شرکت چینی NetEase استودیوی بازی‌سازی کوانتیک دریم را تصاحب کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
quantic dream netease

شرکت نِت‌ایز گیمز (NetEase Games) به‌صورت رسمی اعلام کرد که استودیو فرانسوی کوانتیک دریم (Quantic Dream) را خریداری کرده است. این استودیو سازنده‌ی بازی‌هایی همچون دیترویت (Detroit: Become Human)، بیاند (Beyond: Two Souls) و هِوی رین (Heavy Rain) است.

کوانتیک دریم به‌عنوان اولین استودیوی این شرکت چینی در اروپا به طور مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد و بر خلق و انتشار بازی برای همه پلتفرم‌ها و همچنین پشتیبانی و انتشار عناوین شخص ثالث تمرکز می‌کند و در عین حال از قابلیت‌های بازی‌سازی شرکت NetEase هم بهره خواهد برد.

ویلیام دینگ، مدیرعامل نت‌ایز، در بیانیه‌ی خبری خود بیان می‌کند: «ما مشتاقیم که با کوانتیک دریم مرحله جدیدی از رشد هیجان‌انگیز خود را آغاز کنیم که این همکاری به چشم‌انداز مشترک، اعتماد متقابل و احترام وابسته و متعهد است. NetEase به وعده خود برای حمایت از کوانتیک دریم برای تحقق پتانسیل کامل خود ادامه خواهد داد. با ترکیب خلاقیت و تمرکز روایی استثنایی استودیو کوانتیک دریم با امکانات قدرتمند، منابع و قابلیت‌های اجرایی NetEase، ما معتقدیم که امکانات بی‌نهایتی وجود دارد که می‌تواند تجربه سرگرمی تعاملی را که برای بازیکنان در سراسر جهان ارائه می‌دهیم، دوباره تعریف کند.»

quantic dream netease

مدیرعامل و کارگردان و نویسنده‌ی استودیو کوانتیک دریم یعنی دیوید کیج اضافه کرد: «امروز نقطه عطف مهمی برای استودیوی ما پس از ربع قرن استقلال کامل است. نت‌ایز گیمز برای آزادی خلاقیت ما و انگیزه و اشتیاق تیم منحصر‌به‌فرد ما ارزش قائل است. حالا می‌توانیم چشم‌اندازی که به‌عنوان یک گروه به اشتراک می‌گذاریم را تسریع کنیم و عناوین برجسته‌ای خلق کنیم که مردم را در سطح احساسی تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. ما بازی‌های بسیار متفاوتی در حال ساخت داریم و من واقعاً معتقدم که بهترین‌ها هنوز از کوانتیک دریم ساخته نشده است. من به‌ویژه مفتخرم که کارکنان ما که در سال‌های گذشته سهم قابل‌توجهی از سرمایه استودیو را به آن‌ها داده‌ایم، از این تملک به طور کامل بهره‌مند خواهند شد. این گواهی بر تعهد همیشگی ما برای پاداش دادن به تمام کسانی است که استودیو کوانتیک دریم را به استودیوی موفق امروز تبدیل کرده‌اند.»

گیوم دو فوندومیر (Guillaume de Fondaumiere)، دیگر مدیرعامل استودیو کوانتیک دریم، بیان کرد: «نت‌ایز گیمز ابتدا در سه سال پیش در کوانتیک دریم سرمایه‌گذاری کرد. در طول این مدت، ما این فرصت را داشتیم که از نزدیک با هم کار کنیم و دیدیم که چقدر همفکر و مکمل هم هستیم. این خرید توسط نت‌ایز گیمز به‌عنوان یک تحول طبیعی در این روند محسوب می‌شود و با دادن تمام ابزارهای لازم به تیم‌های تولید و انتشار فرصت بی‌نظیری را برای افزایش رشد کوانتیک دریم ایجاد می‌کند.

استودیو کوانتیک دریم در حال حاضر در حال توسعه‌ی بازی Star Wars Eclipse است. البته تاریخ عرضه یا پلتفرم‌های احتمالی این بازی هنوز مشخص نیست.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما