سیستم‌عامل WatchOS 9 برای اپل واچ معرفی شد

۱۶ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
watchos 9

سیستم‌عامل WatchOS 9 به عنوان جدیدترین سیستم‌عامل مخصوص ساعت‌های هوشمند اپل دقایقی پیش و در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان با یک سری قابلیت‌های جذاب رونمایی شد.

سیستم‌عامل WatchOS 9 در حال حاضر جدیدترین سیستم‌عامل مخصوص ساعت‌های هوشمند اپل به حساب می‌آید که قرار است در اپل واچ سری ۴ و مدل‌های بعدی آن مورد استفاده قرار بگیرد. WatchOS 9 اکنون چهار واچ‌فیس جدید دریافت کرده که از جمله جذاب‌ترین آن‌ها می‌توان به لونا و متروپولیتانو اشاره کرد. امکان پین کردن اپلیکیشن‌های فعال هم به این نسخه از سیستم‌عامل اپل واچ‌ها اضافه شده تا کاربران بتوانند به اپلیکیشنی که می‌خواهند، راحت‌تر دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این‌ها، واحدهای جدید پایش فعالیت هم به WatchOS 9 اضافه شده که با توجه به طول قدم‌ها و محل برخورد به زمین، می‌تواند نوع دوندگی را مشخص و اطلاعات را متناسب با آن‌ها به کاربر ارسال کند. همچنین این سیستم‌عامل به ساعت هوشمند کمک می‌کند نوع فعالیت آن دسته از ورزشکارانی که در سه ورزش شنا، دوچرخه‌سواری و دو فعالیت می‌کنند را به راحتی تشخیص دهد.

یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های این سیستم‌عامل اما تشخیص مدت زمان قرارگیری یک کاربر در حالت فیبریلاسیون دهلیزی است. در این حالت که یک نوع آریتمی قلبی به حساب می‌آید، تحریک الکتریکی مسیر مشخصی را در قلب طی نمی‌کند. یعنی انقباض منظم دهلیز وجود ندارد و دهلیزها نمی‌توانند خون را به صورت کامل به بطن‌ها پمپ کنند (ویکی‌پدیا). این قابلیت البته باید از FDA مجوز دریافت کند تا بتواند در اپل واچ‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر جز آن دسته از کاربرانی هستید که فراموش می‌کنید باید دارو مصرف کنند، WatchOS 9 این امکان را به شما می‌دهد که برنامه‌ی مصرف دارویی خود را درون ساعت هوشمند وارد کنید تا داروها را سر ساعت مصرف کنید. این قابلیت بسیار کاربردی و مهم است و خوشحالیم که در WatchOS 9 حضور دارد. این بود لیستی از مهم‌ترین قابلیت‌های سیستم‌عامل WatchOS 9 که در رویداد امشب اپل به آن اشاره شد.

منبع: Tech Radar

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه