نینتندو استودیوی بازی‌سازی نکست لول گیمز را خرید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Luigi's Mansion 3

نینتندو رسما خبر از خرید استودیوی بازی‌سازی «نکست لول گیمز» (Next Level Games) را داده است. این استودیوی بازی‌سازی که سال‌هاست با نینتندو در ساخت بازی همکاری می‌کند، سال گذشته قسمت سوم مجموعه بازی‌های Luigi’s Mansion را ساخته و عرضه کرده بود.

خبر خرید نکست لول گیمز را دیروز از سوی نینتندو شنیدیم. نینتندو گفت مذاکرات برای خرید این استودیو نهایی شده‌اند و در آینده‌ای نزدیک، نکست لول گیمز به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های نینتندو و تحت نظر آن‌ها فعالیت خواهد کرد. استودیوی نکست لول گیمز مستقر در ونکوور کاناداست و ساخت سری بازی‌های فوتبال ماریو به نام Mario Strikers را در کارنامه دارد. این بازی‌ها بسیار خوب از آب درآمدند و طرفداران بسیاری پیدا کردند.

پس از فوتبال ماریو، استودیوی نکست لول گیمز بازی Metroid Prime: Federation Force را برای کنسول دستی نینتندو ساخت که معمولا از آن به‌عنوان یکی از بدترین بازی‌های کنسول ۳DS یاد می‌شود.

بازی Mario Strikers

با این حال، گویا نینتندو از خروجی‌های نکست لول گیمز در مجموعه‌ی «عمارت لوییجی» بسیار خوشش آمده و نهایتا تصمیم گرفته تا همکاری خود با این استودیو را برای همیشه ادامه دهد. دو بازی Luigi’s Mansion: Dark Moon و قسمت اخیر این مجموعه یعنی Luigi’s Mansions 3 هر دو از سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های سری محسوب می‌شوند.

اینکه نینتندو دست به خریدهایی این چنینی بزند، حرکتی بسیار غریب است. نینتندو معمولا به همکاری‌های مختلف خود با استودیوهای خارجی ادامه می‌دهد و فقط دو بار دیگر را به خاطر می‌آوریم که نینتندو به جای همکاری، یک استودیو را تمام و کمال خریداری کند. نینتندو پیش از این در سال ۲۰۰۲ استودیوی Retro Studios (سازنده‌ی دانکی کانگ) را خرید و در سال ۲۰۰۷ هم استودیوی Monolith Soft (سازنده‌ی سری Xenoblade) را تصاحب کرد.

استودیوی نکست لول گیمز پیش از اینکه همکاری‌های بزرگ خود را با نینتندو آغاز کند، بازی‌های ارزان‌قیمتی از روی مجموعه‌هایی مثل اسپایدرمن و ترنسفورمز می‌ساخت.

منبع: یوروگیمر

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما