بازی بتل رویال Off the Grid با محوریت NFT ساخته خواهد شد؛ تریلر جدید آن را تماشا کنید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Off the Grid

بازی بتل رویال Off the Grid که توسط نیل بلومکمپ (Neill Blomkamp)، کارگردان فیلم‌هایی نظیر District 9 و Chappie ساخته می‌شود، قرار است که اثری با محوریت NFT باشد.

به تازگی در رویداد Future Games Show 2022 که توسط رسانه‌ی GamesRadar برگزار می‌شود، استودیوی گانزیلا گیمز (Gunzilla Games) تریلری از این بازی سوم شخص رایگان منتشر کرده است. این تریلر سینماتیک به گیم‌پلی بازی نمی‌پردازد و در عوض نگاهی به دنیای این اثر دارد. در واقع در آن شاهد مبارزه‌ی گروهی از شخصیت‌هایی هستیم که اندام‌هایی رباتیک دارند و سلاح‌های آن‌ها آینده‌ نگرانه است. به نظر می‌رسد که بازی حس و حال مشابهی با فیلم District 9 دارد و تاثیر بلومکمپ به خوبی قابل مشاهد است.

طبق اعلام گانزیلا گیمز، این استودیو مقدار زیادی پول از سرمایه‌گذاران مختلف بدست آورده است و در عین حال تایید شده که Off the Grid یک اثر NFT محور است. بدین ترتیب بازیکنان می‌توانند آیتم‌های درون بازی را بخرند و معامله کنند. همه‌ی این معاملات بخشی از پلتفرم GunZ استودیو خواهند بود. البته این استودیو اصرار دارد که این معاملات کاملا اختیاری هستند و قصد ندارد که ان‌اف‌تی‌ها را مستقیم به بازیکن بفروشد یا پیشرفت در بازی را وابسته به آن کند.

ولاد کورولف (Vlad Korolev)، رییس گانزیلا گیمز، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت:

ما در تلاش هستیم تا آزادی کامل را در بخش‌های مختلف Off The Grid و در هر مرحله از گیم‌پلی آن برای بازیکنان فراهم کنیم. در این اثر فارغ از گیم‌پلی، بازیکنان می‌توانند آیتم‌های درون بازی خود را داشته باشند و آن‌ها را با بازیکنان دیگر مبادله کنند. همچنین به بازیکنان اطمینان می‌دهیم که آیتم‌هایی که به سختی بدست آورده‌اند، تحت هر شرایطی در دسترس آن‌ها خواهد بود.

در بازی‌های رایگان امروزی، اگر برای چیزی پول پرداخت می‌کنید، مال شما نخواهد بود و شما به طور کلی مالک چیزی نیستید. هرکسی می‌تواند توافق‌نامه‌ی مجوز کاربر نهایی (EULA) هر بازی را برای تایید این موضوع بخواند. به عنوان مثال اگر شما در بازی بن شوید، هر آیتمی را می‌توان از شما گرفت، حتی اگر مسدود شدن شما تصادفی بوده باشد. وقتی تجربه‌ی یک بازی رایگان را متوقف کنید، پولی که روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید نیز از دست می‌رود. ما این سیستم را تغییر داده و قدرت را دوباره در دست گیمرها قرار می‌دهیم و از فناوری بلاک چین برای تحقق این امر استفاده می‌کنیم. با Off The Grid و GunZ، جهانی را ایجاد میکنیم که استاندارد جدیدی را برای صنعت بازی تعیین می‌کند.

این ادعاها در حالی مطرح شده که در سخنان او از اظهار نظر در مورد تاثیرات زیست محیطی بلاک چین اجتناب می‌شود. شایان ذکر است که صنعت بلاک چین، کربن قابل توجهی ایجاد می‌کند و در ایالات متحده حتی به افزایش قبوض آب و برق منجر شده است. در هر صورت بازی Off the Grid در سال ۲۰۲۳ برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری منتشر خواهد شد. در ادامه می‌توانید تریلر منتشر شده را مشاهده کنید.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگدیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما