شایعه‌های بایوشاک بعدی از وجود دو شهر متفاوت در بازی خبر می‌دهند

۱۰ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
bioshock

هنگامی که نخستین بازی بایوشاک در سال ۲۰۰۷ عرضه شد، به‌عنوان یک IP جدید و برجسته برای نسل هفتم با استقبال مواجه شد. این بازی با ارائه‌ی روایت داستانی جذاب، به‌سرعت به موفقیت بزرگی تبدیل شد. در حالی که دنباله‌ی آن در سال ۲۰۱۰ تأثیر ماندگاری بر جای نگذاشت، نسخه‌ی سوم با عنوان اینفینیت در سال ۲۰۱۳، تقریبا به اندازه‌ی قسمت اول با استقبال همراه شد. کمپانی ۲K Games چند سال پیش تأیید کرد که یک بازی جدید از این سری در استودیوی کلود چمبر در حال توسعه است. در حالی که گزارش‌ها مکررا حاکی از آن است که این بازی در واقع بیش از چیزی که تصور می‌شود در حال ساخت بوده است، همچنان جزئیات زیادی از آن در دسترس نیست. حال به‌تازگی شایعه‌هایی منتشر شده که ممکن است اندکی به انتظارات طرفداران پاسخ دهند.

طبق گفته‌ی کاربری در توییتر، بازی جدید از این سری، BioShock Isolation نامیده می‌شود که لوگوی آن هم به اشتراک گذاشته شده است. اگرچه افشاکننده می‌گوید عنوان بازی ممکن است در آینده تغییر کند. بر اساس اطلاعات فاش شده، این نسخه روی موتور بازی‌سازی آنریل انجین ۵ توسعه داده خواهد شد. البته در گذشته با توجه به فراخوان استخدام استودیو، وجود این موتور بازی‌سازی مشخص شده بود. در همین حال، ظاهرا تیم سازنده‌ی بازی متشکل از چندین فرد باسابقه است که علاوه بر کار روی نسخه‌ی سوم بایوشاک، روی بازی‌هایی نظیر Shadow of the Tomb Raider، Mafia 3، Watch Dogs: Legion و غیره کار کرده‌اند.

تصویری از بازی بایوشاک اینفینیت

تصویری از بازی بایوشاک اینفینیت

از طرفی تصاویری از مناطق بازی منتشر شده که نشان می‌دهد که فضای دیستوپیایی و داستان بازی حول دو شهر جدید، یکی بالای دیگری می‌چرخد. شهر بالا به‌عنوان جامعه‌ای آزاد و ثروتمند به رهبری یک کارآفرین موفق توصیف می‌شود؛ در حالی که گفته می‌شود شهر زیرزمینی منزوی و جدا از جهان بالا است و ظاهرا توسط یک دیکتاتور رهبری می‌شود که به دنبال جنگ است. مرز این دو شهر flipside zone نامیده می‌شود و به عنوان نقطه‌ای پرتنش در درگیری‌های جاری بین دو شهر توصیف می‌شود. یکی دیگر از جزئیات جذاب، استفاده از نمادهای پرنده و قفس در بازی سوم است که می‌تواند نسخه‌ی چهارم را با جهان، داستان یا شخصیت های آن بازی مرتبط کند.

در حالی که استودیوی سازنده و ناشر بازی چیزی درباره‌ی بازی به صورت رسمی اعلام نکرده‌اند، فراخوان‌های استخدام استودیو به برخی جزئیات اشاره کرده‌اند، مانند این که بازی جهان‌باز است و در یک دنیای جدید و خارق‌العاده اتفاق می‌افتد. همچنین گفته شده سیستم گفت‌وگو و هوش مصنوعی جدیدی خواهد داشت. در ادامه تصاویر منتشر شده آمده است.

طبق شایعه‌ها، BioShock Isolation در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲ میلادی معرفی خواهد شد. بنابراین اگر واقعا چنین باشد، به‌زودی می‌توانیم از صحت اطلاعات ذکر شده به طور رسمی اطمینان پیدا کنیم.

منبع: GameRant

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه