پزشکان یک گوشی نوکیا ۳۳۱۰ را بعد از ۴ روز از شکم یک زندانی خارج کردند!

۱۸ شهریور ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
نوکیا 3310 زندانی

این روزها خبرهای عجیب کم به گوشی نمی‌رسند اما این خبری که امروز منتشر شد بسیار عجیب‌تر از چیزهایی است که تاکنون شنیده‌اید! شاید باور نکنید اما گزارشی منتشر شده است مبنی بر اینکه یک گوشی نوکیا ۳۳۱۰ به مدت ۴ روز درون شکم یک زندانی قرار داشت که پزشکان موفق شدند با جراحی آن را خارج سازند!

اگر از کاربران قدیمی گوشی‌های نوکیا باشید، به احتمال بسیار فراوان گوشی نوکیا ۳۳۱۰ را می‌شناسید. در واقع همین تصویری که مشاهده می‌کنید مربوط به این گوشی است؛ محصولی متعلق به سال ۲۰۰۰ با ۱۱۳ میلی‌متر طول، ۴۸ میلی‌متر عرض و ۲۲ میلی‌متر ضخامت که در حالت عادی باید درون جیب قرار بگیرد اما این‌بار درون شکم یک زندانی پیدا شد!

نوکیا ۳۳۱۰ به‌عنوان یک گوشی بسیار مستحکم و با طراحی زمخت و قدیمی، در سال ۲۰۰۰ رونمایی و راهی بازار شد. اگر از این گوشی استفاده کرده باشید احتمالا می‌دانید که در شرایط عادی، از کار انداختن این محصول عملا غیرممکن است مگر اینکه با روش‌های غیرعادی به جان آن بیفتیم. زمانی که این گوشی عرضه شد به خاطر همین ویژگی جالبش در صدر خبرها بود اما اصلا فکرش را هم نمی‌کردیم حدود ۲ دهه بعد بخواهیم دوباره این محصول را در خبرگزاری‌ها ببینیم؛ آن هم نه در شرایط عادی!

به گزارش یورونیوز، یک زندانی ۳۳ ساله اهل کزوو، درد شدیدی در ناحیه‌ی شکم خود احساس می‌کرد. از آنجایی که در حالت عادی نمی‌شد متوجه‌ی درد این فرد شد، او را به درمانگاه منتقل کردند. در آنجا بعد از عملیات عکس‌برداری، متخصص بخش گوارش متوجه شد درون شکم وی یک چیز بسیار عجیب قرار دارد که اصلا نمی‌توان آن را درون دهان جای داد چه برسد به اینکه فردی بخواهد آن را قورت دهد. می‌دانید که درباره‌ی نوکیا ۳۳۱۰ صحبت می‌کنیم حال اینکه این گوشی چگونه به درون شکم وی رفت یک پرسش بدون پاسخ است!

دکتر اسکندر تلاکو که ارشد تیم پزشکی برای رسیدگی به وضعیت این زندانی بود برای اینکه بتواند گوشی تلفن یادشده را با موفقیت از درون شکم او بیرون بکشد ۲ ساعت مشغول جراحی آندوسکوپی بود و در نهایت هم توانست این کار را بدون اینکه به بیمار صدمه‌ای وارد شود انجام دهد. طبیعتا انتظاری جز این هم نداشتیم چون وقتی چیزی در این ابعاد بدون مشکل وارد شکم شخصی شود، با کمک پزشکان باید هم بدون مشکل خارج می‌شد.

پزشک معالج در رابطه با این جراحی که به احتمال فراوان عجیب‌ترین اتفاق کل دوران پزشکی‌اش هم بود گفت: «به وسیله‌ی آندوسکوپی، بدون اینکه نیاز به ایجاد برشی روی شکم باشد، گوشی را در سه بخش از آن خارج کردیم. این فرایند درست مانند راه رفتن وسط یک میدان مین بود اما همه چیز بدون مشکل و بسیار خوب پیش رفت».

دکتر تلاکو می‌گوید خطرناک‌ترین بخش از فرایند خارج‌سازی قطعات نوکیا ۳۳۱۰ از درون شکم این زندانی مربوط به باتری بود. او نگران بود مبادا مواد درون باتری به بیرون نشت کرده و به بدن بیمار صدمه وارد کند که خوشبختانه هم باتری و هم سایر اجزای گوشی با موفقیت از بدن وی خارج شدند اما این اتفاق در حالی افتاد که گوشی به سه بخش تقسیم شد و همین موضوع باعث شد به جز جراحی، هیچ راه درستی برای خارج‌سازی آن از شکم بیمار وجود نداشته باشد.

اگر مشتاقید بدانید نوکیا ۳۳۱۰ چگونه به درون شکم این زندانی وارد شد، بهتر است اعترافات خود او را بخوانیم که به نظر نمی‌رسد درست باشد. او به دکتر گفت گوشی را چهار روز قبل از اینکه این جراحی روی او صورت بگیرد قورت داد. این یعنی گوشی چهار روز درون شکم وی قرار داشت! بعد از اینکه جراحی به اتمام رسید، مأمورین کوزوو او را بازداشت و نوکیا ۳۳۱۰ را هم ضبط کردند.

طبیعتا این فرد سعی داشت با استفاده از این گوشی با افرادی خارج از زندان ارتباط برقرار کند و به همین خاطر مجبور شد آن را درون بهترین جایی که می‌توانست پنهان کند. حال اینکه چطور موفق شد گوشی را قورت دهد سؤال مهمی است که بعید به نظر می‌رسد پاسخی برای آن پیدا شود. مگر اینکه او در این رابطه دروغ گفته باشد و گوشی را به روش دیگری درون شکم خود جاسازی کرده باشد که باز هم تغییری در سؤال ما پیش نمی‌آید.

نوکیا 3310

مدل بهبود یافته و جدید نوکیا ۳۳۱۰ که در سال ۲۰۱۷ راهی بازار شد

همان‌طور که در بالا هم اشاره شد، نوکیا ۳۳۱۰ یکی از مقاوم‌ترین و البته محبوب‌ترین گوشی‌هایی بود که در سال ۲۰۰۰ راهی بازار شد و در عین حال که مقاومت فوق‌العاده بالایی داشت، در صورت خرابی (که اصلا این اتفاق نمی‌افتاد) به‌سادگی هم تعمیر می‌شد. به همین خاطر این محصول فروش خوبی در بازارهای جهانی داشت.

البته تولید نوکیا ۳۳۱۰ اکنون متوقف شده است منتها HMD Global در سال ۲۰۱۷ یک مدل بهبود یافته از آن را راهی بازار کرد که از لحاظ طراحی بسیار از همان مدل ۲۰ سال قبل الهام گرفته است منتها از قابلیت‌های مدرنی چون نمایشگر رنگی، دوربین، اینترنت ۴G و درگاه کارت حافظه‌ی جانبی بهره می‌برد.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه