ساخت بازی جدید ویچر با آنریل انجین ۵ آغاز شده است

۱۷ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۰ ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
witcher

استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) به تازگی اعلام کرده که بازی جدید ویچر با موتور آنریل انجین ۵ در حال توسعه است. گفته شده که این اثر حماسه‌ی جدیدی را برای این مجموعه‌ی نقش‌آفرینی و محبوب آغاز خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که انتقال به آنریل انجین ۵ از موتور بازی‌سازی سابق و اختصاصی سی‌دی پراجکت رد یعنی REDengine، آغاز یک مشارکت استراتژیک چند ساله با کمپانی اپیک گیمز است که نه تنها مجوز، بلکه توسعه‌ی فنی آنریل انجین ۵ و نسخه‌های آینده‌ی آن را نیز پوشش می‌دهد. در واقع استودیوی سی‌دی پراجکت رد از نزدیک با توسعه‌دهندگان در اپیک گیمز همکاری خواهد کرد تا به طراحی این موتور و بهینه‌سازی آن برای بازی‌های جهان باز کمک کند.

پاول زونی، مدیر اجرایی و کارشناس فناوری سی‌دی پراجکت رد، در این باره بیان کرد:

یکی از جنبه‌های اصلی این تصمیم، تمرکز بسیار قوی‌تر بر فناوری است و همکاری ما با اپیک گیمز بر این اصل استوار است. از همان ابتدا ما تنها به دنبال گرفتن مجوز استفاده از آنریل انجین نبودیم، بلکه هم ما و هم اپیک این را به عنوان یک همکاری طولانی مدت و استوار بر فناوری می‌بینیم. برای سی‌دی پراجکت رد حیاتی است که موتور بازی بعدی خود را از همین حالا تعیین کند زیرا در گذشته، ما منابع و انرژی زیادی را برای تکامل و تطبیق REDengine با هر بازی صرف کردیم.

این همکاری بسیار هیجان‌انگیز است، زیرا قابلیت پیش‌بینی و کارایی توسعه را افزایش می‌دهد. از طرفی به طور همزمان ابزارهای پیشرفته‌‌ای برای توسعه‌ی بازی را در اختیار ما قرار می‌دهد. من نمی‌توانم منتظر بازی‌های بزرگی باشم که قرار است با استفاده از آنریل انجین ۵ ایجاد کنیم.

سیری

تیم سوئینی، بنیان‌گذار و مدیرعامل اپیک گیمز، افزود:

اپیک در حال توسعه‌ی آنریل انجین ۵ است تا تیم‌ها را قادر سازد که جهان‌های باز پویا را در مقیاس و سطح بی‌سابقه‌ای از دقت و جزئیات ایجاد کنند. ما عمیقا از فرصت شراکت با سی‌دی پراجکت رد برای کنار گذاشتن محدودیت‌های داستان‌گویی تعاملی و گیم‌پلی مفتخریم و این اتفاق برای سال‌های آینده به نفع جامعه‌ی توسعه‌دهندگان خواهد بود.

گفتنی است که فروش مجموعه‌ی نقش‌آفرینی و محبوب ویچر از می ۲۰۲۰ میلادی از ۵۰ میلیون نسخه عبور کرده است. نسخه‌ی سوم این سری هم اکنون روی ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس است. همچنین اواخر سال جاری میلادی شاهد انتشار نسخه‌ی نسل نهمی و بهبودیافته‌ی آن روی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری خواهیم بود.

در مورد نسخه‌ی چهارم این مجموعه هنوز اطلاعات زیادی منتشر نشده است، با این حال گفته می‌شود که احتمالا سیری شخصیت اصلی آن باشد. از طرفی علی‌رغم قرارداد سی‌دی پراجکت رد و اپیک گیمز، اعلام شده که این بازی در انحصار هیچ فروشگاهی روی رایانه‌های شخصی نخواهد بود.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما