موتورولا طرحی مفهومی از یک گوشی رول‌شونده عمودی منتشر کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گوشی رول‌شونده موتورولا

موتورولا که به عنوان شرکت زیرمجموعه‌ی لنوو مشغول فعالیت است به‌تازگی طرحی مفهومی از یک گوشی رول‌شونده منتشر کرده که به صورت عمودی عمل می‌کند.

اینطور که به نظر می‌رسد، نوآوری بعدی دنیای گوشی‌های هوشمند قرار است توسط گوشی‌های رول‌شونده رقم بخورد. محصولاتی که برخلاف گوشی‌های تاشو که تا می‌شوند، از مکانیزم جمع شونده بهره می‌برند. نخستین شرکتی که خیلی نزدیک به عرضه‌ی محصولی با این قابلیت بود، LG بود که متأسفانه از بازار موبایل خارج شد و اکنون فعالیتی در این زمینه ندارد. اما ظاهرا در ادامه شاهد محصولات دیگری از شرکت‌های گوناگون با این فناوری خواهیم بود.

یکی از این شرکت‌ها به احتمال بسیار زیاد موتورولا خواهد بود که به‌تازگی طرحی مفهومی از چنین محصولی را منتشر کرده است. این شرکت در طول کنفرانس Tech World 2022 لنوو، گوشی هوشمندی با این قابلیت را به نمایش گذاشته که در مقایسه با تلاش‌های گذشته‌ی شرکت‌های مختلف در این زمینه بسیار متفاوت‌تر به نظر می‌رسد. به طور دقیق‌تر اگر بخواهیم بگوییم، گوشی رول‌شونده‌ی موتورولا به صورت عمودی باز و بسته می‌شود در حالی که در حال حاضر تمام نمونه‌های اولیه‌ای که از گوشی‌های رول‌شونده منتشر می‌شود نشان می‌دهد این محصولات به صورت افقی و از کناره‌ها گسترش پیدا می‌کنند.

نمایشگر گوشی جدید موتورولا در حالت عادی ۵ اینچی و عریض است اما وقتی که به سمت بالا حرکت می‌کند در نهایت اندازه‌ی گوشی را به ۶٫۵ اینچ افزایش می‌دهد و رابط کاربری آن هم مناسب با ابعاد نمایشگر، تغییر پیدا می‌کند. شما می‌توانید مکانیزم عملکرد این دستگاه را در ویدیوی زیر مشاهده کنید.

هنوز به صورت دقیق نمی‌دانیم نسبت تصویر نمایشگر این گوشی چگونه است اما به صورت کلی طراحی آن ما را به یاد گوشی‌هایی نظیر LG Vu می‌اندازد که از نسبت تصویر ۴:۳ برخوردار بود. با این حال این گوشی جدید موتورولا با نمایندگان رول‌شونده‌ی LG و اوپو متفاوت است و یک برتری هم در مقایسه با آن‌ها دارد. این طراحی باعث می‌شود گوشی چه در حالتی که باز است و چه در حالت بسته، به‌راحتی درون جیب جا شود در حالی که گوشی‌های رول‌شونده‌ی LG و اوپو وقتی باز می‌شوند به اندازه‌ی یک تبلت کوچک در می‌آیند و در نتیجه سخت است بخواهیم آن‌ها را درون جیب‌های کوچک قرار دهیم.

توجه داشته باشید که این فقط یک طرح مفهومی است و نمی‌دانیم موتورولا چه زمانی تصمیم به عرضه‌ی رسمی آن می‌گیرد. از این بابت که اصلا آیا چنین محصولی ساخته می‌شود یا خیر هم اطلاعی در اختیار نداریم اما با توجه به شواهد، به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۳ شاهد شکوفایی فناوری‌هایی نظیر تاشو و رول‌شونده خواهیم بود. حال موتورولا هم نقشی در این شکوفایی خواهد داشت یا خیر موضوعی است که باید منتظر بمانیم تا مشخص شود.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما