موتورولا روی یک گوشی رول شونده کار می‌کند

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
رول شونده موتورولا

موتورولا در سال ۲۰۱۹ از یک گوشی مبتنی بر نمایشگر تاشو رونمایی کرد و در سال ۲۰۲۰ هم نسل دوم این گوشی راهی بازار شد. حالا در کنار انتشار گزارش‌های مربوط به نسل سوم این گوشی، یکی از افشاگران مدعی شده که موتورولا کار بر روی یک گوشی رول شونده هم آغاز کرده است.

این افشاگر می‌گوید در حال حاضر مهندسان موتورولا از این گوشی به عنوان Felix یاد می‌کنند. برخلاف شرکت‌های اوپو و TCL که برای گوشی رول شونده خود طراحی افقی را در نظر گرفته‌اند، موتورولا قصد دارد برای این گوشی از مکانیسم عمودی استفاده کند. این یعنی به جای اینکه نمایشگر گوشی به طور افقی بزرگ شود، قرار است گوشی رول شونده موتورولا به طور عمودی با افزایش اندازه روبرو شود.

به نظر می‌رسد این گوشی هنوز در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد و به همین خاطر هنوز جزئیات خاصی در مورد طراحی و ویژگی‌های سخت‌افزاری آن فاش نشده است. در حقیقت زمانی که موتورولا کار بر روی نرم‌افزار اختصاصی این گوشی را آغاز کرده، به یک نمونه‌ی اولیه از گوشی موردنظر دسترسی نداشته و برای این کار از نسخه‌ی خاصی از موتورولا اج ۳۰ پرو استفاده کرده است. بنابراین در بهترین حالت در سال ۲۰۲۳ شاهد رونمایی از این گوشی رول شونده خواهیم بود.

رول شونده موتورولا

همانطور که احتمالا می‌دانید، گوشی‌های هوشمند در مراحل ابتدایی توسعه با تغییرات گسترده‌ای روبرو می‌شوند بنابراین ممکن است در ادامه موتورولا طراحی این گوشی را به طور بنیادی تغییر دهد. طی ماه‌های گذشته چندین شرکت وارد بازار گوشی‌های تاشو شده‌اند و حالا روز‌به‌روز خبرهای بیشتری در مورد تلاش شرکت‌ها برای ساخت گوشی‌های رول شونده منتشر می‌شود. اگرچه اوپو و TCL از گوشی مفهومی رول شونده رونمایی کرده‌اند، اما هنوز موفق به عرضه‌ی چنین محصولی در بازار نشده‌اند. ساخت چنین گوشی‌هایی اصلا کار راحتی نیست زیرا از چندین قطعه‌ی متحرک بهره می‌برند که از بین آن‌ها می‌توانیم به محور مرکزی استوانه‌ای، موتورهای مختص حرکت نمایشگر و قاب کشویی اشاره کنیم.

این نوع گوشی‌ها قرار است محدودیت‌های گوشی‌های تاشو را کنار بزنند ولی از طرف دیگر به دلیل همین دشوار بودن ساخت آن‌ها، بدون شک با قیمت بسیار بالایی راهی بازار خواهند شد. در همین زمینه می‌توانیم به ال‌جی اشاره کنیم که قرار بود از اولین گوشی رول شونده رونمایی کند اما در نهایت بخش موبایل خود را به طور کامل تعطیل کرد و گوشی موردنظر هم هیچوقت راهی بازار نشد. اما در نهایت نمی‌توانیم جذابیت گوشی‌های رول شونده را کتمان کنیم و باید ببینیم شرکت‌ها برای این نوع گوشی‌ها چگونه چالش‌ها را کنار می‌زنند.

منبع: xda-developers

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه