پلتفرم جدید پژو سیتروئن برای توسعه‌ی خودروهای سبز

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پژو سیتروئن

می‌توان گفت که تقریبا تمامی خودروسازان اروپایی در حال تلاش برای توسعه‌ی محصولات الکتریکی خود هستند و گروه پژو سیتروئن نیز یکی از بزرگترین خودروسازان اروپایی است.

این شرکت به‌تازگی از پلتفرمی چندجانبه برای توسعه‌ی خودروهای تمام الکتریکی و هیبریدی رونمایی کرده است. این پلتفرم مناسب توسعه خودروهای سبز در دو سگمنت D و  C از خودروها خواهد بود.

در حال حاضر پژو سیتروئن خودروهای خود را بر اساس دو پلتفرم به نام‌های CMP و EMP2 توسعه می‌دهد. پلتفرم CMP ویژه توسعه ساخت وسایل نقلیه کوچک با هر نوع قوای فنی است و EMP2 برای ساخت خودروهای بزرگتر با پیشرانه احتراق داخلی یا پلاگین هیبریدی طراحی شده است.

ویژگی‌های پلتفرم جدید پژو سیتروئن

طی پنج سال آینده، گروه پژو سیتروئن عمده فعالیت خود را بر اساس پلتفرم جدید eVMP متمرکز خواهد کرد. این پلتفرم مناسب برای توسعه سدان‌ها و شاسی‌بلندها در دو کلاس C و D‌ خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود نخستین محصول پژو سیتروئن بر اساس پلتفرم eVMP، یک شاسی‌بلند اسپرت ترکیبی باشد که پیش نمایش آن در سال ۲۰۲۳ به نمایش درخواهد آمد.

تصویر شماتیک پژو سیتروئن

خودروهای الکتریکی ساخته شده بر اساس این پلتفرم، دامنه‌ی بردی در محدوده ۴۰۰ الی ۶۴۰ کیلومتر خواهند داشت و پکیج‌های باتری آن‌ها نیز بین ۶۰ الی ۱۰۰ کیلووات ساعت ظرفیت خواهد داشت.

نکته جالب در خصوص پکیج‌های باتری این خودروها، جاسازی آن‌ها درون چرخ‌ها است. علاوه برآن این پلتفرم از ساختار و قوای فنی هیبریدی نیز پشتیبانی می‌کند، بنابراین پژو قادر است تا با استفاده از زیرساخت‌های جدید بر تنوع محصولات خویش بیفزاید.

راهکارهای پژوسیتروئن برای کاهش هزینه‌ها همگام با مدرن‌سازی

پلتفرم ماژولار eVMP زیرساختی کاملا جدید نیست و در حقیقت نسخه ارتقا یافته‌ای از پلتفرم EMP2‌ پژو سیتروئن است که در حال حاضر مورد استفاده می‌باشد.

از سوی دیگر هزینه‌های تولید خودرو بر اساس پلتفرم جدید بسیار اندک خواهد بود، چرا که شرکت‌های زیرمجموعه گروه PSA می‌توانند بدون آن‌که در خط تولید خود تغییرات خاصی به وجود آورند، پلتفرم جدید را جایگزین پلتفرم قبلی کنند.

رئیس تحقیق و توسعه PSA ، نیکلاس مورل در این مورد می گوید: «پلتفرم جدید می‌تواند انتظارات مشتریان ما مبنی بر ساخت خودروهایی پاک‌تر و مدرن‌تر را پاسخ دهد. از سوی دیگر محصولاتی که بر اساس این پلتفرم ساخته می‌شوند، از سطح ایمنی بالاتری برخوردار خواهند بود.»

هنوز مشخص نیست که آیا پلتفرم جدید گروه PSA در اتحاد این شرکت با فیات کرایسلر استفاده خواهد شد یا خیر. این دو غول خودروسازی چندی پیش از برند مشترک خود به نام استلانتیس رونمایی کردند.

منبع: AUTOCARبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما