اگر بازی مرکب را دوست داشتید این ۱۲ فیلم و سریال را ببینید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۲ دقیقه
فیلم‌ و سریال مشابه بازی مرکب

در این مقاله ۱۲ فیلم و سریال مشابه سریال بازی مرکب را معرفی کرده‌ایم که هواداران این سریال کره‌ای محبوب را حسابی سرگرم خواهند کرد.

سریال «بازی مرکب» (Squid Game) تازه‌ترین پدیده‌ی نتفلیکس است که خیلی زود سر زبان‌ها افتاد و رکوردها را جابه‌جا کرد. این روزها هر طرف را نگاه می‌کنیم دارند از بازی مرکب حرف می‌زنند و عکس‌ها و تصاویر و ویدئوهای آن فضای مجازی را پر کرده است. اگر بعد از تماشای این سریال، هوس آثار مشابهی کرده‌اید و دلتان می‌خواهد بازی‌های مرگ‌بار بیشتری را ببینید، با ما همراه باشید.

۱.فیلم بازی سلطنتی (Battle Royale)

فیلم بازی سلطنتی مشابه سریال بازی مرکب

 • محصول: ۲۰۰۰
 • کارگردان: کینجی فوکاساکو
 • بازیگران: تاتسویا فوجیوارا، آکی مائدا، ماسانوبو آندو، کو شیباساکی
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۶ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۸%

فیلمی که با اقتباس از رمانی نوشته‌ی کوشون تاکامی ساخته شد و موجی تازه از تریلرهایی با موضوع بقا به راه انداخت.

خلاصه‌ی داستان

بازی سلطنتی ماجرای ۴۹ دانش‌آموز سال نهمی را روایت می‌کند که به جزیره‌ای متروک می‌برندشان و مجبورشان می‌کنند تا پای مرگ با همدیگر مبارزه کنند و آن‌قدر به جان هم بیفتند که در نهایت یک نفرشان زنده بماند. یک بازی سادیسمی مرگ‌بار که حکومتی تمامیت‌خواه پشت آن است.

چرا دوستش خواهید داشت؟

هوانگ دونگ-هیوک نویسنده و کارگردان سریال بازی مرکب، طی مصاحبه‌ای با ورایتی گفته که برای ساخت سریالش از کمیک‌های بازی سلطنتی الهام زیادی گرفته است. البته او از بازی‌های بچگانه استفاده کرد تا سوژه را ساده‌تر کند.

بازی سلطنتی اولین و آخرین فیلمی نیست که در زیر ژانر بقا ساخته شده، ولی بدون شک یکی از تأثیرگذارترین و جریان‌سازترین‌هاست. بازی سلطنتی از نظر بصری و فرم داستان شباهت‌های زیادی به بازی مرکب دارد، ولی نسبت به حکومت‌های تمامیت‌خواه انتقادهایی جدی مطرح می‌کند.

۲. سریال ۳ درصد (۳%)

سریال 3 درصد

 • محصول: ۲۰۱۶
 • طراح اصلی: پدرو آگیلرا
 • بازیگران: بیانکا کامپاراتو، ونزا اولیویرا، رودولفو والنتی
 • امتیاز IMDb به سریال: ۷.۴ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: –

سریالی درباره‌ی چالش‌هایی مرگ‌بار و نبوغ‌آمیز که مردم عادی را درگیر خودش می‌کند، مردمی که برای زندگی در یک آرمان‌شهر بهای سنگینی می‌پردازند.

خلاصه‌ی داستان

۳% یک سریال علمی تخیلی محصول پرتغال است و داستانش در آینده‌ای تاریک می‌گذرد، زمانی که جمعیت جهان به دو بخش تقسیم شده؛ سرزمین داخلی که منزل‌گاه مردم فقیر است و همه در شرایطی بد و نامناسب زندگی می‌کنند، و سرزمین آنسوی آب‌ها که ویژه‌ی ۳ درصد جمعیت زمین است و ساکنین آن در یک آرمان‌شهر روزگار می‌گذرانند.

البته مردم بخش فقیر هم امکان حضور در این آرمان‌شهر را دارند، ولی باید بهای سنگینی بپردازند. هر سال جوان‌های ۲۰ ساله‌ی ساکن بخش فقیر در مسابقاتی مرگ‌بار و نفس‌گیر شرکت می‌کنند تا در نهایت ۳ درصد از شرکت‌کنندگان فرصت حضور در آرمان‌شهر را داشته باشند.

در این سریال داستان تعدادی از همین جوان‌ها را دنبال می‌کنیم که هر کدام با انگیزه‌های متفاوتی در چالش شرکت کرده است. بعضی‌ها آمده‌اند تا به آرمان‌شهر برسند و زندگی بهتری داشته باشند، بعضی‌ها به دنبال به هم زدن این سیستمِ سرشار از بی‌عدالتی هستند تا دنیایی بهتر بسازند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

۳ درصد کمتر از بازی مرکب خشونت عریان را نمایش می‌دهد،‌ ولی مضامین پیچیده‌تر و عمیق‌تری مطرح می‌کند. در هردوی این سریال‌ها با چالش‌ها و بازی‌هایی طرف هستیم که در ظاهر ساده و بچگانه به نظر می‌رسند، ولی شخصیت‌های داستان برای زنده ماندن از آن‌ها با موانع وحشتناکی روبه‌رو می‌شوند.

در سریال ۳ درصد نگاهی انتقادآمیز انداخته‌اند به مفهوم شایسته‌سالاری، و اینکه ذات ویران‌گر بشر چطور می‌تواند از چنین مفاهیمی سو استفاده کند و فاجعه بیافریند.

۳. فیلم بازی‌های گرسنگی (The Hunger Games)

بازی‌های گرسنگی فیلمی مشابه سریال بازی مرکب

 • محصول: ۲۰۱۲
 • کارگردان: گری راس
 • بازیگران: جنیفر لارنس، دونالد ساترلند، جاش هاچرسون
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۲ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۴%

سری فیلم‌های بازی‌های گرسنگی بزرگ‌ترین و موفق‌ترین فرنچایزی است که درباره‌ی بقا و بازی‌های مرگ‌بار این‌چنینی ساخته شده است.

خلاصه‌ی داستان

بازی‌های گرسنگی سفر پرماجرای دختری جوان به نام کتنیس اوردین (جنیفر لارنس) را روایت می‌کند که به جای خواهر کوچکترش قدم در مسابقات مرگ‌بار بازی‌های گرسنگی می‌گذارد و کم‌کم تبدیل به نمادی برای مقاومت و امید و شورش علیه حکومت ظالم وقت می‌شود. این فیلم‌ها بر پایه‌ی رمان‌هایی نوشته‌ی سوزان کالینز ساخته شده و داستانش در آینده‌ای دیستوپیایی می‌گذارد.

کشوری که کتنیس در آن زندگی می‌کند به چندین بخش و طبقه‌ی مجزا تقسیم شده و حکومتی ظالم و تمامیت‌خواه، همه‌ی مردم را زیر ستم و فقر نگه داشته است. هر سال، هر کدام از این مناطق موظف است دو نفر از جوان‌هایش را به مسابقاتی موسوم به بازی‌های گرسنگی بفرستد، مسابقاتی مرگ‌بار و خطرناک که تنها یک نفر از آن زنده بیرون می‌آید.

چرا دوستش خواهید داشت؟

بازی‌های گرسنگی هم طبق همان فرمول آشنای آخرین بازمانده و بازی‌های بقا ساخته شده و هواداران این دست قصه‌ها و دوست‌داران سریال بازی مرکب را خوشحال می‌کند. اگرچه در اینجا با پیام سیاسی اجتماعی قدرتمندتری روبه‌رو هستیم چون انقلابی بزرگ رخ می‌دهد. به نسبت بازی مرکب خشونت کمتری هم دارد، پس اگر از کسانی هستید که با تماشای خون و خون‌ریزی به وجد می‌آیند حواستان به این قضیه باشد.

۴. سریال آلیس در سرزمین مرزی (Alice in Borderland)

سریال آلیس در سرزمین مرزی

 • محصول: ۲۰۲۰
 • کارگردان: شینسوکه ساتو
 • بازیگران: کنتو یامازاکی، تائو سوچیا، یوکی موریناگا
 • امتیاز IMDb به سریال: ۷.۷ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۳%

این سریال ژاپنی محصول نتفلیکس یک تریلر نفس‌گیر درباره‌ی بقا و بازی‌های خطرناک و مرگ‌بار است که خیلی‌ها آن را با بازی مرکب مقایسه می‌کنند، خیلی‌ها هم معتقدند بهتر از آن از آب در آمده.

خلاصه‌ی داستان

آلیس در سرزمین مرزی سریالی است که بر پایه‌ی یک مانگا (کمیک بوک ژاپنی) به همین نام ساخته شده. گروهی از دخترها و پسرهای جوان را به یک بُعد دیگر و دنیایی موازی منتقل می‌کنند و آن‌ها را در آنجا گیر می‌اندازند. حالا باید با چالش‌های مرگ‌باری روبه‌رو شوند تا زنده بمانند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

اگر از خشونت و بازی‌های پرتنش و پرتعلیقِ بازی‌های مرکب خوشتان آمد، به احتمال زیادی عاشق آلیس در سرزمین مرزی خواهید شد. شخصیت‌هایش هم واقعا همدلی‌برانگیز هستند و مخاطب را درگیر خودشان می‌کنند.

۵. فیلم هر طور خدایان بخواهند (As the Gods Will)

فیلم هرطور خدایان بخواهند

 • محصول: ۲۰۱۴
 • کارگردان: تاکاشی میکه
 • بازیگران: سوتا فوکوشی، هیرونا یامازاکی، شوکا سومتانی
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۴ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۵۷%

خیلی از هواداران سریال بازی مرکب به شباهت‌های بین بازی مرکب و فیلم هر طور خدایان بخواهند اشاره کرده‌اند.

خلاصه‌ی داستان

هر طور خدایان بخواهند یک فیلم ترسناک ژاپنی با موضوع ماورایی است و داستان چند دانش‌آموز را روایت می‌کند که مجبور شده‌اند در یک بازی مرگ‌بار مسابقه دهند تا زنده بمانند.

شون تاکاهاتا (سوتا فوکوشی) دانش‌آموزی معمولی مثل بقیه‌ی شاگرد مدرسه‌هاست، تا اینکه بازی‌ وحشتناک و دیوانه‌واری آغاز می‌شود. او به همراه دوستانش در مبارزات شرکت می‌کند تا بفهمد چه کسانی پشت این ماجرای کثیف و بیمارگونه پنهان شده‌اند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

خیلی‌ها در شبکه‌های اجتماعی به شباهت بین این فیلم و بازی مرکب اشاره کرده‌اند، به‌ویژه بخش بازی چراغ قرمز، چراغ سبز. با این حال، فیلم هر طور خدایان بخواهند محصول ۲۰۱۴ است و سازنده‌ی سریال بازی مرکب گفته که از سال ۲۰۰۸ مشغول کار روی ایده‌ی این سریال بوده.

در هر صورت اگر به بازی‌های مرگ‌بار و کشنده علاقه‌مند شده‌اید، هر طور خدایان بخواهند گزینه‌ی مناسبی برای شماست.

۶. انیمه سریالی بازی داروین (Darwin’s Game)

فیلم و سریال مشابه بازی مرکب

 • محصول: ۲۰۲۰
 • کارگردان: یوشینوبو توکوموتو
 • بازیگران: یوسوکه کوبایاشی، نیچیکا اوموری، تاکو یاشیرو
 • امتیاز IMDb به سریال: ۷.۳ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: –

خلاصه‌ی داستان

بازی داروین که بر پایه‌ی مانگایی به همین نام ساخته شده، درباره‌ی یک بازی موبایلی است که قدرت‌های ماورایی دارد و بازیکنان را مجبور می‌کند در دنیای واقعی به جان هم بیفتند. شخصیت اصلی داستان کنامه سودو (با صدای یوسوکه کوبایاشی) با فریب و نیرنگ به این بازی کشیده می‌شود و وقتی می‌بیند دوستانش جانشان را به خاطر همین بازی از دست داده‌اند، تصمیم می‌گیرد یک بار برای همیشه به آن پایان دهد.

چرا دوستش خواهید داشت؟

بازی داروین احتمالا نزدیک‌ترین گزینه به بازی مرکب است چون روی مضامین مشابهی دست گذاشته؛ طمع انسان‌ها و خشونت. در اغلب داستان‌های بقا و بازی‌های مرگ‌بار، شرکت‌کنندگان انتخاب چندانی ندارند و به اجبار در چنین شرایطی قرار می‌گیرند. ولی در بازی مرکب و بازی داروین، افراد با انگیزه‌های شخصی یا به طمع پول، با پای خودشان وارد این موقعیت‌های دیوانه‌وار می‌شوند.

به خاطر همین انتخاب، شخصیت‌های این دو سریال خاکستری و چندلایه هستند، حالا چه نقش قهرمان را داشته باشند چه ضدقهرمان. بازی داروین خطرها و تهدیدها را چند پله بالاتر هم برده چون قدرت‌های ماورایی را در داستان دخیل کرده. با اینکه ممکن است موقعیت‌ها غیرواقعی به نظر برسند، ولی کیفیت انیمه باعث شده تا شخصیت‌ها را دنبال کنیم و پیگیر ماجراها شویم.

۷. فیلم آزمون (Exam)

فیلم آزمون

 • محصول: ۲۰۰۹
 • کارگردان: استوارت هازلدین
 • بازیگران: آدار بک، جما چان، ناتالی کاکس، جان لوید
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۸ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۳%

۸ نفر که گزینه‌های استخدام یک شغل به‌شدت پرطرفدار و پردرآمد شرکتی هستند، در یک اتاق حبس و درگیر آزمونی پر رمز و راز و غیرمتعارف می‌شوند.

خلاصه‌ی داستان

در فیلم آزمون، ۸ نفر که متقاضی استخدام در شغلی دست‌نیافتنی و محبوب هستند، مجبور به شرکت در آزمونی خطرناک می‌شوند. وقتی به مرکز آزمون استخدام می‌رسند، متوجه می‌شوند که این یک تست و آزمون عادی نیست و باید با هم تلاش کنند تا راهی برای قبول شدن و تکمیل آن بیابند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

در اینجا خبری از بازی‌های مرگ‌بار و مبارزات خونین نیست، ولی به جایش موقعیت‌های پرتنش روانی داریم که دست کمی از نبردهای تن‌به‌تن ندارند و مخاطب را در تعلیق و نگرانی نگه می‌دارند. شرکت‌کنندگان در این آزمون یکی یکی علیه همدیگر می‌شوند و وضعیت بغرنجی برای هم خلق می‌کنند که رهایی از آن کار ساده‌ای نیست.

۸. سریال آینه‌ی سیاه (Black Mirror)

سریال آینه‌ی سیاه

 • محصول: ۲۰۱۱
 • طراح اصلی: چارلی بروکر
 • بازیگران: برایس دالاس هاوارد، دنیل کالویا، جان هم و …
 • امتیاز IMDb به سریال: ۸.۸ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۴%

آینه‌ی سیاه یک سریال آنتولوژی بریتانیایی است که هر قسمتش داستان مجزایی دارد ولی سوژه و مضامینش ثابت است و با نگاهی تاریک و انتقادی، داستان‌هایی تکان‌دهنده درباره‌ی پیشرفت تکنولوژی روایت می‌کند.

خلاصه‌ی داستان

آینه‌ی سیاه داستان‌هایی نفس‌گیر و جذاب درباره‌ی آینده و تکنولوژی‌های ویران‌گرش دارد. هر قسمت از سریال با داستان و شخصیت‌ها و بازیگرهای متفاوتی جلو رفته و برای همین دست سازندگانش حسابی باز است.

چرا دوستش خواهید داشت؟

آینه‌ی سیاه یک سریال آنتولوژی است و برای همین تمام قسمت‌هایش شبیه هم ساخته نشده، پس تعدادی از اپیزودهایش بیشتر شبیه بازی مرکب است. خیلی از قسمت‌هایش هم موقعیت‌ها و لحظه‌های دلهره‌آوری خلق کرده‌اند.

۹. فیلم سگ‌دو (Rat Race)

فیلم مشابه سریال بازی مرکب

 • محصول: ۲۰۰۱
 • کارگردان: جری زاکر
 • بازیگران: ایمی اسمارت، برکین میر، روان آتکینسون
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۴ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۴۴%

همچون بازی مرکب، در فیلم سگ‌دو هم طمع انسان‌ها مرکز داستان قرار گرفته و آدم‌ها را وادار می‌کند دست به کارهای دیوانه‌واری بزنند. منتهی این یکی کمدی است.

خلاصه‌ی داستان

در فیلم سگ‌دو تعدادی آدم را می‌بینیم که به شکلی تصادفی انتخاب شده‌اند و در یک مسابقه شرکت می‌کنند که جایزه‌ای ۲ میلیون دلاری دارد. هر کدام از آن‌ها که بتواند زودتر از بقیه فاصله‌ای ۵۶۳ مایلی را طی کند، برنده‌ی جایزه خواهد شد. فیلم شخصیت‌های رنگارنگی دارد و هر کسی با مشکلات و معضلات و موانع متفاوتی روبه‌روست و همه برای رسیدن به هدف دست به کارهای عجیب‌وغریبی می‌زنند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

اگر از وجه اجتماعی بازی مرکب خوشتان آمده و این سوژه که آدم‌های پولدار از فقرا سو استفاده می‌کنند تا خودشان سرگرم شوند برایتان جذاب است، احتمالا از تماشای سگ‌دو هم لذت خواهید برد. این فیلم کمدی است پس توقع خون و خون‌ریزی و موقعیت‌های خشونت‌بار نداشته باشید. ولی یک تجربه‌ی سرگرم‌کننده است و شخصیت‌های بامزه‌ای دارد که برای برنده شدن در مسابقه، موقعیت‌های خنده‌دار و مفرحی خلق می‌کنند.

۱۰. سریال برف‌شکن (Snowpiercer)

سریال برف‌شکن

 • محصول: ۲۰۲۰
 • طراح: جاش فریدمن
 • بازیگران: جنیفر کانلی، داوید دیگز، میکی سامر
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۹ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۵%

این سریال دومین اقتباسی است که از کمیک بوکی فرانسوی به همین نام ساخته شده. پیش از این بونگ جو هو هم فیلم سینمایی برف‌شکن را با بازی کریس ایوانز ساخته بود.

خلاصه‌ی داستان

داستان این سریال در یک آینده‌ی دیستوپیایی و پادآرمان‌شهری می‌گذرد. زمین تبدیل به برهوتی منجمد و یخ‌زده شده و دیگر جای زندگی نیست. انسان‌های بازمانده در یک قطار به نام برف‌شکن زندگی می‌کنند که مدام در حال حرکت است تا نیروی الکتریکی لازم برای زنده ماندن و گرم شدن آدم‌ها را تأمین کند.

این قطار به دو طبقه‌ی مجزا تقسیم شده و انسان‌های بخت‌برگشته‌ای که لحظه‌ی آخر سوار شده‌اند، انتهای زنجیره‌ی غذایی قرار گرفته‌اند و در وضع فلاکت‌باری زندگی می‌کنند. یک روز آدم‌های طبقه‌ی انتهایی قطار تصمیم می‌گیرند علیه اعضای متمول شورش کنند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

برف‌شکن شاید در زیر ژانر بقا و فیلم‌های بازی مرگ‌بار قرار نگیرد، ولی تریلری نفس‌گیر درباره‌ی بقا است که دو طبقه‌ی متفاوت قطار را به جان هم می‌اندازد تا برای جان خودشان بجنگند. از نظر خشونت هم، این سریال مثل بازی مرکب از نمایش صحنه‌های خون‌بار ابایی ندارد.

۱۱. فیلم مگر آن‌ها اسب‌ها را خلاص نمی‌کنند؟ (?They Shoot Horses, Don’t They)

فیلم آن‌ها به اسب‌ها شلیک می‌کنند

 • محصول: ۱۹۶۹
 • کارگردان: سیدنی پولاک
 • بازیگران: جین فوندا،‌ مایکل سارازین، گیگ یانگ
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۹ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۴%

مگر آن‌ها اسب‌ها را خلاص نمی‌کنند؟  یک فیلم کلاسیک قدرنادیده و حیرت‌انگیز است که تماشایش روحی پولادین می‌خواهد.

خلاصه‌ی داستان

در سال‌های رکود اقتصادی بزرگ آمریکا، ماراتنی برگزار می‌شد که در آن زن‌ها و مرد‌ها شرکت می‌کردند و جلو تماشاگران ساعت‌ها و روزها می‌رقصیدند تا یکی یکی خسته و فرسوده شوند و از پا بیفتند و در نهایت زوجی که تا آخرین لحظه سرپا می‌ماند، جایزه‌ی ۱۵۰۰ دلاری را برنده می‌شد.

در این فیلم بازیگری شکست‌خورده (جین فوندا) با پسری جوان همراه می‌شود و طی سخت‌ترین شرایط روانی و فیزیکی به رقابت ادامه می‌دهد.

چرا دوستش خواهید داشت؟

این فیلم حس‌وحال کاملا متفاوتی با بقیه‌ی عناوین فهرست دارد. وضعیت بغرنج روانی و تنش جاری در این ماراتن نفس‌گیر به حدی بالاست که بعد از تماشایش حس می‌کنید خودتان هم روزها و ساعت‌های متمادی رقصیده‌اید و دویده‌اید و عرق ریخته‌اید.

بعد از تماشای مگر آن‌ها اسب‌ها را خلاص نمی‌کنند؟  آثاری مثل بازی مرکب و بازی‌های گرسنگی چیزی شبیه شوخی به نظر می‌رسند. تمام آن‌ها موقعیت‌های تخیلی هستند که با هیجان کاذب، مخاطبان را ذوق‌زده می‌کنند و موقعیت‌های اغراق‌شده و جلوه‌گرانه پیش چشمان ما ردیف می‌کنند. ولی این فیلم خود واقعیت است، چنین رقابت‌ها و ماراتن‌هایی واقعا در دهه‌ی ۲۰ و ۳۰ آمریکا جریان داشته و مردم بخت‌برگشته برای به دست آوردن مقداری پول که زندگی‌اشان را نجات دهد، بی‌وقفه تلاش می‌کردند تا تماشاچیان را سرگرم کنند.

تماشای این فیلم تجربه‌ای تلخ و ناراحت‌کننده است که هرگز فراموشش نخواهید کرد، فیلمی که در آن جین فوندا یکی از بهترین (اگر نگوییم بهترین) نقش‌آفرینی‌هایش را ارائه داده. او با چشمان خسته، نگاه عاصی از زندگی و صدایی که مدام طعنه‌های تند و تیز می‌زند، قلب مخاطبان را تسخیر می‌کند و با رسیدن به دقایق پایانی فیلم و آن اتفاق تکان‌دهنده، قلب ما را حسابی به درد می‌آورد.

۱۲. سریال سرقت پول (Money Heist)

سریال سرقت پول

 • محصول: ۲۰۱۷
 • طراح اصلی: الکس پینا
 • بازیگران: آلوارو مورته، اورسولا کوربیرو، ایتسیار ایتانیو
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۸.۲ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۲%

سرقت پول/ خانه‌ی کاغذی هم مثل بازی مرکب سریالی خارجی‌زبان محصول نتفلیکس است که حسابی غوغا به پا کرده و طرفداران بی‌شماری دارد.

خلاصه‌ی داستان

سرقت پول تریلری پرتنش و جذاب درباره‌ی گروهی سارق است که به ضرابخانه‌ی سلطنتی اسپانیا دستبرد می‌زنند و هم‌زمان تلاش می‌کنند از محاصره‌ی ارتشی از پلیس‌ها و نیروهای ویژه در بیایند. این سریال پر از غافلگیری‌ و هیجان است و با تماشایش حسابی سرگرم می‌شوید.

چرا دوستش خواهید داشت؟

سرقت پول از نظر ژانر و محتوا شباهت چندانی به بازی مرکب ندارد، ولی مثل آن سرشار از موقعیت‌های پرتنش و پرتعلیق است و تماشاگران را دنبال خودش می‌کشاند. همچنین یک پدیده‌ی جهانی هم به حساب می‌آید.

بخش دوم فصل آخر سریال قرار است سوم دسامبر روی نتفلیکس قرار بگیرد و هواداران پروفسور و دوستانش می‌توانند بعد از ماه‌ها انتظار، سرانجامِ شخصیت‌های محبوبشان را ببینند.

منبع: Insider

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۳۱ دیدگاه
 1. کوروش

  فیلم circle 2015 هم داستان مشابهی داره که از بین ۵۰ نفر، فقط یک نفر زنده خواهد ماند. و تو این فیلم افراد برای مرگ همدیگر رای می دهند و هر کس بیشترین رای رو بیاره، توسط دستگاهی کشته خواهد شد.

 2. W

  خب جای انیمه kaiji که تقریبا بازی مرکب از روش ساختن و به کل این لیست میرزه خالیه

 3. solia

  سلام یه سوال هرطور خدا بخواد ۲ قسمته؟آخه عجیب تموم شد…

 4. رویا محمدی

  مسخره

 5. محمد وفایی

  فیلم خانه ۹ نفره هم خیلی خیلی درجه یکه. ببینید اصلا فراموشش نمیکنید.

 6. بهار

  فیلم فیلم پلتفرم هم ساختار مشابهی به این فیلم ها داشت

 7. در ترس

  من یکی فیلم هر طور خدایان بخواهند را بیشتر از بازی مرکب دوست داشتم بهترین فیلمی که تو عمرم دیدم بود
  البته اگه بازی مرکب ساخته نمیشد من فرصت دیدن هر طور خدایان بخواهند را از دست میدادم

 8. در سینما

  کفر ناحوم _ مرد فیل نما _ انگل _ بازی ماهی مرکب _ لئون _تلقین _ میان ستاره ای

  سه احمق _ ستاره های روی زمین _ pk _ 1917 و …….

  اینا همه برترین سریال و فیلم های IMDB هستند . اگه نبینین نصف عمرتون رفته من

  خودم رشته سینما _ نویسندگی تحصیل میکنم

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما