سامسونگ درباره سرعت شارژ گلکسی واچ ۵ هم اطلاعات کذب منتشر کرده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
گلکسی واچ 5 سرعت شارژ

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ درباره‌ی سرعت شارژ سری گلکسی واچ ۵ هم ادعای اشتباهی مطرح کرده است؛ حداقل بررسی‌های اولیه که از چنین موضوعی خبر داده‌اند.

اگر به خاطر داشته باشد، چند وقت پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سامسونگ اطلاعات نادرستی از ابعاد دقیق سری گلکسی واچ ۵ منتشر کرده است. در آن خبر گفته شده بود که سامسونگ نه تنها ضخامت سنسورهای پشتی بلکه به صورت کامل ابعادی را که پنل پشت ساعت اشغال می‌کرد در آمار و ارقام به حساب نیاورده است. در نتیجه ساعت‌های شرکت بسیار باریک‌تر از چیزی که تصور می‌شد تبلیغات شده بودند. اما در عمل دیدیم که اصلا اینطور نیست و ضخامت آن‌ها حداقل ۴۰٪ اشتباه (کمتر) بیان شده است.

حالا می‌بینیم که اتفاقی مشابه در رابطه با سرعت شارژ سری گلکسی واچ ۵ رخ داده است. سامسونگ ظاهرا در تبلیغات این محصول گفته که کاربر می‌تواند هر دو ساعت را در مدت تنها ۳۰ دقیقه از ۰ تا ۴۵٪ شارژ کند. در مقایسه، شرکت کره‌ای هیچوقت در رابطه با این توانایی در سری گلکسی واچ ۴ صحبتی نکرده بود ولی تصمیم گرفت با بیان آن در رابطه با سری واچ ۵، توجه کاربران را جلب کند. حالا بررسی‌هایی که وب‌سایت SamMobile صورت داده نشان می‌دهد این دو محصول در مدت ۳۰ دقیقه فقط ۳۶٪ شارژ می‌شوند که تقریبا ۹٪ کمتر از چیزی است که سامسونگ ادعا کرده بود.

به صورت کلی، سرعت شارژ سری گلکسی واچ ۵ در مقایسه با چیزی که سامسونگ گفته بود، حدودا ۲۰٪ کندتر است. حال جالب است بدانید گلکسی واچ ۴ در مدل ۴۰ میلی‌متری خود، تقریبا در مدت ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه به صورت کامل از ۰ تا ۱۰۰٪ شارژ می‌شود. گلکسی واچ ۵ علی‌رغم بهره‌مندی از یک باتری بزرگ‌تر، زودتر شارژ می‌شود اما باید بدانید تفاوت آن‌ها فقط ۱۵ دقیقه است! یعنی با این همه تبلیغی که سامسونگ پیرامون ساعت‌های جدید خود انجام داده، در نهایت فقط ۱۵ دقیقه می‌توانید زودتر به شارژ ۱۰۰٪ با آن برسید که کاملا ناچیز است. حال این میزان برای گلکسی واچ ۵ پرو که نمایشگری ۴۵ میلی‌متری دارد، به بیش از ۲ ساعت می‌رسد که واقعا زمان زیادی است.

در این تست، گلکسی واچ ۵ پرو در مدت زمان ۱ ساعت، فقط ۵۵٪ شارژ شد در حالی که در این میزان مدل استاندارد در اندازه‌ی ۴۰ میلی‌متری، به شارژر ۸۵٪ رسید. همچنین بعد از گذشت تقریبا ۹۰ دقیقه که گلکسی واچ ۵ کاملا شارژ شد، شارژ مدل پرو به ۷۸٪ رسید تا در نهایت بعد از ۲ ساعت و ۹ دقیقه، واچ ۵ پرو به طور کامل شارژ شد. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید ویدیوی مربوط به این تست را در زیر مشاهده کنید.

البته سامسونگ توجیهی هم برای این موضوع دارد. شرکت کره‌ای می‌گوید این ساعت‌ها را با شارژر مغناطیسی گلکسی واچ Fast Charging که از کابل USB-C هم بهره می‌برد و آداپتور ۲۵ واتی اصلی خود شارژ کرده است. حال جالب است بدانید وب‌سایت SamMobile این تست را با شارژر ۴۵ واتی خود شرکت انجام داده است. اگرچه سرعت شارژ سری گلکسی واچ ۵ به ۱۰ وات می‌رسد و هر شارژری که استفاده کنید در نهایت ساعت با همین سرعت شارژ می‌شود اما می‌خواهیم بگوییم هیچ بهانه‌ای برای سامسونگ وجود ندارد که دروغی که گفته را توجیه کند.

نکته‌ی نگران‌کننده‌ی ماجرا اینجاست که سامسونگ فعلا هرچه که در رابطه با ساعت‌های جدیدش ادعا کرده اشتباه از آب درآمده است. حالا یکی دو ادعای دیگر هم مانده که باید بررسی شود. نخست اینکه این شرکت مدعی شده بود که گلکسی واچ ۵ پرو می‌تواند با شارژ کامل، در صورت استفاده‌ی معمولی تا ۸۰ ساعت دوام بیاورد در حالی که این میزان برای مدل استاندارد به تقریبا ۵۰ ساعت می‌رسد. اگر این ادعاها حقیقت داشته باشند، می‌شود با مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به شارژ کامل کنار آمد. هرچند نمی‌توان فراموش کرد که سامسونگ در این رابطه اطلاعات غلط منتشر کرده است.

نمی‌دانیم چرا سامسونگ برای جلب رضایت مشتریان این روزها دارد به انتشار اطلاعات کذب متوسل می‌شود اما موضوع هرچه که هست، بهتر است هر چه زودتر متوقف شود.

منبع: NotebookCheck

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. مرتضی ضامنی

    سامسونگ لطفا ورشکست نشو وگرنه شیائومی ما رو می خوره ما فقط به تو و اپل امید داریم مواظب باشید چینی ها از شما جلو نزنن

    1. امیر سالاری

      وای چقدر حق گفتی چینی ها بگیرنمون چکار کنیم فقط همین اپل و سامسونگ درست حسابی ان

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما