ایلان ماسک خبرهای مهمی از سایبرتراک در رویداد مالی تسلا اعلام خواهد کرد

۱۹ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
طرحی گرافیکی از سایبرتراک تسلا

ایلان ماسک در جریان اجلاس شورای مدیران عامل وال استریت ژورنال اعلام کرد که به‌زودی جزئیات بیشتری از پروژه‌ی آینده‌نگرانه‌ی سایبرتراک ارائه خواهد کرد.

شرکت خودروهای الکتریکی «تسلا» (Tesla) برنامه‌های زیادی را در دستور کار خود دارد و تشخیص اینکه چه چیزی مهم‌تر است، دشوار است. در حال حاضر بسیاری از مردم احتمالا منتظر اخباری از «سایبرتراک» (Cybertruck) هستند اما قطعا افتتاح کارخانه‌های گیگافکتوری جدید تسلا در آلمان و تگزاس اولویت دارد و باید پیش از هر چیزی که مربوط به سایبرتراک است، انجام شود.

با این وجود، ماسک طی رویداد WSJ دوباره در خصوص سایبرتراک صحبت کرده است که پروژه‌ی آن مدتی به تعویق افتاده و می‌تواند چهارمین یا پنجمین وانت الکتریکی در بازار آمریکا باشد. مدیرعامل تسلا بار دیگر تأکید کرد که سایبرتراک ممکن است بهترین محصول تسلا باشد. او همچنین گفت که تولید آن بسیار دشوار خواهد بود.

ماسک در چندین صحبت اخیر خود اشاره کرده است که سایبرتراک انبوهی از فناوری‌های آینده خواهد داشت و تا آنجا پیش رفت که آن را ارابه‌ای از فناوری‌های دیوانه‌کننده خواند. همچنین به‌تازگی مشخص شده است که گزینه‌ی تک موتور برای این خودرو وجود نخواهد داشت و سایبرتراک تنها با دو یا چهار موتور در دسترس خواهد بود که نوع چهار موتوره زودتر عرضه می‌شود.

شاید مهم‌تر از گفته‌های فعلی درباره‌ی سایبرتراک، این موضوع باشد که ماسک خاطرنشان کرد برخی به‌روزرسانی‌های مهم درباره‌ی سایبرتراک را هنگام اعلام صورت مالی شرکت در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۱، یعنی در ژانویه‌ی ۲۰۲۲ ارائه خواهد داد. او پیش از این گفته بود که ممکن است در این نوع رویدادها شرکت نکند، مگر آنکه چیز مهمی برای فاش کردن وجود داشته باشد. چنان که در اعلام وضعیت سه ماهه‌ی سوم هم حضور نداشت.

او در جریان گفت‌وگوی WSJ به‌طور خاص گفت: «سایبرتراک محصولی باورنکردنی خواهد بود. فکر می‌کنم ممکن است بهترین محصول ما باشد و احتمالا هم خواهد شد. این خودروف فناوری جدید زیادی دارد بنابراین ساختن ان دشوار است. شرط می‌بندم که فوق‌العاده خواهد بود.»

او افزود: «فکر می‌کنم قبلا گفته‌ام اما هدف ما تولید انبوه در سال ۲۰۲۳ است. اوایل سال آینده به‌روزرسانی‌های دقیق‌تر محصول را در فراخوان درآمد تسلا ارائه خواهم کرد. کاش زودتر می‌شد اما به احتمال زیاد در همان زمان خواهد بود. این یک چیز واقعا خاص خواهد بود مانند یکی از محصولات خاصی که هر چند وقت یک بار اتفاق می‌افتد و واقعا خاص است.»

هم‌اکنون وانت الکتریکی «ریویان آر۱تی» (Rivian R1T) به بازار آمده است و «وانت الکتریکی هامر جنرال موتورز» (GMC Hummer EV) هم به‌زودی عرضه می‌شود. همچنین اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، «فورد اف-۱۵ لایتنینگ» (Ford F-150 Lightning) هم زودتر از سایبرتراک در خیابان‌ها دیده خواهد شد.

از سویی اگر جنرال موتورز به‌خوبی پیش برود، می‌تواند یک سیلورادو تمام‌الکتریکی یا یک محصول مرتبط را هم پیش از اینکه سایبرتراک گران‌قیمت عرضه شود، به بازار ارائه دهد.

عکس کاور: طرحی گرافیکی از سایبرتراک تسلا
Credit: Tesla

منبع: Inside EVs

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه