نینتندو علاقه‌ای به پرداخت‌های درون برنامه‌ای ندارد

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۰ ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Fire Emblem Heroes

زمان زیادی از حضور نینتندو در بازار بازی‌های موبایل نمی‌گذرد؛ سال ۲۰۱۵ بود که مدیرعامل نینتندو از همکاری با شرکت DeNA جهت ساخت بازی‌های موبایل خبر داد. شروع این حرکت، سرمایه‌گذاران نینتندو را هم راضی کرد چرا که آن‌ها به یک منبع درآمدی بسیار قدرتمند دست پیدا می‌کردند که پیش از آن وجود نداشت. با این حال، به نظر می‌رسد که نینتندو هنوز با فضای بازار بازی‌های میانه‌ی خوبی ندارد. این شرکت به تازگی از همکاران و استودیوهای بازی‌سازی موبایل خود خواسته تا از خریدهای درون برنامه‌ای استفاده نکنند و تا جای ممکن افراد را به پرداخت پول اضافی مجبور نکنند.

به گزارش وال‌استریت جورنال، نینتندو استفاده از مدل‌های درآمدزایی غیرمعمول را در بازی‌های موبایلش ممنوع کرده و از شرکت‌های خود خواسته تا از چنین شیوه‌ای استفاده نکنند. نینتندو نمی‌خواهد کاربران هزینه اضافه‌تری را برای بازی‌هایشان پرداخت کنند.

علت اصلی این کار حفظ وجهه‌ی برند نینتندو اعلام شده است. مدیران شرکت نگران هستند تا استفاده از چنین شیوه‌های‌ درآمدزایی و اجبار کردن کاربران برای پرداخت پول بیش‌تر، سبب آسیب رسیدن به شهرت نینتندو شود.

بازی Dragalia Lost

شرکت مادر استودیوی CyGames – که با همکاری نینتندو بازی Dragalia Lost را ساخته بود – هم در این گزارش تایید کرده که آن‌های شیوه و روش‌هایی برای درآمدزایی داشتند ولی نینتندو از تحقق این امر جلوگیری کرده و اجازه پیاده‌سازی چنین سیستم‌هایی را به آن‌ها نداده است.

این شرکت گفته است: «نینتندو علاقه‌ای ندارد تا از یک بازی موبایل پول هنگفتی به دست آورد. اگر ما بازی را توسعه را می‌دادیم و کنترل کاملی روی آن می‌داشتیم، پول بسیار بیش‌تری به دست می‌آوردیم.»

در ادامه سخنگوی این شرکت گفته است که بازی Dragalia Lost از دیدگاه درآمدزایی، پایین‌تر از سطح انتظارات عمل کرده است. علاوه بر این، در پی شکایت کاربران از نحوه آزادسازی کاراکترهای مخصوص بازی، نینتندو از شرکت سازنده بازی درخواست کرد تا سیستم‌های بازی را تغییر دهند و آن را اصلاح کنند.

بازی Super Mario Run

نینتندو هم مدتی پیش رسما اعلام کرد که تاکنون اکثر بازی‌های موبایلی‌شان عملکرد خوبی نداشته‌اند. پیش‌تر مدل عرضه Super Mario Run سر و صدای طرفداران را درآورده بود و خیلی‌ها از نحوه‌ی فروش بازی انتقاد کرده بودند.

شاید بتوان Fire Emblem Heroes را موفق‌ترین اثر موبایلی نینتندو در این چند وقت اخیر دانست. بازی بعدی آن‌ها برای این پلتفرم‌ها Mario Kart Tour است که تابستان سال جاری منتشر خواهد شد. هنوز اطلاعاتی از نحوه کسب درآمد بازی منتشر نشده، اما نینتندو اعلام کرد که کاربران می‌توانند این بازی را به صورت رایگان دانلود کنند. به نظر می‌رسد که نینتندو قصد دارد تا باز هم از شیوه انتشار Super Mario Run پیروی کند.

منبع: Game Informer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ comment
 1. Avatar Preity Zinta

  سلام
  امیر جان خوبی؟
  یه سوال داشتم تو رو خدا جواب بده حتما!
  به نظرت نسخه جدید ساخته میشه؟
  لطفا جواب بده
  حیاتیه
  ❤❤❤❤❤❤

  1. امیرحسین میرزایی امیرحسین میرزایی

   سلام.
   متشکر.
   نسخه‌ی جدید چی؟