سامسونگ ۱۳۸ ایموجی جدید را به گوشی‌های خود اضافه می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سامسونگ ایموجی جدید

سامسونگ بالاخره فرایند انتشار آپدیت رابط کاربری One UI 5.0 مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید ۱۳ را برای گوشی‌هایش آغاز کرده که به همراه آن ۱۳۸ ایموجی جدید هم به این محصولات اضافه شده است.

سامسونگ مطابق انتظار، فرایند انتشار آپدیت اندروید ۱۳ را برای گوشی‌های خود آغاز کرده که البته هنوز فراگیر نشده و فعلا گوشی‌های محدودی به آن دسترسی دارند. انتظار می‌رود به‌زودی گوشی‌های بیشتری هم آپدیت یادشده را دریافت کنند. البته سامسونگ برخلاف سال گذشته، امسال دیگر نخستین شرکت بعد از گوگل نیست که گوشی‌هایش را به سیستم‌عامل اندروید جدید آپدیت می‌کند چون قبل از آن، وان‌پلاس این کار را انجام داد.

One UI 5.0 مبتنی بر اندروید ۱۳ قرار است قابلیت‌های خوبی را به گوشی‌های سامسونگ اضافه کند که از جمله این موارد می‌توان به پشتیبانی از Unicode 15 اشاره کرد. این یعنی گوشی‌های این شرکت کره‌ای نخستین محصولات مبتنی بر اندروید خواهند بود که به جدیدترین ایموجی‌های موجود دسترسی پیدا خواهند کرد. به عبارتی دیگر، این محصولات را همچنین باید آخرین محصولاتی دانست که بالاخره قرار است از ایموجی‌هایی که در سال ۲۰۲۱ عرضه شدند بهره ببرند.

سامسونگ ایموجی جدید

برخی از ایموجی‌های موجود در Unicode 15

در ماه سپتامبر امسال بود که وب‌سایت Emojipedia اعلام کرد یک سری از ایموجی‌های جدید قرار است در آخرین نسخه‌ی Unicode Standard اضافه شوند. این ایموجی‌ها که تعدادشان ۳۱ اعلام شده است شامل صورت لرزان، عروس دریایی و… می‌شوند.

در همان روزی که Emojipedia چنین خبری را منتشر کرد، گوگل هم رسما اعلام کرد که اندروید در ماه دسامبر از Unicode 15 پشتیبانی خواهد کرد. اما اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ پیش از این پشتیبانی از Unicode 15 در One UI 5.0 را در دستور کار خود داشته و می‌خواسته ایموجی‌های جدید را به گوشی‌هایش اضافه کند.

بدین ترتیب، گوشی‌های سامسونگ در کنار تبدیل شدن به نخستین گوشی‌های اندرویدی با امکان پشتیبانی از Unicode 15، به صورت کلی از ۱۳۸ ایموجی پشتیبانی خواهند کرد. این در حالی است که در این نسخه از Unicode فقط ۳۱ ایموجی جدید اضافه شده و حالا این پرسش به وجود می‌آید که سایر ایموجی‌ها از کجا آمده‌اند؟

پاسخ به این پرسش Unicode 14 است. سامسونگ تا قبل از رابط کاربری One UI 5.0 توجهی به ۱۰۷ ایموجی موجود در Unicode 14 نداشت. این ایموجی‌ها در سال ۲۰۲۱ منتشر شدند اما گوشی‌های سامسونگ از آن‌ها بی‌بهره بودند. اما اینطور که به نظر می‌رسد در آپدیت جدید قرار است پشتیبانی از ایموجی‌های جدید را بالاخره در گوشی‌های سامسونگ هم شاهد باشیم تا بدین ترتیب تعداد آن‌ها به ۱۳۸ برسد.

گوشی‌های سامسونگ فعلا در تعداد محدود در حال دریافت One UI 5.0 مبتنی بر اندروید ۱۳ هستند اما انتظار می‌رود تا پایان امسال به تعداد آن‌ها اضافه شود. سامسونگ معمولا در انتشار آپدیت‌های عمده سرعت بالایی دارد و این یعنی کاربران به‌زودی قادر خواهند بود به ایموجی‌های جدید دسترسی پیدا کنند.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما