فیلم مولان چینی‌ها را ناامید کرد

۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰ ۵ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
میزان فروش فیلم مولان در چین

فروش فیلم «مولان» در سینماهای چین کمتر از حد انتظار دیزنی بوده و تعداد تماشاگران این فیلم اکشن–‌حماسی تا به امروز کم‌تر از نصف تماشاگران فیلم «شیر شاه» طی مدت زمان مشابه بوده است.

دیزنی نشان داده علاقه بسیار زیادی به ساخت فیلم‌های لایو-‌اکشن دارد و تا به امروز داستان انیمیشن‌های «علاءالدین»، «کتاب جنگل» و «دیو و دلبر» را به این شکل باری دیگر به سینماها آورده است. سینمادوستان همواره به لایو‌-اکشن‌ها روی خوش نشان داده‌اند و به همین خاطر در سال‌های اخیر بسیاری از انیمیشن‌های محبوب قدیمی در قالب یک فیلم سینمایی بازسازی و اکران شده‌اند. اما این‌طور که پیداست فیلم مولان نتوانسته چندان در گیشه‌ی چین موفق ظاهر شود و فروش نخستین هفته‌ی اکران این فیلم حدود ۲۳ میلیون دلار بوده است که برای چنین فیلم پرهزینه‌ای ناامید کننده است. این در حالی است که سال گذشته فیلم شیر شاه طی ۷ روز نخست اکرانش در چین موفق شده بود به فروشی بالغ بر ۴۵ میلیون دلار دست یابد.

پیش‌بینی می‌شود فیلم مولان با فروش ۴۵ تا ۵۰ میلیون دلاری در چین به کار خود پایان دهد، یعنی فروشی حتی کمتر از فیلم علاءالدین. علاءالدین در سال ۲۰۱۹ طی مدت زمانش اکرانش در چین بیش از ۵۳ میلیون دلار فروش داشت.

با توجه به گزارش اخیر دیزنی، فیلم لایو اکشن مولان طی هفته‌ی اول انتشارش در سرویس دیزنی پلاس موفق شده ۳۳ میلیون دلار فروش داشته باشد و با توجه به اینکه دیزنی قرار نیست از این رقم سهمی به سینماداران بدهد، عملکرد مولان در سرویس اختصاصی دیزنی را می‌توان راضی کننده دانست.

بی‌تردید همه‌گیری کرونا در شروع بی‌رمق مولان بی‌تأثیر نبوده است، اما این موضوع تنها علت کاهش استقبال سینمادوستان چینی از این فیلم نیست. اکران مولان در چین حدود یک هفته پس از پخش فیلم در سرویس دیزنی پلاس آغاز شد، به همین خاطر برخی از چینی‌ها به‌جای تماشای مولان بر پرده‌ی سینما در خانه‌هایشان و با نسخه‌های دزدی لایو-اکشن جدید دیزنی را تماشا کردند! همچنین به دنبال درگیری‌های سیاسی میان چین و آمریکا، دولت چین از تبلیغات گسترده‌ی فیلم مولان جلوگیری کرده و این عامل هم در رقم خوردن این فروش کمتر از انتظار بی‌تأثیر نبوده است.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ comment
  1. Avatar علی رضا

    من این فیلم رو دیدم..
    بی کیفیت و جلوه های سینمائی ضعیف داستان شم که معلومه کلی توش بزرگنمائی شده
    کلا ول معطلی هست

  2. Avatar احمد

    والامن دیدمش بدنبودارزش دوبارنگاکردنو داشت اماخداییش صحنه اکش درست حسابی نداره