 • CGMagazine: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • IGN Spain: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Game Informer: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Wccftech: نمره‌ی ۸.۵ از ۱۰
 • VG247: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • IGN: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • Comicbook.com: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • Metro GameCentral: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • PlayStation LifeStyle: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • IGN: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • TheGamer: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • Screen Rant: نمره‌ی ۷ از ۱۰
 • Push Square: نمره‌ی ۷ از ۱۰

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما