معرفی بردگیم نوروزی؛ Coup: Rebellion G54

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی کودتا: شورش

دوباره تعطیلات عید نوروز فرا رسیده و فرصت بیشتری برای فراغت و تفریح و وقت‌گذراندن با اطرافیان فراهم شده است. دو سال گذشته به خاطر اوج کرونا شما را به ماندن در خانه‌هایتان و تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی تشویق می‌کردیم – البته هنوز هم شما را به تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی تشویق می‌کنیم! –  با این حال، امسال اگرچه دوباره موج جدیدی از کرونا آغاز شده اما دوباره شرایط برای دید و بازدید‌ از فامیل و دوستان مهیا شده است (احتمالاً بدون آجیل و تنقلات!). یکی از این تفریح‌های مناسبی که می‌تواند در بعضی از این اوقات فراغت شما و اطرافیانتان را سرگرم کند، بازی‌های رومیزی است. به همین خاطر، سعی کردیم در این ایام تعدادی از بازی‌های رومیزی جذاب را معرفی کنیم که هم جذابیت فراوانی داشته باشند و هم بتوانند طیف گسترده‌تری از مخاطبان را جذب خود کنند. سعی می‌کنیم طیف بازی‌هایی که معرفی می‌کنیم، گسترده باشد اما از طرفی اولویت را برای آثاری می‌گذاریم که یاد دادن آن‌ها به خانواده و دوستان ساده‌تر باشد.

بازی «کودتا: شورش» (Coup: Rebellion G54)  یک بازی کارتی مناسب برای دورهمی‌ها است که بر پایه‌ی مکانیک بلوف‌زنی و در دنباله‌ی همان مکانیک‌های آشنای بازی «کودتا» (Coup) طراحی شده است. شما نقش چهره‌هایی بانفوذ در میان اهالی شهر را ایفا می‌کنید و هدفتان این است که تا پایان بازی زنده بمانید. در واقع، هر بازیکنی که بیشتر از همه در بازی دوام بیاورد و هر دو کارتش که برای دیگران مخفی است، از دست نروند، برنده‌ی بازی خواهد بود.

در بازی ۲۵ نقش شخصیت مختلف وجود دارد. قبل از هر بازی، بازیکنان به‌صورت تصادفی پنج نقش را انتخاب می‌کنند که هرکدام از این نقش‌ها یا شخصیت‌ها دارای قدرت‌های منحصر‌به‌فردی هستند و دسته‌ی کارت‌های بازی با سه کارت از هرکدام از این ۵ نقش پر می‌شود که در مجموعه‌ی تعداد کارت‌های دسته‌ی کارت‌ها را به ۱۵ کارت می‌رساند.

کودتا: شورش

در ابتدای بازی کودتا: شورش، هر بازیکن بازی را با دو سکه و دو کارت شخصیت شروع می‌کند که البته کارت شخصیت‌ یا همان نقش باید به‌صورت مخفی و به پشت قرار داده شود و فقط خود بازیکن از هویت شخصیت آن آگاه باشد. فارغ از اینکه کدام کارت‌ها از آن دسته‌ی پانزده‌تایی در اختیار شما باشد، می توانید هر یک از اقدامات پنج شخصیتی که در ابتدا انتخاب شدند را انجام دهید یا می توانید یکی از دو عمل کلی «کسب درآمد» یا «کودتا» را انجام دهید. شما وقتی ویژگی می‌خواهد ویژگی‌ یکی از شخصیت‌ها را انجام دهید، به‌صورت پیش‌فرض آن اقدام انجام خواهد شد مگر آنکه یکی از بازیکنان شما را به چالش بکشد چراکه ممکن است شما بلوف‌‌ِزنی کرده باشید و کارت آن شخصیت را در اختیار نداشته باشید. در واقع، اگر بازیکنان حریف بتوانند بلوف شما را بگیرند، شما باید یکی از کارت‌های خود را بسوزانید و اگر در این کار اشتباه کرده باشند و شما واقعیت را گفته باشید، حریف شما یک کارت را می‌سوزاند.

بنای اصلی بازی بر پایه‌ی بلوف‌زنی طراحی شده است و هرچقدر بتوانید بهتر این کار را انجام بدهید، در بازی کودتا: شورش موفق‌تر خواهید بود. با این وجود، همین مکانیک ساده در یک دورهمی خانوادگی یا دوستانه می‌تواند فضای بسیار مفرح و شادابی را میان بازیکنان خلق کند. اهمیت اصلی این نسخه نسبت به نسخه‌های قبلی این است که کودتا: شورش دارای ۲۵ نقش مختلف است که در هر دور در ترکیب‌های پنج‌تایی مختلف بازی می‌شوند که تعداد ترکیب‌های بازی را بسیار زیاد می‌کند و تنوع‌پذیری و تکرارپذیری بازی را بیش از همیشه می‌سازد.

بازی فکری مدل کودتا شورش Coup Rebellionبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما