پینین‌فارینا کامبیانو؛ مدادی که هیچوقت تمام نمی‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
پینین‌فارینا کامبیانو (Pininfarina Cambiano)

مدادی که هرگز تمام نمی‌شود و طرحی الهام‌گرفته از ماشین‌های لوکس دارد. قلم پینین‌فارینا کامبیانو (Forever Pininfarina Cambiano Pen) حاصل یک ترکیب جادویی است؛ در حقیقت یک تیم لوازم‌التحریرسازی (Napkin Forever) ضمن همکاری با متخصصان زبده‌ی یک استودیوی طراحی ماشین (Pininfarina)، سعی کردند مدادی بسازند که واقعاً یک اثر هنری زیبا باشد.

پینین‌فارینا کامبیانو (Pininfarina Cambiano)

وقتی برای اولین بار این مداد را می‌بینید، احتمالاً دچار ترکیبی از احساس شک و سردرگمی می‌شوید. سازندگان این ابزار نوشتاری را به عنوان «مداد» تعریف می‌کنند، بنابراین ما نیز آن را مداد می‌نامیم. در واقع این قلم جوهر ندارد بنابراین این وسیله رسماً یک خودکار نیست (طبق تعریف خودکار). همچنین این دستگاه از هیچ نوع مغز یا گرافیتی برای علامت‌گذاری روی سطح کاغذ استفاده نمی‌کند بنابراین نیاز به پرکردن مجدد هم ندارد.

پینین‌فارینا کامبیانو (Pininfarina Cambiano)

پس دقیقاً این چه نوع قلمی است؟ خب باید گفت این قلم دارای روکشی آلومینیومی با چوب گردو منبت‌کاری شده است. این قلم همچنین دارای یک نوک فلزی منحصر به فرد ساخته شده از آلیاژی به نام اِترگراف (Ethergraf) است که در تماس با سطح کاغذ اکسید می‌شود و علامت مدادمانندی بر جای می‌گذارد. با این حال، بر خلاف یک مداد، علائم باقی‌مانده در صفحه مانند یک خودکار دائمی هستند. در واقع این مداد این یک ترکیب جالب را ایجاد می‌کند که هرگز در طبیعت دیده نشده است.

پینین‌فارینا کامبیانو (Pininfarina Cambiano)

این قلم در یک باکس چوبی بسیار زیبا بسته‌بندی شده است و این باکس در یک جعبه‌ی مقوایی قرار گرفته است که با آرم Pininfarina مزین شده است. جعبه‌ی چوبی این قلم بسیار خوب ساخته شده است و ساختاری قوی و بادوام دارد. وقتی نور به این جعبه‌ که از چوب گردو ساخته شده می‌تابد، صحنه‌ای بسیار چشمگیر و زیبا خلق می‌شود.

برخلاف اکثر جعبه‌هایی که از بالا باز می‌شوند، این جعبه دارای یک شیار در قسمت جانبی خود برای مداد است. همان‌طور که پوشش پلاستیکی با آرم (Napkin) را از قسمت جانبی این جعبه برمی‌دارید، مداد دوست‌داشتنی خود را می‌بینید که به راحتی در تختخواب خود چرت می‌زند. این شکل از طراحی برای جعبه نیز بسیار منحصر به فرد و کاربردی است، بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کند.

در اینجا، می‌توانید مداد خود را ببینید که برای نوشتن بیرون آمده است!

اولین چیزی که در مورد مداد مورد توجه قرار می‌گیرد، چوب گردوی منبت کاری شده بر روی بدنه‌ی این قلم است و همچنین پوشش آلومینیومی براق آن که چوب گردو را مانند حفاظی ایمن در بر گرفته است. این یک دوگانگی بسیار دوست‌داشتنی است که بسیار لوکس هم به نظر می‌رسد. بر روی منبت‌های چوبی بدنه همان لوگوی پینین فارینا که روی جعبه حک شده است، دیده می‌شود.

جعبه دارای یک برش کم عمق است که در مواقعی که از مداد استفاده نمی‌شود به عنوان محفظه‌ی نگهدارنده‌ی قلم عمل می‌کند. همچنین یک سوراخ مورب در طرف دیگر جعبه وجود دارد که خودکار را به یک عنصر دکوری بر روی میز تبدیل می‌کند.

در مورد جنبه نوشتاری، این مداد بسیار شبیه یک مداد دارای نوک بسیار سخت است. با فشار کمی، روی صفحه نشانه‌گذاری می‌کند و بسیار شبیه مداد H2 یا H3 به نظر می‌رسد. اما برای رسیدن به یک خط تیره به مقدار قابل توجهی نیرو نیاز دارد، ولی حتی تیره‌ترین خط این مداد هم به جای سیاه، خاکستری تیره باقی می‌ماند. با نیاز به نیروی زیادی، قلم همچنین مقدار زیادی اصطکاک با کاغذ ایجاد می‌کند، بنابراین یک مداد نرم محسوب نمی‌شود. اگر ترجیح می‌دهید از مدادهای تیره‌تر استفاده کنید، احتمالاً این مداد برای شما مناسب نیست.

مداد پینین‌فارینا کامبیانو به لطف بدنه مخروطی و وزن خوبش در دست احساس خوبی دارد. اندازه مداد ۶.۵ اینچی (۱۶.۵ سانتی‌متر) است که اندازه استاندارد یک مداد است. اگرچه این مداد نازک است، اما وزن آن ۱.۵۴ اونس (۵۵ گرم) است. مرکز ثقل آن هم حدود یک سانتی‌متر از مرکز مداد به سمت عقب فاصله دارد.

خرید مداد پینین‌فارینا کامبیانو از دیجی‌کالا

با این حال اگر خرید این مداد فوق‌العاده برای شما مقرون به صرفه نیست و به دنبال مدل‌های اقتصادی‌تری می‌گردید، در لینک زیر سایر محصولات این شرکت موجود است.

خرید محصولات شرکت فوراور از دیجی‌کالا


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما