معرفی بازی نوروزی: Dragon Quest 11

۵ فروردین ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Dragon Quest XI S

دراگون کوئست ۱۱ را نه‌تنها به این دلیل معرفی می‌کنیم که حسابی عالی است، بلکه چون روی ایکس‌باکس گیم پس ارائه می‌شود؛ یعنی اگر از آن دسته افرادی هستید که ایکس‌باکس دارید و از سرویس ایکس‌باکس گیم پس استفاده می‌کنید، دراگون کوئست ۱۱ می‌تواند آغاز خوبی برای ورود به سبک عالی نقش‌آفرینی ژاپنی باشد. از طرف دیگر، اگر طرفدار این سبک هستید که مطمئنا نیازی به معرفی این بازی نداریم و در یکی دو سال گذشته، حتما سراغش رفته‌اید.

سال‌های قبل در قالب سری مطالب معرفی بازی نوروزی از شما می‌خواستیم تا قید تعاملات اجتماعی را بزنید و تعطیلات عید را تمام و کمال پای بازی بگذرانید، ولی امسال نه به خاطر بازی‌های ویدیویی و بلکه به خاطر سلامت خود و خانواده‌ها و تمام هموطنان، از شما می‌خواهیم که در خانه بمانید و بازی کنید.

نقش‌‌آفرینی‌های ژاپنی در چند سال اخیر تلاش کرده‌اند تا با مکانیک‌ها و سیستم‌های متنوع و مختلف، روندی تازه و متفاوت به طرفداران خود ارائه کنند. فاینال فانتزی به‌عنوان مهم‌ترین مجموعه در این سبک، تکامل پیدا کرده و حسابی با یک نقش‌آفرینی کلاسیک و قدیمی فاصله دارد و دیگر بازی‌ها مثل مجموعه‌ی پرسونا هم آن‌قدر سیستم مختلف و پیچیده دارند که بعضا فراموش می‌کنید یک نقش‌آفرینی ژاپنی هستند.

دراگون کوئست ۱۱ کلاسیک‌ترین و ساده‌هرین نوع نقش‌آفرینی ژاپن را در به مخاطب خود ارائه می‌دهد و این موضوع ضمن اینکه امروزه بسیار غریب است، هم برای طرفداران این سبک تازه بوده و هم می‌تواند دریچه‌ای برای ورود مخاطبان تازه به آن باشد. دراگون کوئست ۱۱ از همه لحاظ یادآور یک نقش‌آفرینی ژاپنی قدیمی است؛ طوری که انگار مشغول تجربه‌ی یک نقش‌آفرینی کلاسیک دوره‌ی نینتندو هستید؛ اما با گرافیکی امروزی و پیشرفته.

همان‌طور که از یک نقش‌آفرینی کلاسیک ساخته‌ی اسکوئر انیکس انتظار می‌رود، در دراگون کوئست ۱۱ هم با قصه‌ای حول حکومت‌ها و سرزمین‌های مختلف با شخصیت‌های خیر و شر مختلف طرف هستیم؛ برخی از این شخصیت‌ها، که به جرأت می‌توانیم بگوییم همه‌شان عالی نوشته و طراحی شده‌اند، در طول داستان به گروه ما می‌پیوندند و قصه را به همراه آن‌ها دنبال می‌کنیم. گشت و گذار در یک نقشه‌ی بزرگ که شهرها و سیاهچال‌ها و مناطق مختلفی در آن قرار گرفته، بخش مهمی از بازی را تشکیل می‌دهد. مبارزات دراگون کوئست ۱۱ هم کاملا یک نقش‌آفرینی کلاسیک نوبتی را تداعی می‌کنند.

نسخه‌ای که به‌تازگی از بازی عرضه شده و پیشنهاد می‌کنیم سراغ آن بروید، Dragon Quest XI S نام دارد. این نسخه اجازه می‌دهد تا حین بازی کردن بین دو حالت سه بعدی و دوبعدی، تغییر حالت دهید. حالت دو بعدی دراگون کوئست ۱۱، همه چیز بازی را از نقشه‌ی آن گرفته تا دشمنان و مبارزات و شخصیت‌ها را تبدیل به یک بازی دو بعدی قدیمی دوره‌ی سوپر نینتندو می‌کند. می‌توان تمام و کمال دراگون کوئست ۱۱ را در این حالت تجربه کرد. نسخه‌ی ارتقا یافته یعنی Dragon Quest XI S همچنین موسیقی متن باکیفیت‌تری دارد که توسط یک ارکستر ضبط شده است.

دراگون کوئست ۱۱ از بهترین ساخته‌های اسکوئر انیکس در چند سال اخیر است و چه بخواهید با نقش‌آفرینی‌های ژاپنی قدیمی آشنا شوید، بدون اینکه بازی ذره‌ای اذیتتان کند و چه بخواهید خاطرات خود با این سبک بازی‌ها را زنده کنید، انتخاب مناسبی برای این ایام به نظر می‌رسد.

نام بازی: Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition
تهیه‌کننده: Square Enix
سازنده: Square Enix
سبک: نقش‌آفرینی
پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر، نینتندو سوییچ
میانگین زمان تمام کردن: ۱۰۰ ساعت

بازی Dragon Quest XI S
بازی Dragon Quest XI S
بازی Dragon Quest XI S
بازی Dragon Quest XI S
بازی Dragon Quest XI S
بازی Dragon Quest XI S

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه