معرفی بوردگیم نوروزی: Codenames: Pictures

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کدنیمز پیکچرز

دوباره تعطیلات عید نوروز فرا رسیده و فرصت بیشتری برای فراغت و تفریح و وقت‌گذراندن با اطرافیان فراهم شده است. دو سال گذشته به خاطر اوج کرونا شما را به ماندن در خانه‌هایتان و تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی تشویق می‌کردیم – البته هنوز هم شما را به تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی تشویق می‌کنیم! –  با این حال، امسال اگرچه دوباره موج جدیدی از کرونا آغاز شده اما دوباره شرایط برای دید و بازدید‌ از فامیل و دوستان مهیا شده است (احتمالاً بدون آجیل و تنقلات!). یکی از این تفریح‌های مناسبی که می‌تواند در بعضی از این اوقات فراغت شما و اطرافیانتان را سرگرم کند، بازی‌های رومیزی است. به همین خاطر، سعی کردیم در این ایام تعدادی از بازی‌های رومیزی جذاب را معرفی کنیم که هم جذابیت فراوانی داشته باشند و هم بتوانند طیف گسترده‌تری از مخاطبان را جذب خود کنند. سعی می‌کنیم طیف بازی‌هایی که معرفی می‌کنیم، گسترده باشد اما از طرفی اولویت را برای آثاری می‌گذاریم که یاد دادن آن‌ها به خانواده و دوستان ساده‌تر باشد.

مجموعه بازی‌های کدنیمز (Codenames) که شامل «کدنیمز کلمات»، «کدنیمز پیکچرز» (Codenames: Pictures) و «کدنیمز: دو نفره» است، از معروف‌ترین بازی‌های دورهمی یا میهمانی است و احتمالاً بسیاری از شما نام آن را شنیده‌اید اما به هر حال به نظرم بد نیست آن را در این فهرست قرار دهیم. به هر حال، این سری بازی‌ها به خصوص کدنیمز و کدنیمز پیکچرز که به‌شدت به درد این ایام می‌خورند و می‌توانند توجه افراد مختلف با سنین کوچک و بزرگ را به خود جلب کنند.

کدنیمز پیکچرز

در بازی کدنیمز بازیکنان به دو تیم قرمز و آبی تقسیم می‌شوند که هر تیم یک رهبر دارد، هدف رهبر تیم هدایت تیم خود به پیروزی نهایی است در ابتدای بازی ۲۵ کارت با کلمات مختلف روی میز وجود خواهد داشت. هر کارت دارای موقعیت مربوطه است که نشان‌دهنده رنگ‌های مختلف است. فقط رهبر تیم می‌تواند با بیان یک کلمه از مشخصات آن کارت اجازه دهد اعضای تیمش کارت‌های مربوطه خود را پیدا کنند و همه کارت‌های رنگ خود را برای برنده‌شدن بیابند. کدنیمز پیکچرز هم اساس تقریباً مشابهی دارد اما در آنجا به‌جای کلمات، تصاویر نقش کلیدی را ایفا می‌کنند و همین موضوع شاید حتی خلاقیت و جذابیت بازی را هم بیشتر کرده باشد و باعث شده هیجان بازی هم افزایش پیدا کند.

در این بازی شما نیاز به خلاقیت، حافظه، همکاری تیمی و مواردی از این قبیل دارید که در مجموعه یک تجربه‌ی ناب را برای یک بازی دورهمی خلق می‌کند. از اینجایی که این بازی برای ۲ تا ۸ بازیکن طراحی شده است، هم در جمع‌های شلوغ قابل‌بازی است و هم اصول ساده و راحتی آن باعث می‌شود افراد مختلف آشنا یا ناآشنا با بردگیم‌ها در تجربه‌ی دو بازی کدنیمز کلمات و کدنیمز پیکچرز به مشکل نخورند.

بازی فکری سی جی ای مدل Codenames Pictures نسخه فارسی

بازی فکری سی جی ای مدل Codenames نسخه فارسیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما