تجارت با بلوف‌زنی و رشوه؛ معرفی بردگیم نوروزی؛ Sheriff of Nottingham

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی داروغه ناتینگهام

دوباره تعطیلات عید نوروز فرا رسیده و فرصت بیشتری برای فراغت و تفریح و وقت‌گذراندن با اطرافیان فراهم شده است. دو سال گذشته به خاطر اوج کرونا شما را به ماندن در خانه‌هایتان و تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی تشویق می‌کردیم – البته هنوز هم شما را به تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی تشویق می‌کنیم! – با این حال، امسال اگرچه دوباره موج جدیدی از کرونا آغاز شده اما دوباره شرایط برای دید و بازدید‌ از فامیل و دوستان مهیا شده است (احتمالاً بدون آجیل و تنقلات!). یکی از این تفریح‌های مناسبی که می‌تواند در بعضی از این اوقات فراغت شما و اطرافیانتان را سرگرم کند، بازی‌های رومیزی است. به همین خاطر، سعی کردیم در این ایام تعدادی از بازی‌های رومیزی جذاب را معرفی کنیم که هم جذابیت فراوانی داشته باشند و هم بتوانند طیف گسترده‌تری از مخاطبان را جذب خود کنند. سعی می‌کنیم طیف بازی‌هایی که معرفی می‌کنیم، گسترده باشد اما از طرفی اولویت را برای آثاری می‌گذاریم که یاد دادن آن‌ها به خانواده و دوستان ساده‌تر باشد.

برای امروز، می‌خواهیم به سراغ بازی معروف «داروغه‌ی ناتینگهام» (Sheriff of Nottingham) برویم. ماجرای بازی از این قرار است که شاهزاده جان به ناتینگهام آمده است و بازیکنان در نقش بازرگانان مختلف این فرصت را پیدا کرده‌اند تا برای کسب سود بیشتر و سریع‌تر در هنگامی که شهر به واسطه‌ی این موضوع شلوغ است، کالاهای خود را بفروشند. با این حال، بازیکنان ابتدا باید کالاهای خود را از طریق دروازه شهر که تحت نظر کلانتر ناتینگهام است، دریافت کنند. سؤال اصلی اینجاست که آیا شما باید همه‌ی کالاهای قانونی را بفروشید یا در میان بار خود کالاهای قاچاق را هم وارد شهر کند.

در هر دور بازی «داروغه‌ی ناتینگهام» یکی از بازیکنان در نقش داروغه و دیگر بازیکنان در نقش بازرگانان عمل می‌کنند. بازرگانان باید حتماً تعداد کالاهایی را که مخفیانه در بار خود قرار داده‌اند، به‌درستی و با صحت به داروغه‌ی آن دور اعلام کنند اما می‌توانند می‌توانند در رابطه با نوع کالاها دروغ هم بگویند. چالش اصلی اینجاست که داروغه دو کار می‌تواند انجام دهد. اگر او حرف‌های شما را قبول کند، شما می‌توانید کالاها را به هر طریقی که قرار داده‌اید – قاچاق یا غیرقاچاق – وارد شهر کنید اما اگر بخواهد نگاهی به کالاهای شما بیندازد، باید حتماً حرف شما درست باشد وگرنه مجبور به پرداخت جریمه‌ی وارد کردن کالای قاچاق هستید.

Sheriff of Nottingham

این یعنی مکانیک اصلی بازی بر مبنای یک بلوف‌زنی جذاب بنا شده است. با این وجود، هیجان اصلی جایی است که داروغه می‌خواهد درباره‌ی بازرسی یا عدم بازرسی از کالاهای شما تصمیم بگیرد. اینجا بازیکن می‌تواند به داروغه پیشنهاد رشوه بدهد تا او بگذارد کالاهایش وارد شهر شوند، حتی خود داروغه هم می‌تواند پیش‌دستی کند و به بازیکن بگوید که اگر می‌خواهد کالایش بازرسی نشود، باید رشوه دهد. اینجا دست بازیکنان و داروغه برای انواع مختلف رشوه دادن باز است و هرجور که بخواهید می‌توانید نظر داروغه را جلب کنید.

همین مکانیک ساده که احتمالاً خواسته یا ناخواسته برای بسیاری مفهوم آشنایی هم است، باعث شده روند بازی بسیار سرگرم‌کننده و پرهیجان و بحث‌وگفتگو بین بازیکنان پرتلاطم باشد.
بازی «داروغه‌ی ناتینگهام» یکی از آن گزینه‌هایی است که تجربه‌ی آن می‌تواند در ایام عید و در جمع‌های مختلف بسیار قابل‌توجه باشد و سرگرمی و نشاط خوبی را برای شما رقم بزند. نسخه‌‌ای که از این بازی در داخل ایران تولید شده، دارای افزونه‌های مختلف بازی است که می‌تواند تجربه‌ی بازی را گسترده‌تر و پیچیده‌تر هم کند.

بازی فکری مدل داروغه ناتینگهامبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما