قسمت جدید استارکرفت فعلا ساخته نمی‌شود

۲۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۰ ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Starcraft 2

بر اساس جدیدترین گزارش مالی شرکت اکتیویژن بلیزارد، پرونده ساخت قسمت جدید بازی Starcraft تا مدت نامعلومی بسته شده است. با اینکه سری بازی‌های استارکرفت طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارند، اما نسبت به سایر آثار بلیزارد مثل دیابلو، اورواچ، ورلد آو وارکرفت و… بسیار متفاوت هستند. در سال ۲۰۱۰ شرکت بلیزارد آخرین بازی استراتژی خود را با نام StarCraft II: Wings of Liberty راهی بازار کرد و پس از آن، با توجه به کم شدن محبوبیت آثار این ژانر، قسمت جدیدی از آن ندیدیم. همان‌طور که می‌دانید بازی‌های استراتژی در سال‌های اخیر چندان محبوب نبوده‌اند و تنها عده خاصی از بازی‌کننده‌ها سراغ چنین آثاری می‌روند. بنابراین، منطقی است که بلیزارد به جای ساخت قسمت جدید استارکرفت به دنبال آثار مخاطب پسندی برود که بالاتر نام‌شان را گفتیم.

در ماه جون با خبر شدیم که بلیزارد برای مدتی مشغول ساخت یک اثر تیراندازی اول‌شخص در دنیای استارکرفت بوده ولی پس از آن ساخت بازی به دلایلی لغو می‌شود و تیم سازنده تصمیم می‌گیرد تا تمرکز خود را روی ساخت قسمت چهارم دیابلو و اورواچ ۲ بگذارد. شاید تغییر سبک بازی به تیراندازی اول‌شخص یکی از دلایل لغو شدن بازی بوده است، چرا که بلیزارد معمولا عادت ندارد ژانر یک مجموعه را تغییر دهد و ترجیح می‌دهد هویت آن را حفظ کند.

بازی Starcraft 2

در گزارش مالی بلیزارد گفته شده که بازی‌هایی مثل اووراچ، ورلد آو وارکرفت، هارت‌استون و دیابلو عملکرد بسیار موفقی داشته‌اند و به همین خاطر تیم سازنده در تلاش است تا محتوای جدیدی را با سرعت بیش‌تری به این آثار اضافه کند.

امسال اخبار خوبی از اکتیویژن به گوش نمی‌رسد. در اوایل سال میلادی اعلام شد که بانجی از اکتیویژن جدا شده و حق انتشار مجموعه دستنی را با خود برده است. بعدها مشخص شد که اکتیویژن طی توافقی بانجی را موظف کرده که هر دو سال یکبار بازی جدیدی را همراه با بسته‌های الحاقی روانه بازار کند. از زمان خریداری بلیزارد هم تعداد بسیار زیادی از کارمندان استودیو اخراج شدند و چند تن از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین اعضای بلیزارد هم این شرکت را ترک کردند. علاوه بر این، در همین دوره چندتا از پروژه‌های بلیزارد کنسل شدند و نتوانستند راه به جایی پیدا کنند. نمی‌دانیم در نهایت چه بلایی بر سر بلیزارد خواهد آمد و سرانجام آن‌ها به کجا ختم خواهد شد، اما این را خوب می‌دانیم که بلیزارد از روزهای اوج خود فاصله گرفت و به قول هواداران، استودیو راه خود را گم کرده است.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar shahabmp

    بدترین و دردناک ترین و اشتباه ترین اتفاقی که تو تاریخ بلیزارد افتاد همین پیوستن به اکتیویژن بود!!!!! حیف! کاش یه راهی بود که بلیزارد از شر این اکتیویزن استودیو نابود کن خلاص بشه!!!!