شیائومی ۱۲ اولترا شاید با سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی جدید سامسونگ عرضه شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
شیائومی 12 سنسور 200 مگاپیکسلی

با توجه به گفته‌های یکی از افشاگران معروف چینی، شیائومی قصد دارد پرچم‌دار سال آینده‌ی خود یعنی ۱۲ اولترا را با سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی جدید سامسونگ راهی بازار کند.

این‌طور که به نظر می‌رسد، باید کم‌کم با دورانی که در آن گوشی‌ها با سنسورهای دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی راهی بازار می‌شوند خداحافظی کنیم چرا که شیائومی به‌زودی می‌خواهد با همکاری سامسونگ، یک گوشی قدرتمند با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی راهی بازار کند. پرچم‌داری که در رابطه با آن حرف می‌زنیم شیائومی ۱۲ اولترا است که باید در سال ۲۰۲۲ راهی بازار شود و احتمالا هم اولین گوشی هوشمندی خواهد بود که به دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی مجهز خواهد شد.

بارها شنیدیم و باز هم باید به این نکته اشاره داشته باشیم که کیفیت تصاویر لزوما ربطی به اندازه‌ی مگاپیکسل ندارند و شرکت‌ها باید روی چیزهای دیگری نظیر پردازش تصویر، گشودگی دریچه دیافراگم و… کار کنند تا کیفیت یک عکس بهبود پیدا کند. این موضوع را در عمل هم در مقایسه‌ی دوربین گوشی‌هایی نظیر گلکسی S21 اولترا با سنسور اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی و نماینده‌های هواوی با دوربین‌های ۵۰ مگاپیکسلی شاهد بودیم.

به نظر می‌رسد سامسونگ این‌بار فقط با اعداد بازی نکرد بلکه از لحاظ کیفیت هم سنسور خود را بهبود بخشید تا بدین ترتیب گوشی‌های مجهز به این سنسور در امر عکاسی فوق‌العاده ظاهر شوند. طبق سیاستی که شرکت کره‌ای چند سال قبل در پیش گرفت و قبل از اینکه از سنسور جدید در گوشی‌های خود استفاده کند آن را در گوشی‌های شیائومی ارزیابی کرد، امسال هم قصد دارد همین کار را انجام دهد. به نظر می‌رسد گلکسی S22 اولترا به‌عنوان پرچم‌دار قدرتمند شرکت به همان سنسور دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی مجهز می‌شود در حالی که پرچم‌دار رقیب از سنسور دوربین بهتری ساخت خود سامسونگ بهره خواهد برد.

شیائومی ۱۲ اولترا به گفته‌ی افشاگر معروف چینی یعنی Digital Chat Station دو دوربین اصلی خواهد داشت؛ یکی از آن‌ها ۲۰۰ مگاپیکسلی و دیگری هم احتمالا ۵۰ مگاپیکسلی خواهد بود. حال اینکه چرا و چطور باید از دو دوربین اصلی در یک گوشی استفاده کرد یکی از پرسش‌های بی‌پاسخی است که در رابطه با این گوشی وجود دارد و باید طی روزها یا هفته‌های آتی در رابطه با جزئیات آن خبرهای بیشتری منتشر شود. البته گفته می‌شود به این خاطر شیائومی تصمیم گرفت در گوشی پرچم‌دار خود از دو دوربین اصلی استفاده کند چون سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ از پیکسل‌های بسیار کوچک با اندازه‌ی ۰٫۶۴ میکرومتر بهره می‌برد. بدین ترتیب وجود یک سنسور ۵۰ مگاپیکسلی می‌تواند در نهایت باعث افزایش اندازه‌ی پیکسل و بهبود عملکرد کلی در شرایط کم‌نور و همچنین افزایش جزئیات شود.

شیائومی 12 سنسور 200 مگاپیکسلی

شیائومی می ۱۱ اولترا با طراحی بسیار زیبا و منحصر بفرد و دوربین‌های فوق‌العاده قدرتمند

به نظر می‌رسد این دوربین ثانویه‌ی ۵۰ مگاپیکسلی همان دوربینی باشد که در شیائومی می ۱۱ اولترا به‌عنوان سنسور اصلی ایفای نقش می‌کند و توانست در مقطعی هم به‌عنوان بهترین دوربین گوشی در وب‌سایت DXOMARK شناخته شود. این سنسور هم ساخت سامسونگ است و ISOCELL GN2 نام دارد.

البته گفته نشده است که لزوما سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی شیائومی ۱۲ اولترا ساخت سامسونگ خواهد بود اما به گزارش وب‌سایت Android Central، به احتمال بسیار فراوان این سنسور همان ISOCELL HP1 شرکت کره‌ای است. این سنسور دوربین هفته‌ی قبل رونمایی شد و اولین سنسوری لقب گرفت که از فناوری ChameleonCell جهت بهبود عملکرد دوربین در عکاسی در شرایط کم‌نور بهره می‌برد. حال اینکه تأثیر این فناوری چقدر به نسبت نمونه‌های موجود محسوس‌تر است باید منتظر ماند و دید چه محصولی با آن راهی بازار می‌شود تا فرصت مقایسه با سایر گوشی‌ها وجود داشته باشد.

با توجه به خبرها و شایعه‌ها باید انتظار داشته باشیم پرچم‌دار بعدی شیائومی اوایل سال ۲۰۲۲ رونمایی و راهی بازار شود. البته در رابطه با سری می ۱۱ این اتفاق رخ نداد و اول مدل استاندارد و چند ماه بعد مدل اولترا رونمایی شد. حال شیائومی ۱۲ اولترا هم مشمول این سیاست خواهد شد یا خیر مشخص نیست. با این حال سری پرچم‌دارهای شیائومی ۱۲ قرار است به‌عنوان رقیبی برای گوشی‌های سری گلکسی S22 راهی بازار شوند و به نظر می‌رسد در هیچ بخش هم کمبودی به نسبت نماینده‌های سامسونگ نداشته باشند.

شیائومی احتمالا سنسور ۱۰۸ و ۶۴ مگاپیکسلی را برای میان‌رده‌های خود در نظر خواهد داشت

گوشی‌های ردمی به احتمال زیاد از همان سنسور دوربین ۱۰۸ و ۶۴ مگاپیکسلی بهره خواهند برد

سؤالی که پیش می‌آید این است که اگر شیائومی بخواهد از سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی جدید در گوشی‌های پرچم‌دار خود استفاده کند، با سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی که عملکرد خوبی هم دارد چه خواهد کرد؟ این‌طور که شاهد هستیم، به نظر می‌رسد این روزها نه فقط شیائومی بلکه تمام شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی هوشمند هم سخت‌افزار قدرتمند خود را پس از مدتی استفاده در گوشی‌های پرچم‌دار، در گوشی‌های میان‌رده استفاده می‌کنند.

بنابراین باید انتظار داشته باشیم شیائومی از سنسورهای ۱۰۸ و ۶۴ مگاپیکسلی که روزی در پرچم‌دارهای شرکت ایفای نقش می‌کردند این‌بار برای میان‌رده‌ها استفاده شوند و سنسورهای قدرتمند فقط برای قدرتمندترین مدل پرچم‌دار یعنی مدل اولترا در نظر گرفته شود.

در حال حاضر شیائومی قصد دارد از گوشی‌های ۱۱T و ۱۱T پرو به‌عنوان پرچم‌دارهای سری T خود رونمایی کند. گویا این گوشی‌ها چون پرچم‌دار اصلی شرکت نیستند و به نوعی مقرون‌به‌صرفه به حساب می‌آیند از همین سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی به‌عنوان سنسور اصلی خود بهره می‌برند. البته این سنسور باید در مدل پرو استفاده شود و مدل استاندارد با همان سنسور ۶۴ مگاپیکسلی عرضه شود. انتظار می‌رود رونمایی از این گوشی‌ها در تاریخ ۱۵ سپتامبر یعنی ۶ روز دیگر رخ دهد. با این حال باید ببینیم طی روزهای آتی آیا چنین تاریخی برای رونمایی از این گوشی‌ها تأیید خواهد شد یا خیر.

شیائومی چند سالی هست که در زمینه‌ی دوربین کاملا عملکرد خود را بهبود بخشیده است و می‌توان این روزها ادعا کرد این شرکت توانسته شرکت‌های بزرگ و معروف در این زمینه را پشت سر بگذارد. مثلا می ۱۱ اولترا در این زمینه کم‌نظیر بود، ماه گذشته شیائومی میکس ۴ با دوربین سلفی زیر نمایشگر راهی بازار شد تا شرکت چینی فعالیت خود را در این زمینه هم رسما آغاز کند و بسیاری کارایی‌های دیگر که احتمالا در ادامه تعداد آن‌ها بهتر هم خواهد شد. بالاخره برای شرکتی که به دنبال تثبیت صدرنشینی خود به‌عنوان برترین تولیدکننده و فروشنده‌ی گوشی هوشمند در جهان است، استفاده از بهترین قطعات جای تعجبی ندارد. حتی اگر این شرکت شیائومی با کمتر از نصف سابقه‌ی سامسونگ در زمینه‌ی تولید گوشی باشد.

سری پرچم‌دارهای شیائومی ۱۲ علاوه بر سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی، از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۹۸ هم به‌عنوان قلب تپنده بهره خواهند برد تا بدین ترتیب شاهد یکی از بهترین گوشی‌های بازار با بهترین و قدرتمندترین قطعات موجود باشیم. حال اینکه شرکت چینی می‌تواند در رقابت با سامسونگ و اپل پیروز باشد یا خیر موضوعی است که فقط زمان می‌تواند نتیجه‌ی آن را به ما نشان دهد.

منبع: PhoneArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما