بلومبرگ: غیر ممکن است اپل واچ سری ۷ سنسور فشار خون داشته باشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اپل واچ SE

در روز سه‌شنبه نشریه‌ی Nikkei Asia با منتشر کردن گزارشی مدعی شد که اپل در اپل واچ سری ۷ سنسور مربوط به اندازه‌گیری فشار خون را قرار داده است. این گزارش همچنین نشان می‌داد که وجود این سنسور و همچنین استفاده از طراحی جدید باعث افزایش پیچیدگی و به وجود آمدن مشکل‌هایی در خط تولید این ساعت هوشمند شده است.

مدتی بعد و در همان روز نشریه‌ی بلومبرگ با منتشر کردن گزارشی عنوان کرد که اپل واچ سری ۷ در زمان تولید با مشکلاتی مواجه شده است که این مشکلات در نهایت باعث می‌شوند که عرضه‌ی این ساعت با محدودیت و همچنین با تأخیر زمانی همراه باشد.

با وجود منتشر شدن این گزارش توسط نشریه‌ی بلومبرگ، در این گزارش که توسط دو تحلیلگر این نشریه یعنی Debbie Wu و Mark Gurman منتشر شده بود، از وجود سنسور اندازه‌گیری فشار خون در نسل بعدی اپل واچ و نام بردن از این سنسور به عنوان یکی از دلایل به وجود آمدن مشکل در خط تولید این ساعت، حرفی زده نشده بود.

بعد از منتشر شدن گزارش Nikkei Asia گمانه‌ زنی‌ها درباره‌ی وجود سنسور اندازه‌گیری فشار خون در اپل واچ سری ۷ افزایش یافت. با این وجود تحلیلگر مشهور نشریه‌ی بلومبرگ، Mark Gurman، با پست کردن توییتی در شبکه‌ی اجتماعی توییتر وجود این سنسور در اپل واچ سری ۷ را رد کرد و گفت که استفاده از این سنسور در اپل واچ ۷ محال است.

طراحی اپل واچ سری 7

منتشر شدن این توییت توسط این شخص به این معنا نیست که در آینده هم شاهد عرضه‌ی اپل واچی با این سنسور نخواهیم بود. در اوایل امسال میلادی گزارش‌های منتشر شدند که نشان می‌دادند اپل بزرگ‌ترین مشتری استارتاپ بریتانیای Rockley Photonics است. این شرکت بریتانیایی در زمینه تولید سنسور‌های غیرتهاجمی برای سنجش پارامتر‌های مختلف خون مانند فشار خون، قند خون و میزان الکل موجود در خون فعالیت می‌کند.

خبری که نشان می‌داد بزرگ‌ترین مشتری شرکت Rockley اپل است در حالی مطرح شد که این شرکت در حال آماده شدن برای عرضه‌ی سهامش به صورت عمومی در نیویورک بود. منتشر شدن این خبر باعث رشد سهام این شرکت و افشا شدن میزان بزرگی همکاری اپل با این شرکت شد.

با توجه به منتشر شدن این خبر می‌توانیم بگوییم که اپل به احتمال زیاد از سنسور‌های ساخته شده توسط این شرکت در محصولاتی مانند اپل واچ در آینده استفاده خواهد کرد. البته به احتمال اپل واچ‌های دارای این سنسور در سال‌های آینده عرضه خواهند شد.

اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهند که اپل در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری یک رویداد آنلاین در اواسط این ماه میلادی است. گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که در این رویداد از سری آیفون ۱۳، اپل واچ سری ۷ با طراحی جدید و لبه‌های صاف، نمایشگر بزرگتر، پردازنده‌‌ی سریع‌تر و باتری بهتر، رونمایی خواهد شد.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما